Aviva Women’s Tour 2016: etap 4

Marianne Vos (Rabo Liv) odniosła zwycięstwo na czwartym etapie brytyjskiego touru. Liderką pozostała Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans).

Holenderka na finiszu pokonała Kanadyjkę Leah Kirchmann (Team Liv-Plantur) oraz Szwedkę Emmę Johansson (Wiggle High5).

12. miejsce zajęła mistrzyni Polski Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini).

119-kilometrowy odcinek dawał szanse na kolejne przetasowania w klasyfikacji generalnej. Zawodniczki w końcówce mierzyły się z dwiema premiami górskimi (km 95 i km 100), a pagórkowata trasa prowadziła je do Stoke-on-Trent w Staffordshire, w centralnej Anglii.

Ucieczka nie zdołała wykrystalizować się na łatwiejszym odcinku po starcie i na lotnym finiszu na 37 kilometrze bonusowe sekundy zgarnęły Marianne Vos (Rabo Liv), liderka wyścigu Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans) i Kanadyjka Leah Kirchmann (Team Liv Plantur).

Kolejne ataki naciągnęły grupę, a odjechać udało się w końcu Emilii Fahlin (Ale Cipollini), która po 60 kilometrach zyskała 50 sekund przewagi. Przewaga Szwedki szybko wzrosła do 2 minut, ale zawodniczce włoskiej ekipy było dane jedynie wygranie lotnego finiszu.

25 kilometrów przed metą peleton złapał uciekinierkę, a do walki na górskiej premii przystąpiły liderki wyścigu. Atak Asleigh Moolman Pasio (Cervelo - Bigla) do walki włączył Elizabeth Armitstead oraz Elisę Longo Borghini i Emmę Johansson (Wiggle High5). Na górskiej premii wysoko była też mistrzyni Polski Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini).

Czwórka odjechała grupie Jasińskiej na pół minuty i między sobą rozegrała górską premię. Punkty zebrała reprezentantka RPA, a grupka razem wjechała na ostatnie 10 kilometrów. Atakowała Johansson, ale jej wysiłki nie zdołały rozbić czołówki.

Przewaga czwórki gwałtownie spadała na ostatnich kilometrach, a brak współpracy zaowocował finiszem z grupy. Do końca walczyła Johansson, ale najszybsza okazała się Vos, pewnie wygrywając walkę na ostatnich metrach.

Wyniki 4. etapu Aviva Women’s Tour 2016 (WWT), Nottingham - Stoke-on-Trent (119 km):

  1 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv                                3:07:00
  2 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur
  3 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5
  4 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
  5 Lisa Brennauer (Ger) Canyon-SRAM
  6 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans
  7 Amy Pieters (Ned) Wiggle High5
  8 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla
  9 Nikki Harris (GBr) Boels Dolmans
 10 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans
 11 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5
 12 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale Cipollini
 13 Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS
 14 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv-Plantur
 15 Dani King (GBr) Wiggle High5
 16 Gracie Elvin (Aus) Orica-AIS
 17 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
 18 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                          00:11
 19 Molly Weaver (GBr) Team Liv-Plantur                          00:17
 20 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM                           00:20
 21 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-SRAM                           01:07
 22 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv                                02:39
 23 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg
 24 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg
 25 Laura Massey (GBr) Drops
 26 Rebecca Durrell (GBr) Drops
 27 Alice Barnes (GBr) Drops
 28 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur
 29 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana
 30 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg
 31 Linda Melanie Villumsen (NZl) UnitedHealthcare Women
 32 Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini
 33 Valentina Scandolara (Ita) Cylance Pro Cycling
 34 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla
 35 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare Women
 36 Hannah Payton (GBr) Drops
 37 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv
 38 Eugénie Duval (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 39 Alexandra Manly (Aus) Orica-AIS
 40 Emilia Fahlin (Swe) Ale Cipollini
 41 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products
 42 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv
 43 Lotta Lepistö (Fin) Cervelo Bigla
 44 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance Pro Cycling
 45 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling
 46 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                        02:45
 47 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM
 48 Emma Pooley (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii            02:48
 49 Jennifer George (GBr) Drops                                  04:59
 50 Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM                             05:03
 51 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv
 52 Anna Plichta (Pol) BTC City Ljubljana                        05:56
 53 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg                     08:58
 54 Jessie Walker (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 55 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana
 56 Sophie Coleman (GBr) Drops
 57 Anna Trevisi (Ita) Ale Cipollini
 58 Annasley Park (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 59 Marta Tagliaferro (Ita) Ale Cipollini
 60 Lisa Klein (Ger) Cervelo Bigla
 61 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg
 62 Iris Slappendel (Ned) UnitedHealthcare Women
 63 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg
 64 Carlee Taylor (Aus) Team Liv-Plantur
 65 Loren Rowney (Aus) Orica-AIS
 66 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur
 67 Jolien D'hoore (Bel) Wiggle High5
 68 Tayler Wiles (USA) Orica-AIS
 69 Barbara Guarischi (Ita) Canyon-SRAM
 70 Coralie Demay (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 71 Manon Lloyd (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 72 Kirsten Wild (Ned) Hitec Products
 73 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products
 74 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 75 Pascale Jeuland (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 76 Doris Schweizer (Swi) Cylance Pro Cycling
 77 Vita Heine (Nor) Hitec Products                              10:25
 78 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products
 79 Alison Tetrick (USA) Cylance Pro Cycling
 80 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products
DNF Laurel Rathbun (USA) UnitedHealthcare Women
DNF Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
DNF Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv
DNF Grace Garner (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
DNS Špela Kern (Slo) BTC City Ljubljana

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans                  13:02:56
  2 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Cervelo Bigla                   00:08
  3 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle High5                      00:10
  4 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv                                  00:15
  5 Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS                                00:17
  6 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur                        00:37
  7 Amy Pieters (Ned) Wiggle High5                               00:40
  8 Lisa Brennauer (Ger) Canyon-SRAM                             00:44
  9 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5                            00:46
 10 Gracie Elvin (Aus) Orica-AIS                                 00:47
 11 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv-Plantur                      00:50
 12 Dani King (GBr) Wiggle High5
 13 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale Cipollini
 14 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans
 15 Nikki Harris (GBr) Boels Dolmans
 16 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle High5                          00:57
 17 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon-SRAM                           01:10
 18 Molly Weaver (GBr) Team Liv-Plantur                          01:41
 19 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans                        01:49
 20 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-SRAM                           01:57
 21 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans                            02:39
 22 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                        03:20
 23 Linda Melanie Villumsen (NZl) UnitedHealthcare Women         03:38
 24 Katharine Hall (USA) UnitedHealthcare Women                  03:42
 25 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv
 26 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg                     03:49
 27 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana                       04:32
 28 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg
 29 Alice Barnes (GBr) Drops                                     05:11
 30 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM                              05:17
 31 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv
 32 Laura Massey (GBr) Drops                                     05:20
 33 Rossella Ratto (Ita) Cylance Pro Cycling
 34 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv
 35 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg                    05:24
 36 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products                         05:32
 37 Elena Cecchini (Ita) Canyon-SRAM                             05:53
 38 Eugénie Duval (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86          08:26
 39 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance Pro Cycling
 40 Alexandra Manly (Aus) Orica-AIS
 41 Anna Plichta (Pol) BTC City Ljubljana                        08:28
 42 Clara Koppenburg (Ger) Cervelo Bigla                         08:35
 43 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur                          08:38
 44 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv                                 11:22
 45 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products                          11:30
 46 Vita Heine (Nor) Hitec Products                              12:57
 47 Lotta Lepistö (Fin) Cervelo Bigla                            14:30
 48 Jolien D'hoore (Bel) Wiggle High5                            14:52
 49 Tayler Wiles (USA) Orica-AIS                                 14:58
 50 Emma Pooley (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii            15:31
 51 Emilia Fahlin (Swe) Ale Cipollini                            17:45
 52 Rebecca Durrell (GBr) Drops                                  17:48
 53 Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini
 54 Hannah Payton (GBr) Drops
 55 Jennifer George (GBr) Drops                                  20:08
 56 Valentina Scandolara (Ita) Cylance Pro Cycling               20:23
 57 Doris Schweizer (Swi) Cylance Pro Cycling                    20:55
 58 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg                     24:07
 59 Annasley Park (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 60 Jessie Walker (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 61 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana
 62 Marta Tagliaferro (Ita) Ale Cipollini
 63 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur
 64 Iris Slappendel (Ned) UnitedHealthcare Women
 65 Carlee Taylor (Aus) Team Liv-Plantur
 66 Barbara Guarischi (Ita) Canyon-SRAM
 67 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg
 68 Jip Van Den Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg
 69 Pascale Jeuland (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 70 Kirsten Wild (Ned) Hitec Products
 71 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86        24:27
 72 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products                           25:34
 73 Loren Rowney (Aus) Orica-AIS                                 25:57
 74 Anna Trevisi (Ita) Ale Cipollini                             26:42
 75 Lisa Klein (Ger) Cervelo Bigla                               27:16
 76 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products                        28:18
 77 Sophie Coleman (GBr) Drops                                   32:08
 78 Coralie Demay (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 79 Alison Tetrick (USA) Cylance Pro Cycling                     32:41
 80 Manon Lloyd (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii            36:11

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: