Dimension Data i ASO prezentują technologie następnej generacji na potrzeby Tour de France

Dimension Data i Amaury Sport Organisation (ASO) poinformowały o wprowadzeniu znaczących ulepszeń do platformy analizującej dane podczas tegorocznego Tour de France. Rozwiązanie dostarczać będzie informacje w czasie rzeczywistym widzom, komentatorom i drużynom uczestniczącym w wyścigu.

Innowacje zapewnia "Race Center" - aplikacja internetowa hostowana na dostępnej w chmurze platformie cyfrowej Dimension Data, opracowana we współpracy z ASO. Rozwiązanie łączy i udostępnia na jednej stronie internetowej aktualne dane z wyścigu, obraz wideo, zdjęcia, informacje z kanałów społecznościowych oraz komentarze z możliwością śledzenia na żywo wybranych danych. Dzięki temu widzowie otrzymają całościowy ogląd wydarzenia, wykraczający poza standardowy przekaz telewizyjny.

Race Center będzie w tym roku cyfrowym hubem ASO. dedykowanym Tour de France, za pomocą którego widzowie będą mogli uzyskać jeszcze więcej szczegółowych informacji na temat każdego ze 198 zawodników z 22 drużyn. Platforma cyfrowa będzie udostępniała m.in. dane dotyczące prędkości kolarzy, składu peletonu, odległości między poszczególnymi zawodnikami, siły i kierunku wiatru, czy aktualnych warunków pogodowych.

Wiele nowych technologii, które wzbogacą platformę, było testowanych podczas ubiegłorocznego wyścigu. W tym roku sensory telemetryczne - zainstalowane pod siodełkiem każdego rowerzysty - odpowiadające za przekazywanie danych na żywo, gwarantują dziesięciokrotne zwiększenie zasięgu transmisji. To oznacza ograniczenie przerw i „luk” w transmisji danych, co z kolei przekłada się na niezakłóconą i ciągłą komunikację w trakcie wyścigu.

Zmodernizowana i powiększona została także specjalna ciężarówka Dimension Data, aby pomieścić zespoły odpowiedzialne za grafikę telewizyjną, koordynację wyścigu oraz zbieranie i analizowanie danych, których zadaniem będzie dostarczenie użytkownikom kompletnego pakietu informacji podczas tegorocznego Tour de France.

Adam Foster, Group Executive w firmie Dimension Data odpowiedzialny za Sports Practice powiedział:

Udostępnienie ulepszonych rozwiązań oznacza, że możemy opowiadać znacznie ciekawsze historie, umożliwiając nieosiągalny dotąd wgląd w wiele sportowych aspektów Tour de France widzom, dziennikarzom, miłośnikom kolarstwa i komentatorom. Dzięki najwyższej jakości danych, możemy silniej angażować widzów. Ponadto przemawiać bezpośrednio do młodszego pokolenia, korzystającego z nowych technologii, takich jak kanały społecznościowe, czy przekaz wideo na żywo.

Christian Prudhomme, dyrektor Tour de France  stwierdził, że bezprecedensowy wzrost znaczenia mediów społecznościowych - Instagram, Twitter, Facebook i wideo na żywo - w przebiegu ubiegłorocznego Tour de France zaważył na decyzji wzmocnienia tych kanałów kontaktu. Zastosowano technologie umożliwiające śledzenie wyścigu w sposób preferowany przez współczesnych odbiorców.

Tour de France to flagowy wyścig kolarski i bardzo ważne światowe wydarzenie, dlatego pragniemy zapewnić naszym widzom dostęp do usługi możliwie najwyższej jakości pod względem treści, rozrywki oraz fachowej analizy za pośrednictwem kanałów komunikacyjnych, z których korzystają na co dzień. Razem z Dimension Data pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które pozwolą zaprosić do nas miliardy widzów, ciesząc się z efektu naszych wysiłków, którym jest aplikacja Race Center. Wierzę, że możliwość dostępu w czasie rzeczywistym do wielu informacji, materiałów wideo oraz informacji z kanałów społecznościowych z pomocą jednego elastycznego i intuicyjnego interfejsu znacznie poprawi jakość przekazu Tour de France, stając się istotnym elementem największego na świecie wydarzenia transmitowanego na żywo

– dodał Christian Prudhomme.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: