Tour de France 2016: Thibaut Pinot na czele FDJ

Francuz obiera za cel klasyfikację generalną. 

To będzie piąty start 26-latka w Wielkiej Pętli. Jego dorobek z Tour de France to dwa zwycięstwa etapowe (2012 i 2015) oraz 3. i 10. miejsce w klasyfikacji generalnej. Teraz Pinot chciałby powalczyć w klasyfikacji generalnej i być pierwszym Francuzem od 31 lat, któremu uda się dowieźć do Paryża żółtą koszulkę.

W tym roku Pinot wygrał Criterium International, etap Criterium du Dauphine, odcinek Tour de Romandie oraz zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej szwajcarskiego wyścigu. Ponadto był 4. w Vuelta al Pais Vasco i 5. w Tirreno-Adriatico. Ostatni sprawdzian, Criterium du Dauphine, zakończył na 16. pozycji, wygrywając jeden z etapów.

Jego głównym wsparciem w górach będą Szwajcarzy - Steve Morabito i Sebastien Reichenbach. Kierownictwo ekipy liczy także na zwycięstwa etapowe, o które mają walczyć Arthur Vichot, Jeremy Roy i Anthony Roux.

Skład FDJ na Tour de France 2016: Thibaut Pinot, Steve Morabito, Sebastien Reichenbach, Cedric Pineau, William Bonnet, Matthieu Ladagnous, Arthur Vichot, Anthony Roux i Jeremy Roy.