Tour de France 2016: etap 18

Chris Froome (Team Sky) umocnił się na pozycji lidera wyścigu, po zwycięstwie w Megève na osiemnastym odcinku Tour de France – górskiej jeździe indywidualnej na czas.

31-letni Brytyjczyk na dystansie 17 kilometrów pokonał o 21 sekund Toma Dumoulina (Giant-Alpecin). Trzeci wynik zanotował Fabio Aru (Astana), który stracił na mecie 33 sekundy.

67. miejsce (+ 3:23) wywalczył Maciej Bodnar (Tinkoff).

Trasa czasówki do 4 kilometra była płaska, następnie do piętnastego wznosiła się z poziomu 556 na 1219 metrów (na długości 11 km średnio 6% ), po drodze z kilkoma „półeczkami”, ale i stromym fragmentem (2,5 km – 9,4%). Sama końcówka prowadziła krętym zjazdem.

Najlepsze otwarcie zanotował Richie Porte (BMC). Australijczyk po 6,5 km wyprzedzał Dumoulina o 9 sekund oraz o sekundę więcej Adama Yatesa (Orica). Froome notował piąty czas i tracił 23 sekundy.

Drugi pomiar czasu (10 km) pokazał wyższość kolarza Giant-Alpecin, który Froome’a i Porte wyprzedzał w tym punkcie o 10 sekund. Lider wyścigu jak czołg parł jednak do przodu i po następnych 3,5 km notował już najlepszy międzyczas, odjeżdżając Dumoulinowi na 13 sekund. Słabnący Porte odstał na 22 sekundy.

Końcowy fragment nie odwrócił wyraźnie zarysowanej tendencji. Żółta koszulka dojechała bezpiecznie do mety, na której zgarnęla drugą w tym wyścigu etapową wiktorię.

Wyniki 18. etapu Tour de France 2016 (GT), Sallanches – Megève (17 km; jazda indywidualna na czas):

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            30:43
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        00:21
  3 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              00:33
  4 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
  5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         00:42
  6 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           01:02
  7 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team                            01:03
  8 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                         01:05
  9 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         01:08
 10 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                           01:10
 11 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                              01:15
 12 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       01:18
 13 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team                           01:20
 14 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               01:22
 15 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        01:23
 16 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 17 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                           01:25
 18 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                       01:28
 19 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           01:38
 20 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                        01:44
 21 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                          01:46
 22 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                01:54
 23 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                02:09
 24 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        02:12
 25 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         02:13
 26 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                02:15
 27 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                             02:18
 28 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  02:20
 29 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ                              02:21
 30 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                           02:22
 31 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       02:23
 32 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits           02:24
 33 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   02:25
 34 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac                       02:27
 35 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                             02:28
 36 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 37 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange                         02:29
 38 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             02:35
 39 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         02:37
 40 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data                    02:38
 41 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             02:40
 42 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         02:43
 43 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          02:44
 44 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 45 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          02:48
 46 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      02:49
 47 Sergio Henao (Col) Team Sky                                  02:50
 48 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept             02:54
 49 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       02:56
 50 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 51 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac                    02:59
 52 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     03:02
 53 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept           03:03
 54 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac
 55 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                    03:04
 56 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  03:07
 57 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             03:11
 58 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      03:14
 59 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                         03:15
 60 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 61 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                             03:16
 62 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 63 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          03:17
 64 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          03:18
 65 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange                    03:21
 66 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange
 67 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team                             03:23
 68 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 69 Steve Morabito (Swi) FDJ                                     03:24
 70 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        03:27
 71 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          03:28
 72 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
 73 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange                         03:29
 74 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
 75 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         03:32
 76 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 77 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling                              03:33
 78 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin                     03:34
 79 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
 80 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                       03:35
 80 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 82 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               03:37
 83 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                        03:38
 84 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
 85 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                      03:39
 86 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
 87 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                      03:41
 88 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo
 89 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         03:44
 90 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                               03:45
 91 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                    03:46
 92 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                           03:48
 93 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
 94 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           03:49
 95 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept                  03:50
 96 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                      03:54
 97 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      03:56
 98 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                      03:59
 99 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
100 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         04:00
101 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept                04:04
102 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                           04:06
103 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       04:07
104 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           04:09
105 Alberto Losada (Spa) Team Katusha                            04:10
106 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    04:13
107 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       04:14
108 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         04:18
109 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
110 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
111 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits               04:19
112 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         04:21
113 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           04:22
114 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               04:23
115 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       04:30
116 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       04:31
117 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
118 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
119 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                      04:32
120 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              04:33
121 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
122 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             04:34
123 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               04:37
124 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        04:42
125 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          04:45
126 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
127 Luke Rowe (GBr) Team Sky
128 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
129 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                          04:47
130 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          04:48
131 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         04:49
132 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     04:51
133 William Bonnet (Fra) FDJ                                     04:53
134 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         04:54
135 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step                 04:56
136 Rui Costa (Por) Lampre - Merida                              04:57
137 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange                       04:58
138 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
139 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                          05:00
140 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
141 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                        05:01
142 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team                            05:04
143 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               05:08
144 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                        05:11
145 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      05:13
146 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                            05:14
147 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
148 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                            05:20
149 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
150 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      05:22
151 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          05:23
152 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
153 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
154 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
155 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                         05:28
156 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             05:29
157 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         05:30
158 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
159 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                           05:31
160 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      05:35
161 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  05:36
162 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      05:41
163 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                           05:42
164 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     05:44
165 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          05:47
166 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   05:49
167 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo                     05:50
168 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
169 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            05:52
170 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           05:54
171 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              06:04
172 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                         06:16
173 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              06:19
174 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept                  06:39
175 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              06:44
176 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept               07:03
177 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                          07:22
DNS Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo
DNS Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18

Punkty

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               20 pkt
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                           17
  3 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                 15
  4 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                              13
  5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                            11
  6 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                              10
  7 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team                                9
  8 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                             8
  9 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                             7
 10 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                               6
 11 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                                  5
 12 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                           4
 13 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team                               3
 14 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                                   2
 15 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                            1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         31:51
  2 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange                          00:15
  3 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        01:04
  4 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  01:12
  5 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                           01:14
  6 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       01:15
  7 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             01:32
  8 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         01:35
  9 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      01:41
 10 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                             02:08
 11 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                           02:20
 12 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     02:24
 13 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                      02:31
 14 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
 15 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                        02:40
 16 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           02:41
 17 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           03:01
 18 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         03:13
 19 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                      03:24
 20 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          03:37
 21 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                          03:39
 22 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          03:40
 23 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         03:41
 24 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                          03:52
 25 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                         04:20
 26 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   04:41
 27 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              05:11
 28 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept                  05:31

Drużynowo

  1 Movistar Team                                              1:35:40
  2 Astana Pro Team                                              00:37
  3 Team Sky                                                     01:03
  4 IAM Cycling                                                  02:17
  5 AG2R La Mondiale                                             02:22
  6 BMC Racing Team                                              02:33
  7 Team Giant-Alpecin                                           02:35
  8 Direct Energie                                               03:19
  9 Tinkoff Team                                                 03:34
 10 Orica-BikeExchange                                           03:42
 11 Etixx - Quick-Step                                           03:49
 12 Lotto Soudal                                                 04:07
 13 Trek-Segafredo                                               04:19
 14 Team Katusha
 15 Lampre - Merida                                              04:52
 16 Cannondale-Drapac                                            04:58
 17 Fortuneo - Vital Concept                                     04:59
 18 Cofidis, Solutions Credits                                   05:06
 19 Bora-Argon 18                                                05:16
 20 FDJ                                                          05:29
 21 Dimension Data                                               05:59
 22 Team LottoNl-Jumbo                                           07:33

Klasyfikacja generalna po 18. etapie:

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                         77:55:53
  2 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                           03:52
  3 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange                          04:16
  4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                           04:37
  5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         04:57
  6 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           05:00
  7 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              06:08
  8 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       06:37
  9 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         07:15
 10 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                       07:18
 11 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                         08:11
 12 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team                           08:23
 13 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ                              12:40
 14 Sergio Henao (Col) Team Sky                                  17:30
 15 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                22:24
 16 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac                       22:51
 17 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     27:54
 18 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   30:23
 19 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               32:37
 20 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      35:54
 21 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         38:42
 22 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     38:46
 23 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          39:48
 24 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                         40:47
 25 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          42:08
 26 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             42:31
 27 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         45:59
 28 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    51:31
 29 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               58:49
 30 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                           59:56
 31 Steve Morabito (Swi) FDJ                                  01:02:53
 32 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo                        01:03:36
 33 Wouter Poels (Ned) Team Sky                               01:06:57
 34 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits           01:09:11
 35 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  01:10:11
 36 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                     01:12:32
 37 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team                         01:14:10
 38 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                          01:18:42
 39 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                      01:23:34
 40 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                   01:26:46
 41 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                          01:30:00
 42 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange                      01:32:09
 43 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                        01:33:52
 44 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                     01:34:00
 45 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                   01:38:07
 46 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                      01:38:12
 47 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                     01:38:18
 48 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                        01:38:57
 49 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step               01:40:28
 50 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                       01:42:48
 51 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept          01:47:30
 52 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                   01:47:34
 53 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                   01:48:00
 54 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                      01:48:41
 55 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                   01:49:49
 56 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits          01:51:47
 57 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept               01:53:31
 58 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                     01:53:55
 59 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin                  01:58:55
 60 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                        02:00:01
 61 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                          02:01:54
 62 Anthony Roux (Fra) FDJ                                    02:04:00
 63 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                      02:05:55
 64 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                      02:06:11
 65 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange                      02:07:05
 66 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                   02:07:53
 67 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                       02:07:54
 68 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                     02:09:28
 69 Alberto Losada (Spa) Team Katusha                         02:11:29
 70 Rui Costa (Por) Lampre - Merida                           02:13:01
 71 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team                         02:14:00
 72 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                       02:14:11
 73 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                    02:14:45
 74 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept       02:16:26
 75 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                     02:17:25
 76 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac                 02:18:38
 77 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                          02:19:08
 78 Winner Anacona (Col) Movistar Team                        02:19:44
 79 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                           02:22:52
 80 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                   02:25:15
 81 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                        02:25:43
 82 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                       02:25:57
 83 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                      02:26:33
 84 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                          02:27:35
 85 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling                           02:27:51
 86 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits        02:29:13
 87 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                       02:30:26
 88 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                      02:30:27
 89 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                             02:30:29
 90 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data                 02:31:07
 91 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                            02:32:08
 92 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                        02:34:02
 93 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept          02:34:14
 94 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                        02:35:35
 95 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                      02:35:37
 96 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                            02:38:00
 97 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept             02:40:59
 98 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                    02:41:05
 99 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                 02:43:20
100 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                 02:46:21
101 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                     02:46:47
102 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac                  02:47:19
103 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                       02:49:08
104 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                   02:51:13
105 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                       02:51:40
106 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept        02:53:03
107 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo                    02:53:31
108 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                        02:53:32
109 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data          02:55:48
110 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                     02:57:15
111 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                             02:57:35
112 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
113 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                   02:58:40
114 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                     03:00:24
115 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                            03:02:02
116 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                      03:02:56
117 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                        03:02:57
118 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                         03:03:02
119 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits             03:03:17
120 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                 03:04:10
121 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      03:04:12
122 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                       03:05:02
123 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                    03:05:25
124 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                       03:05:44
125 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                        03:07:40
126 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange                 03:07:56
127 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac              03:08:32
128 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          03:08:57
129 William Bonnet (Fra) FDJ                                  03:09:26
130 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange          03:09:27
131 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange                    03:09:51
132 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                          03:11:09
133 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                    03:11:16
134 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits            03:12:51
135 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                      03:13:01
136 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                    03:13:50
137 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits            03:15:36
138 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                     03:15:55
139 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo                  03:16:11
140 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits           03:16:13
141 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                      03:16:15
142 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                      03:16:20
143 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                  03:20:33
144 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                      03:20:40
145 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step              03:21:23
146 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                         03:21:37
147 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept            03:22:19
148 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                   03:23:26
149 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                   03:23:43
150 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                     03:23:46
151 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                         03:25:26
152 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                   03:26:11
153 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                    03:27:03
154 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                   03:27:25
155 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                         03:28:40
156 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team                          03:28:56
157 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
158 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits       03:29:05
159 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team                            03:29:18
160 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                03:29:52
161 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                         03:30:23
162 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac                   03:31:35
163 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                    03:31:37
164 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                  03:32:55
165 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                       03:34:03
166 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                    03:34:24
167 Marco Haller (Aut) Team Katusha                           03:35:29
168 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept               03:36:16
169 Ian Stannard (GBr) Team Sky                               03:36:40
170 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                    03:37:54
171 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                      03:38:55
172 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                         03:39:36
173 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept               03:45:21
174 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                       03:50:09
175 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                            03:54:31
176 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                        04:00:36
177 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                           04:16:06

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                 425 pkt
  2 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                         228
  3 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                             156
  4 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                          152
  5 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                      143
  6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                        136
  7 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                               128
  8 Christopher Froome (GBr) Team Sky                              124
  9 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                             116
 10 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                                 114
 11 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits                105
 12 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                                  89
 13 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                     84
 14 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                              77
 15 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                           74
 16 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                           71
 17 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits             64
 18 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                            62
 19 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                       59
 20 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                          56

Klasyfikacja górska

  1 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                                 173 pkt
  2 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                              90
  3 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                                78
  4 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits                 69
  5 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                             63
  6 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                              62
  7 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                           58
  8 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                                  53
  9 Rui Costa (Por) Lampre - Merida                                 50
 10 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                         36
 11 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                            33
 12 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                                27
 13 Winner Anacona (Col) Movistar Team                              26
 14 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                           24
 15 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept                     24
 16 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                         23
 17 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               22
 18 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       20
 19 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                            19
 20 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                       19

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange                       78:00:09
  2 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         02:59
  3 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      31:38
  4 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         34:26
  5 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  01:05:55
  6 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step               01:36:12
  7 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept          01:43:14
  8 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                        01:55:45
  9 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                          01:57:38
 10 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                     02:13:09
 11 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                        02:29:46
 12 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                        02:31:19
 13 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac                  02:43:03
 14 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                       02:44:52
 15 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                   02:46:57
 16 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                       02:47:24
 17 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                     02:52:59
 18 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                   02:54:24
 19 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                        02:58:41
 20 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      02:59:56
 21 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                       03:01:28
 22 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                      03:08:45
 23 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                      03:12:04
 24 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits       03:24:49
 25 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                03:25:36
 26 Marco Haller (Aut) Team Katusha                           03:31:13
 27 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                    03:33:38
 28 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept               03:41:05

Klasyfikacja drużynowa

  1 Movistar Team                                            233:58:34
  2 Team Sky                                                     03:23
  3 BMC Racing Team                                              17:21
  4 Astana Pro Team                                              40:15
  5 AG2R La Mondiale                                             40:53
  6 Trek-Segafredo                                            01:15:36
  7 Tinkoff Team                                              01:24:19
  8 IAM Cycling                                               01:34:59
  9 Team Katusha                                              01:35:21
 10 FDJ                                                       01:49:03
 11 Lampre - Merida                                           02:18:36
 12 Orica-BikeExchange                                        02:29:33
 13 Etixx - Quick-Step                                        03:01:07
 14 Team Giant-Alpecin                                        03:07:37
 15 Bora-Argon 18                                             03:18:21
 16 Cofidis, Solutions Credits                                04:01:27
 17 Team LottoNl-Jumbo                                        04:06:49
 18 Direct Energie                                            04:07:12
 19 Cannondale-Drapac                                         04:10:53
 20 Fortuneo - Vital Concept                                  04:13:35
 21 Dimension Data                                            04:40:45
 22 Lotto Soudal                                              05:13:39

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: