Mistrzostwa Polski 2016: Karolina Perekitko mistrzynią juniorek

Karolina Perekitko (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) została w Świdnicy mistrzynią Polski juniorek w wyścigu ze startu wspólnego.

Srebrny medal wywalczyła podopieczna Zbigniewa Klęka - Ewelina Sikora (WLKS Krakus BBC Czaja). Na najniższym stopniu podium zameldowała się Nikola Różyńska (ALKS Stal-Ocetix Iglotex Grudziądz).

Zawodniczki pokonywały 75 kilometrów podzielone na trzy 25-kilometrowe rundy. Główną trudnością trasy był 2-kilometrowy podjazd w Złotym Lesie.

Peleton juniorek nie forsował tempa ze względu na wysoką temperaturę. Pierwszą rundę przejechały spokojnie razem wjeżdżając na metę. Po pokonaniu 25 kilometrów na czoło peletonu wysunęła się ekipa ALKS Stal-Ocetix Iglotex Grudziądz. Po kilku próbach odjazdu od grupy oderwała się Katarzyna Migdoł (LKUKS Pszczyna Dobre Sklepy Rowerowe Author), której udało się wypracować 35 sekund przewagi.

Zawodniczka z Pszczyny nie oszczędzała się i na 32 kilometry przed metą jej przewaga wynosiła ponad 1 minutę. Na podjeździe pod Mogliszów peleton zaczął się dzielić. Oderwała się od niego piątka, w której były m.in. Wiktoria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) i Aurela Nerlo (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów).

Na mecie na czele kręciła już szóstka w składzie: Karolina Perekitko (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team), Nikola Różyńska (ALKS Stal-Ocetix Iglotex Grudziądz), Ewelina Sikora (WLKS Krakus BBC Czaja), Wiktoria Pikulik, Aurela Nerlo i Katarzyna Migdoł z przewagą około 20 sekund nad dwójką Magdalena Zielińska (UKS Sokół Kęty) i Karolina Kumięga (Romet Renex Bydgoszcz).

Szóstka powiększyła swoją przewagę do minuty, a grupa pościgowa została złapana przez peleton. Różnica między grupami zwiększyła się do minuty. Tak stan rzeczy nie utrzymywał się zbyt długo, wraz z kolejnymi kilometrami przewaga szóstki topniała.

Na 5 kilometrów przed metą na czele znajdowały się już tylko cztery zawodniczki - Różyńska, Perekitko, Nerlo i Sikora. Z grupki odpadła Pikulik, która traciła 12 sekund do czołówki. Na metę wpadła czwórka, z której najlepszym finiszem popisała się Karolina Perekitko.

Wyniki mistrzostw Polski 2016 – wyścigu ze startu wspólnego juniorek (NC), Świdnica - Świdnica (75 km):

1. Karolina Perekitko (TKK Pacific NESTLE Fitness Cycling Team)       2:21:39
2. Ewelina Sikora (WLKS Krakus BBC Czaja)
3. Nikola Różyńska (ALKS Stal-Ocetix-Iglotex Grudziądz)
4. Aurela Nerlo (LKS Atom Boxment Dzierżoniów)
5. Wiktoria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska)                      00:27
6. Klaudia Bielawska (UKS Koźminianka Koźminek)                         01:28
7. Karolina Kumięga (Romet-Renex Bydgoszcz)
8. Anna Sagan (LKS Pom Strzelce Krajeńskie)                             02:06
9. Klaudia Seremak (BCM Nowatex Ziemia Darłowska)
10. Sandra Czaplicka (ALKS Stal-Ocetix-Iglotex Grudziądz)

KOMPLET WYNIKÓW

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: