Tour de France 2016: etap 6

Mark Cavendish (Dimension Data) wygrał w Montauban szósty odcinek Tour de France.

Brytyjski sprinter, dla którego było to trzecie zwycięstwo w tegorocznym wyścigu, na finiszowych metrach pokonał Marcela Kittela (Etixx-Quick Step) oraz swojego rodaka Daniela Mclaya (Fortuneo - Vital Concept).

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej utrzymał się Belg Greg van Avermaet (BMC).

Od samego startu etap napędzał odjazd Jana Barty (Bora-Argon 18) i Yukiya Arashiro (Lampre-Merida). Czesko-japoński duet na Col des Estaques (62 km; kat. 3; 2 km; 6%) zameldował się z przewagą 4:50, a na Côte d’Aubin (71,5 km; kat.4; 1,3 km; 5,4%) różnica sięgnęła 5:15.

Na więcej peleton nie pozwolił, aktywnie gonili zwłaszcza kolarze Direct Energie. 40 kilometrów przed metą śmiałkom pozostała minuta, a ich akcja dobiegła końca 18 kilometrów dalej.

Sprinterska rozgrywka ponownie należała do Cavendisha, który wyprzedził Kittela, odnosząc pewne, już 29 zwycięstwo w historii TdF.

Wyniki 6. etapu Tour de France 2016 (GT), Arpajon-sur-Cère – Montauban (190,5 km):

  1 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                        4:43:48
  2 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
  3 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
  4 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
  5 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  6 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team
  7 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  8 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
  9 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
 10 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
 11 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange
 12 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
 13 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 14 Matti Breschel (Den) Cannondale-Drapac
 15 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 16 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
 17 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      00:03
 18 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 19 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          00:04
 20 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 21 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling
 22 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 23 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team
 24 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 25 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 26 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 27 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 28 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 29 Sergio Henao (Col) Team Sky
 30 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 31 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 32 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 33 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
 34 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 35 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 36 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
 37 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
 38 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 39 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 40 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 41 William Bonnet (Fra) FDJ
 42 Arthur Vichot (Fra) FDJ
 43 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 44 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 45 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 46 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 47 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 48 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha
 49 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
 50 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 51 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
 52 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac
 53 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
 54 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 55 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 56 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 57 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 58 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 59 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 60 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                          00:05
 61 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
 62 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
 63 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 64 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 65 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 66 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange
 67 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 68 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 69 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 70 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 71 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 72 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 73 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 74 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 75 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 76 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 77 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 78 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 79 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 80 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 81 Jérémy Roy (Fra) FDJ
 82 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 83 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 84 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 85 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac
 86 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team
 87 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
 88 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 89 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 90 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 91 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 92 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
 93 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 94 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 95 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 96 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo
 97 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 98 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
 99 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac
100 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
101 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
102 Steve Morabito (Swi) FDJ
103 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
104 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
105 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange
106 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
107 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
108 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
109 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
110 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
111 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida
112 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
113 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
114 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange
115 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
116 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team
117 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
118 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
119 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
120 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
121 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step
122 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
123 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
124 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
125 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
126 Winner Anacona (Col) Movistar Team
127 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
128 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
129 Luke Rowe (GBr) Team Sky
130 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
131 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
132 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida
133 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
134 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
135 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         00:26
136 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
137 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
138 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
139 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
140 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team
141 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo
142 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               00:38
143 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo                       00:42
144 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              00:44
145 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                             00:53
146 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac
147 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          00:57
148 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac
149 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
150 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
151 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
152 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
153 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
154 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
155 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange
156 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
157 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange
158 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
159 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange
160 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
161 Wouter Poels (Ned) Team Sky
162 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept
163 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
164 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
165 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
166 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
167 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
168 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
169 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
170 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
171 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
172 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            01:06
173 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       01:12
174 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
175 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               01:16
176 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
177 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                            01:25
178 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team
179 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      01:33
180 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
181 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
182 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
183 Ian Stannard (GBr) Team Sky
184 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
185 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                        01:38
186 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
187 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
188 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                      01:59
189 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange
190 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Drapac                  02:02
191 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        02:21
192 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           02:34
193 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                        03:12
194 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           03:15
195 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
196 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           06:26
197 Michael Morkov (Den) Team Katusha
198 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18

Punkty

  1 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                             50 pkt
  2 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                          30
  3 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept                     20
  4 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                           18
  5 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits             16
  6 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                  14
  7 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      12
  8 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                              10
  9 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                               8
 10 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                               7
 11 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                        6
 12 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                             5
 13 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                           4
 14 Matti Breschel (Den) Cannondale-Drapac                           3
 15 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                 2

Lotna premia - Montbazens, 77.5 km

  1 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                   20 pkt
  2 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                           17
  3 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                              15
  4 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                       13
  5 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                  11
  6 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                          10
  7 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                               9
  8 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                              8
  9 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                          7
 10 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step                     6
 11 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                             5
 12 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                              4
 13 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                              3
 14 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                          2
 15 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                               1

Premie górskie

Col des Estaques, 62km

  1 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                    2 pkt
  2 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                            1

Cote d'Aubin, 71.5km

  1 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                            1 pkt

Cote de Saint-Antonin-Noble-Val, 149km

  1 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                    2 pkt
  2 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                            1

Klasyfikacja młodzieżowa etapu

  1 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept                4:43:48
  2 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  3 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  4 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
  5 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
  6 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      00:04
  7 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
  8 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
  9 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 10 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
 11 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 12 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                          00:05
 13 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 14 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 15 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 16 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 17 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac
 18 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida
 20 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
 21 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 22 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 23 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
 24 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              00:44
 25 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                      00:57
 26 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
 27 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
 28 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        02:21
 29 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                        03:12

Klasyfikacja generalna po 6. etapie:

  1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                   30:18:38
  2 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  05:11
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       05:13
  4 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                         05:15
  5 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            05:17
  6 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
  7 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
  8 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
  9 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 10 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
 11 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 12 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 13 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
 14 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 15 Sergio Henao (Col) Team Sky
 16 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 17 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha                     05:26
 18 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team                           05:28
 19 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 20 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 21 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ                              05:29
 22 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                05:57
 23 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              06:09
 24 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                           06:31
 25 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                          06:39
 26 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                         06:55
 27 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           07:02
 28 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team                            07:21
 29 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   08:02
 30 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             08:45
 31 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 32 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 33 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 34 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      09:09
 35 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         09:40
 36 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    10:13
 37 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          10:31
 38 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     10:44
 39 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           10:46
 40 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               10:52
 41 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         11:04
 42 Steve Morabito (Swi) FDJ
 43 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo                           12:18
 44 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          13:22
 45 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      13:27
 46 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         13:32
 47 Rui Costa (Por) Lampre - Merida                              13:56
 48 Arnold Jeannesson (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 49 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        14:06
 50 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                      14:13
 51 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         14:17
 52 Alberto Losada (Spa) Team Katusha                            14:31
 53 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             14:48
 54 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                             14:53
 55 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      15:09
 56 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       15:24
 57 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                           15:36
 58 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
 59 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          15:41
 60 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             16:10
 61 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                        16:17
 62 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             16:42
 63 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Drapac                    16:45
 64 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           18:45
 65 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        18:53
 66 Daryl Impey (RSA) Orica-BikeExchange                         19:29
 67 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          19:45
 68 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept          20:21
 69 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         20:24
 70 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             22:11
 71 Jérémy Roy (Fra) FDJ
 72 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           22:40
 73 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           23:04
 74 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                               23:33
 75 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                      23:55
 76 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        23:56
 77 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept                24:13
 78 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               24:17
 79 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept                  24:37
 80 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                    25:20
 81 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange                       25:25
 82 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                          25:35
 83 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                        25:55
 84 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       26:01
 85 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       26:42
 86 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                          26:43
 87 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step                 26:44
 88 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling                              26:45
 89 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         26:46
 90 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                    26:47
 91 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                             26:53
 92 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                           26:59
 93 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                           27:10
 94 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              27:19
 95 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept           27:21
 96 Matti Breschel (Den) Cannondale-Drapac                       28:12
 97 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo                       28:15
 98 William Bonnet (Fra) FDJ                                     28:16
 99 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
100 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                            28:17
101 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          28:45
102 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  29:01
103 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       29:02
104 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 29:08
105 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            29:14
106 Mathew Hayman (Aus) Orica-BikeExchange                       29:16
107 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data             29:17
108 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          29:18
109 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                             29:20
110 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         29:28
111 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Drapac
112 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    29:31
113 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo
114 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                           29:37
115 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
116 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              29:41
117 Michael Albasini (Swi) Orica-BikeExchange                    29:44
118 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                      29:45
119 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          29:51
120 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                          29:55
121 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept               30:05
122 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team                            30:17
123 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                           30:19
124 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                           30:27
125 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          30:52
126 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               31:02
127 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept             31:14
128 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
129 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                           31:34
130 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                      31:39
131 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Drapac                  31:40
132 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                       31:49
133 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                32:08
134 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      32:11
135 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                32:20
136 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      32:39
137 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                        33:08
138 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        33:26
139 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             33:29
140 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
141 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           33:37
142 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                33:41
143 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                      33:44
144 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac                      33:48
145 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                            34:13
146 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          34:16
147 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            34:31
148 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         34:35
149 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                          34:44
150 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               34:54
151 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team                               35:00
152 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data                    35:13
153 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits               35:15
154 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                        35:23
155 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept                  35:27
156 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          35:28
157 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept                  35:32
158 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     35:36
159 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         35:44
160 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         35:54
161 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                            36:13
162 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     36:14
163 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                            36:15
164 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo                     36:48
165 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         36:49
166 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   36:55
167 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
168 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                            37:11
169 Ruben Plaza (Spa) Orica-BikeExchange                         37:26
170 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  37:33
171 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            38:11
172 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       38:23
173 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits                 39:04
174 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       39:07
175 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                             39:32
176 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff Team                             40:04
177 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                       40:08
178 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            40:23
179 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       40:37
180 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         40:43
181 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           40:50
182 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        40:55
183 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac                     41:08
184 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      41:12
185 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             41:13
186 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      41:34
187 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-BikeExchange             41:53
188 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       42:39
189 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                          43:01
190 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              43:17
191 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                        43:48
192 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           43:52
193 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      44:40
194 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               45:42
195 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                         45:59
196 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           58:36
197 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                           01:02:31
198 Michael Morkov (Den) Team Katusha                         01:16:47

Klasyfikacja punktowa

  1 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                            204 pkt
  2 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                         182
  3 Peter Sagan (Svk) Tinkoff Team                                 175
  4 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                             112
  5 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                89
  6 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                           74
  7 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                         67
  8 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                              64
  9 Michael Matthews (Aus) Orica-BikeExchange                       57
 10 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                     50
 11 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                              48
 12 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept                     48
 13 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits             40
 14 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                   37
 15 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      37
 16 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                          35
 17 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                            34
 18 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                                  32
 19 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                         25
 20 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                            22

Klasyfikacja górska

  1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                              13 pkt
  2 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                         11
  3 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                              5
  4 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                              5
  5 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                    4
  6 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                            3
  7 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                    2
  8 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                                   2
  9 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept                   1
 10 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                               1
 11 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept                      1
 12 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team                               1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step               30:23:49
  2 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      00:06
  3 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  4 Adam Yates (GBr) Orica-BikeExchange
  5 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         00:17
  6 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             03:34
  7 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
  8 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           05:35
  9 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                      09:02
 10 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           17:53
 11 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                          20:24
 12 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                          21:32
 13 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         21:35
 14 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                           21:48
 15 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          24:07
 16 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                             24:09
 17 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                           24:26
 18 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                           25:16
 19 Luke Durbridge (Aus) Orica-BikeExchange                      28:33
 20 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                        30:12
 21 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept                  30:16
 22 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          30:17
 23 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         31:38
 24 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   31:44
 25 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        35:44
 26 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac                     35:57
 27 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       37:28
 28 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              38:06
 29 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                         40:48

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: