Criterium du Dauphine 2016: etap 1

Nacer Bouhanni wygrał w Saint-Vulbas pierwszy etap francuskiej etapówki.

Sprinter z Cofidisu na finiszowych metrach pokonał Jensa Debusschere (Lotto Soudal) i Sama Bennetta (Bora-Argon 18).

47. w peletonie przyjechał Michał Kwiatkowski (Team Sky).

Koszulkę lidera zachował zwycięzca prologu – Alberto Contador (Tinkoff).

Cztery górskie premie najniższej kategorii leżały na drodze o długości 186 kilometrów. Od samego startu akcję podjął Frederik Backaert (Wanty-Groupe Gobert), a towarzysza znalazł w osobie Mitchella Dockera (Orica-GreenEdge).

Słoneczna pogoda umilała jazdę, Tempo nie było najwyższe, mimo to dwójka harcowników nie wypracowała znacznej przewagi, w połowie dystansu wynosiła 4 minuty. Sytuację kontrolowały ekipy Cofidisu, Katushy i Giant-Alpecin. Za wygraną pierwszy dał Docker, peleton Backaerta wchłonął 13 kilometrów przed metą.

W nerwowej końcówce omal nie poleciał na asfalt Chris Froome (Team Sky), którego w czubie grupy ubezpieczał Michał Kwiatkowski. Dopiero końcowy kilometr należał do drużyn sprinterów. Najlepiej na finiszu zachował się Bouhanni, który utrzymał nerwy na wodzy,  wychodząc zza pleców Bennetta.

Wyniki 1. etapu Criterium du Dauphine 2016 (WT), Cluses - Saint-Vulbas (186 km):

  1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits            4:27:53
  2 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
  3 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
  4 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
  5 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
  6 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  7 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
  8 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
  9 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
 10 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
 11 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
 12 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
 13 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida
 14 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
 15 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 16 Jack Bauer (NZl) Cannondale
 17 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 18 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
 19 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
 20 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 21 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
 22 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 23 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 24 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 25 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 26 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
 27 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 28 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 29 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
 30 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 31 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 32 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 33 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 34 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 35 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 36 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
 37 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert
 38 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 39 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 40 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team
 41 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling
 42 Michael Morkov (Den) Team Katusha
 43 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 44 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 45 William Bonnet (Fra) FDJ
 46 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 47 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 48 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 49 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
 50 Sergio Henao (Col) Team Sky
 51 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 52 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
 53 Andre Cardoso (Por) Cannondale
 54 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 55 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 56 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 57 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 58 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 59 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 60 Adam Yates (GBr) Orica-GreenEdge
 61 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 62 Anthony Roux (Fra) FDJ
 63 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 64 Alex Howes (USA) Cannondale
 65 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
 66 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 67 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo
 68 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 69 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 70 Pierre Rolland (Fra) Cannondale
 71 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 72 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 73 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge
 74 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
 75 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 76 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 77 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 78 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 79 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
 80 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 81 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 82 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 83 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 84 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 85 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 86 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team
 87 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 88 Arthur Vichot (Fra) FDJ
 89 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky
 90 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 90 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 92 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
 93 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 94 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 95 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 96 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha
 97 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 98 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 99 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
100 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
101 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
102 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
103 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
104 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
105 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
106 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
107 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
108 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
109 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
110 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
111 Jérémy Roy (Fra) FDJ
112 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
113 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
114 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
115 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
116 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
117 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
118 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale
119 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
120 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
121 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha
122 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
123 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
124 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
125 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
126 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
127 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
128 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
129 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
130 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge                        00:18
131 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         00:26
132 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
133 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          00:28
134 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
135 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert
136 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
137 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
138 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
139 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale                           00:35
140 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
141 Luke Rowe (GBr) Team Sky
142 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
143 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
144 Steve Morabito (Swi) FDJ                                     00:44
145 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               00:58
146 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                          01:00
147 Benjamin King (USA) Cannondale
148 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
149 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale
150 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
151 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
152 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
153 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida
154 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
155 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
156 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge
157 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
158 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
159 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
160 Ian Stannard (GBr) Team Sky
161 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
162 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
163 Steven Lammertink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
164 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin
165 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
166 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
167 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
168 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
169 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
170 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       01:28
171 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              01:39
172 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge                        02:03
173 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          02:40
174 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
175 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           02:52
176 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                06:06

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                        4:39:29
  2 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           00:06
  3 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            00:13
  4 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                       00:21
  5 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  00:24
  6 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  00:25
  7 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         00:29
  8 Adam Yates (GBr) Orica-GreenEdge                             00:31
  9 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             00:37
 10 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            00:39
 11 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              00:43
 12 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                             00:44
 13 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                            00:45
 14 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                00:46
 15 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                           00:48
 16 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          00:49
 17 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                      00:52
 18 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 19 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         00:54
 20 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 21 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
 22 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 23 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         00:55
 24 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 25 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       00:58
 26 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
 27 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            00:59
 28 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           01:00
 29 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           01:01
 30 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    01:02
 31 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha
 32 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ                              01:03
 33 Pierre Rolland (Fra) Cannondale                              01:06
 34 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team                           01:08
 35 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 36 Marc Soler (Spa) Movistar Team                               01:09
 37 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               01:11
 38 Sergio Henao (Col) Team Sky                                  01:12
 39 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 40 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          01:13
 41 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
 42 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 43 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                             01:14
 44 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 45 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team                        01:16
 46 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           01:17
 47 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           01:18
 48 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                        01:19
 49 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 50 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           01:20
 51 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge                              01:21
 52 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 53 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
 54 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       01:22
 55 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            01:23
 56 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                      01:24
 57 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 58 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         01:26
 59 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 60 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo                    01:28
 61 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida                          01:29
 62 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          01:32
 63 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 64 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha                     01:35
 65 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          01:36
 66 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        01:38
 67 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 68 Jack Bauer (NZl) Cannondale                                  01:40
 69 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                         01:42
 70 Andre Cardoso (Por) Cannondale                               01:43
 71 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team                             01:44
 72 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        01:45
 73 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 74 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                    01:46
 75 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
 76 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
 77 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                         01:49
 78 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 79 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge                        01:50
 80 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                         01:51
 81 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         01:52
 82 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 83 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                      01:54
 84 Alex Howes (USA) Cannondale
 85 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
 86 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale                           01:55
 87 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 88 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                   01:57
 89 Steve Morabito (Swi) FDJ                                     01:58
 90 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert                     01:59
 91 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          02:00
 92 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 93 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           02:01
 94 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                02:02
 95 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 96 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 02:03
 97 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        02:05
 98 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18                             02:07
 99 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      02:08
100 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                         02:09
101 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          02:13
102 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida                         02:14
103 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
104 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                             02:15
105 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
106 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         02:16
107 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                      02:17
108 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
109 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       02:18
110 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
111 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
112 Alberto Losada (Spa) Team Katusha                            02:21
113 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling
114 Luke Rowe (GBr) Team Sky
115 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        02:22
116 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               02:27
117 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      02:28
118 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       02:29
119 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
120 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              02:33
121 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      02:35
122 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 02:38
123 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie                           02:41
124 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
125 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          02:42
126 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale                         02:45
127 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team                        02:46
128 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          02:50
129 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                           02:54
130 Jens Keukeleire (Bel) Orica-GreenEdge
131 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       02:56
132 Lars Van Der Haar (Ned) Team Giant-Alpecin                   03:00
133 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
134 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   03:02
135 William Bonnet (Fra) FDJ                                     03:04
136 Benjamin King (USA) Cannondale                               03:05
137 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      03:06
138 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida
139 Antoine Duchesne (Can) Direct Energie                        03:07
140 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              03:08
141 Tony Hurel (Fra) Direct Energie
142 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        03:09
143 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling                           03:11
144 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale                            03:13
145 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
146 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                        03:14
147 Michael Morkov (Den) Team Katusha                            03:20
148 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
149 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     03:23
150 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo                  03:25
151 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
152 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          03:27
153 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
154 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                           03:30
155 Niccolo Bonifazio (Ita) Trek-Segafredo                       03:31
156 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
157 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           03:36
158 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         03:40
159 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        03:49
160 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      03:50
161 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  03:54
162 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                           03:55
163 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                          04:11
164 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                        04:14
165 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       04:15
166 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       04:22
167 Marco Haller (Aut) Team Katusha
168 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         04:28
169 Steven Lammertink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   04:49
170 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           04:56
171 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              05:03
172 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            05:34
173 Mitchell Docker (Aus) Orica-GreenEdge                        05:41
174 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          05:53
175 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits                 07:18
176 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                08:51

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: