CCC Sprandi Polkowice na Tour de Suisse 2016

Górski skład CCC Sprandi Polkowice przystąpi do kolejnej etapówki zaliczanej do UCI WorldTour, Tour de Suisse. Szwajcarski wyścig rozpocznie się w sobotę, 11 czerwca.

Do „ósemki” nominowaliśmy kilku świetnych górali. Wydaje się, że największe szanse na wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej ma Victor de la Parte. Znakomicie jeździ po górach, co potwierdził m.in. w Tour of Croatia, a także jest mocny na czas. W tegorocznej edycji Tour de Suisse są aż dwie czasówki, więc będzie to bardzo przydatna umiejętność

– mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Na podjazdach powinni mu towarzyszyć Felix Grossschartner, który również dobrze się spisał w Wyścigu dookoła Chorwacji, a także Sylwester Szmyd i Jan Hirt. Ten ostatni ma miłe wspomnienia ze Szwajcarii, gdyż przed rokiem jechał z najlepszymi na najtrudniejszym etapie, z metą na podjeździe w Solden i zajął 7.miejsce.

Maciej Paterski będzie jak zwykle bardzo groźny dla rywali na tych ciężkich, ale nie typowo górskich odcinkach, natomiast Simone Ponzi spróbuje powalczyć w szybkich końcówkach. Wraca on do ścigania po kontuzji i może mu brakować jeszcze dynamiki. Myślimy już jednak w kontekście zbliżającego się Tour de Pologne i szlifowania formy na nasz polski wyścig.

Do składu na Tour de Suisse zostali również wybrani Branislau Samoilau oraz Jarosław Marycz, którzy będą wartościowymi pomocnikami dla liderów ekipy.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Tour de Suisse (11-19 czerwca, 2.UWT):
Victor de la Parte, Felix Grossschartner, Jan Hirt, Sylwester Szmyd, Maciej Paterski, Simone Ponzi, Branislau Samoilau, Jarosław Marycz.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: