Criterium du Dauphine 2016: etap 5

Chris Froome (Team Sky) po wspinaczce do stacji narciarskiej Vujany wygrał piąty etap Criterium du Dauphine i zdobył koszulkę lidera wyścigu.

Brytyjczyk na ostatnich metrach pokonał Richiego Porte (BMC Racing). Trzeci przyjechał Adam Yates (Orica-GreenEdge).

Etapu nie ukończył Michał Kwiatkowski (Team Sky).

Kolarze wjechali w góry, mając pod drodze siedem punktowanych wzniesień. Pięć leżało w pierwszej części trasy, o długości zaledwie 140 kilometrów.

Po minięciu dwóch mniejszych podjazdów na czele znalazła się czwórka Thomas Voeckler (Direct Energie), Alexis Vuillermoz (Ag2r), Tsgabu Grmay (Lampre-Merida) i Clément Chevrier (IAM Cycling), ale na Col du Barrioz (41,5 km; kat. 1; 7,8 km 6,5%) sytuacja uległa zmianie.

Powstał 25-osobowy odjazd w składzie Tomasz Marczyński (Lotto-Soudal), Wouter Poels (Sky), Greg van Avermaet (BMC), Robert Kiserlovski, Roman Kreuziger (obaj Tinkoff), Steve Morabito, Sébastien Reichenbach (obaj FDJ), Andriy Grivko i Paolo Tiralongo (obaj Astana), Jan Bakelants, Cyril Gautier, Alexis Vuillermoz (wszyscy Ag2r), Jens Keukeleire (Orica), Edvald Boasson Hagen, Stephen Cummings, Daniel Teklehaimanot (wszyscy Dimension Data), Ryder Hesjedal (Trek), Antonio Pedredo (Movistar), Thomas Voeckler, Tom-Jelte Slager (Cannondale), Jérôme Coppel (IAM), Björn Thurau (Wanty), Paul Voss (Bora), Tsgabu Grmay, Luka Pibernik (Lampre), Stijn Vandenbergh (Etixx), Dominik Nerz (Bora), Alexey Vermeulen (LottoNL), Lars van der Haar (Giant-Alpecin) i Dylan van Baarle (Cannondale).

Grupa na przełęczy zameldowała się z zapasem 1:15 i nic więcej nie ugrała. Zespół Tinkoff trzymał ucieczkę na krótkiej smyczy, likwidując groźną akcję 60 kilometrów przed metą.

Z przodu utrzymał się jedynie Grivko, do którego następnie przeskoczyli Bartosz Huzarski (Bora), Dayer Quintana (Movistar), Gautier i Enrico Gasparotto (Wanty). Współpraca układała się wzorowo, dzięki czemu przewaga długo utrzymywała się powyżej 2 minut.

Końcówka etapu znajdowała się na podjeździe do Vujany (kat. 2; 6,4 km, 6,5%), którego środkowa, stroma część liczyła 9,3% na długości 4,5 km. Harcownicy rozpoczęli wspinaczkę z minutowym buforem.

Zaatakował Gasparotto, z peletonu wyskoczył Mikel Landa (Team Sky). Bask wyszedł na prowadzenie 3,5 km przed metą, ale grupa lidera była tuż, tuż.

Skontrował Daniel Martin (Etixx). Do Irlandczyka dołączyli jadący w żółtej koszulce Alberto Contador (Tinkoff) i Richie Porte, następnie Chris Froome i kolejni.

Po chwili zwolnienia ruszył z kopyta Froome, za którym utrzymał się Porte. Dwójka zyskała kilkanaście sekund, kilka chwil później meldując się na mecie z zapasem 21 sekund nad dotychczasowym liderem.

Wyniki 5. etapu Criterium du Dauphine 2016 (WT), La Ravoire - Vaujany (140 km):

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                          3:32:20
  2 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           00:01
  3 Adam Yates (GBr) Orica-GreenEdge                             00:19
  4 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
  5 Alberto Contador ((Spa)) Tinkoff Team                        00:21
  6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         00:25
  7 Pierre Rolland (Fra) Cannondale                              00:27
  8 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
  9 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 10 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
 11 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 12 Joaquim Rodriguez (SPA) Team Katusha
 13 Daniel Navarro (SPA) Cofidis, Solutions Credits
 14 Mikel Landa Meana (SPA) Team Sky                             00:31
 15 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          01:07
 16 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 17 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         01:09
 18 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 19 Sergio Henao (Col) Team Sky                                  01:12
 20 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge                              01:23
 21 Jesus Herrada (SPA) Movistar Team
 22 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                           01:28
 23 Laurens de Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 24 Bart De Clerq (Bel) Lotto Soudal                             01:36
 25 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         01:39
 26 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo                      01:48
 27 Igor Anton Hernandez (SPA) Dimension Data
 28 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 29 Benjamin King (USA) Cannondale
 30 Daniel Moreno (SPA) Movistar Team
 31 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                01:53
 32 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           01:56
 33 Luis Leon Sanchez (SPA) Astana Pro Team                      01:57
 34 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 35 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 36 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 37 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 38 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team
 39 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 40 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                      02:31
 41 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert                     02:36
 42 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          03:20
 43 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 44 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 45 Andre Cardoso (Por) Cannondale
 46 Sebastien Reichenbach (SWI) FDJ
 47 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      04:15
 48 Jeremy Roy (Fra) FDJ                                         04:19
 49 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha                     05:18
 50 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                        05:26
 51 Haimar Zubeldia (SPA) Trek-Segafredo                         05:42
 52 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 53 Steve Morabito (SWI) FDJ
 54 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 55 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 56 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           06:41
 57 Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team                          06:54
 58 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                    07:42
 59 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
 60 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     07:58
 61 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 62 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 63 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
 64 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 65 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 66 Alberto Losada (SPA) Team Katusha
 67 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       08:02
 68 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
 69 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling                              08:57
 70 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 71 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 72 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 73 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL-Jumbo
 74 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 75 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
 76 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
 77 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 78 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 79 Alex Howes (USA) Cannondale
 80 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 81 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 82 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 83 Arthur Vichot (Fra) FDJ
 84 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          09:09
 85 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 86 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                          10:11
 87 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 88 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
 89 Luke Rowe (GBr) Team Sky
 90 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 91 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale
 92 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 93 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
 94 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 95 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale
 96 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge
 97 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
 98 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
 99 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
100 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
101 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
102 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
103 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
104 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
105 Francisco Ventoso (SPA) Movistar Team
106 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
107 Marc Soler (SPA) Movistar Team                               10:42
108 Antonio Pedrero (SPA) Movistar Team                          10:46
109 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           12:01
110 Anthony Roux (Fra) FDJ
111 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         12:03
112 Tony Hurel (Fra) Direct Energie                              12:14
113 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
114 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 12:16
115 William Bonnet (Fra) FDJ
116 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
117 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   12:36
118 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff Team                  12:39
119 Omar Fraile (SPA) Dimension Data                             14:05
120 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         15:20
121 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                           16:08
122 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
123 Angel Vicioso (SPA) Team Katusha                             18:43
124 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin                   20:32
125 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
126 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
127 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida
128 Markel Irizar (SPA) Trek-Segafredo
129 Jonathan Fumeaux (SWI) IAM Cycling
130 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL-Jumbo
131 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
132 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
133 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
134 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
135 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
136 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida
137 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
138 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
139 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
140 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
141 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
142 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
143 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
144 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
145 Michael Morkov (Den) Team Katusha
146 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
147 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
148 Jack Bauer (NZl) Cannondale
149 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
150 Marco Haller (Aut) Team Katusha
151 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale
152 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
153 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
154 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   27:16
155 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
156 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
157 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
158 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
159 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
160 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              37:48
DNS Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
DNS Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo
DNS Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNS Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
DNF Ruben Fernandez (SPA) Movistar Team
DNF Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
DNF Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
DNF Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
DNF Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky

Klasyfikacja generalna po 5. etapie:

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                         21:24:59
  2 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           00:07
  3 Alberto Contador ((Spa)) Tinkoff Team                        00:27
  4 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                       00:37
  5 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  00:42
  6 Adam Yates (GBr) Orica-GreenEdge                             00:52
  7 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             01:08
  8 Daniel Navarro (SPA) Cofidis, Solutions Credits              01:16
  9 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                           01:21
 10 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         01:27
 11 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         01:34
 12 Joaquim Rodriguez (SPA) Team Katusha                         01:35
 13 Pierre Rolland (Fra) Cannondale                              01:39
 14 Mikel Landa Meana (SPA) Team Sky                             01:40
 15 Jesus Herrada (SPA) Movistar Team                            01:56
 16 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          02:05
 17 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         02:17
 18 Sergio Henao (Col) Team Sky                                  02:30
 19 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         02:33
 20 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               02:38
 21 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         02:49
 22 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                           02:54
 23 Igor Anton Hernandez (SPA) Dimension Data                    02:56
 24 Bart De Clerq (Bel) Lotto Soudal                             03:05
 25 Daniel Moreno (SPA) Movistar Team
 26 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              03:18
 27 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                      03:29
 28 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert                 03:32
 29 Luis Leon Sanchez (SPA) Astana Pro Team                      03:35
 30 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo                      03:36
 31 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           03:42
 32 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           03:43
 33 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  03:57
 34 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            04:12
 35 Laurens de Plus (Bel) Etixx - Quick-Step                     04:15
 36 Sebastien Reichenbach (SWI) FDJ                              04:29
 37 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert                     04:56
 38 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          05:21
 39 Andre Cardoso (Por) Cannondale                               05:28
 40 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team                           05:48
 41 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         06:02
 42 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                         06:07
 43 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      06:15
 44 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha                     06:59
 45 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                          07:55
 46 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           08:23
 47 Steve Morabito (SWI) FDJ                                     09:02
 48 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                              09:18
 49 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                09:25
 50 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                        09:49
 51 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          10:04
 52 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                             10:11
 53 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           10:24
 54 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     10:36
 55 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      11:02
 56 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                      11:39
 57 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          12:10
 58 Alberto Losada (SPA) Team Katusha                            12:58
 59 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                13:19
 60 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida                           13:21
 61 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 13:31
 62 Haimar Zubeldia (SPA) Trek-Segafredo                         14:28
 63 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        14:40
 64 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling                              14:44
 65 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team                             15:12
 66 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       15:20
 67 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge                          15:28
 68 Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team                          16:13
 69 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge                              16:22
 70 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           16:45
 71 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                        18:19
 72 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                    18:39
 73 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         19:03
 74 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         19:14
 75 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                          20:09
 76 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge                        20:24
 77 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          20:43
 78 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                             20:57
 79 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        21:48
 80 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                         21:54
 81 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                        21:57
 82 Jeremy Roy (Fra) FDJ                                         22:02
 83 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale                           22:17
 84 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge                            22:31
 85 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18                             23:00
 86 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         23:14
 87 Benjamin King (USA) Cannondale                               23:31
 88 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       24:00
 89 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       25:16
 90 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           25:49
 91 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     26:01
 92 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        26:48
 93 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                          26:59
 94 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        27:54
 95 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         28:08
 96 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                29:39
 97 Antonio Pedrero (SPA) Movistar Team                          30:30
 98 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       30:39
 99 Francisco Ventoso (SPA) Movistar Team                        31:26
100 Jonathan Fumeaux (SWI) IAM Cycling                           31:51
101 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              31:52
102 William Bonnet (Fra) FDJ                                     32:12
103 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge                        32:43
104 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data                    33:07
105 Marc Soler (SPA) Movistar Team                               33:13
106 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                34:13
107 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               34:30
108 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                   34:51
109 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            34:52
110 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        35:54
111 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           36:24
112 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin                   36:26
113 Tony Hurel (Fra) Direct Energie                              36:29
114 Alex Howes (USA) Cannondale                                  36:33
115 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 36:34
116 Angel Vicioso (SPA) Team Katusha                             36:46
117 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       37:07
118 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   37:34
119 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                   38:11
120 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      38:43
121 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  39:08
122 Omar Fraile (SPA) Dimension Data                             39:46
123 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         40:18
124 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL-Jumbo                    40:36
125 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               41:22
126 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           41:58
127 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                         42:20
128 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                        42:22
129 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        43:08
130 Markel Irizar (SPA) Trek-Segafredo                           44:06
131 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    44:47
132 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              44:59
133 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale                            45:16
134 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNL-Jumbo                  45:43
135 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff Team                  46:35
136 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      46:53
137 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                       47:22
138 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                           47:37
139 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              47:46
140 Jack Bauer (NZl) Cannondale                                  47:54
141 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         49:15
142 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      49:40
143 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          50:20
144 Michael Morkov (Den) Team Katusha                            50:47
145 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                           50:49
146 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                           51:56
147 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                              52:03
148 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      52:11
149 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     54:56
150 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale                         55:12
151 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                        55:27
152 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                          55:47
153 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          56:05
154 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida                         56:53
155 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida                        57:56
156 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                01:00:41
157 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                    01:00:43
158 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                     01:07:42
159 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits              01:09:06

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: