Giro d'Italia 2016: etap 15

Rosjanin Alexander Foliforov (Gazprom-Rusvelo) wygrał górską jazdę indywidualną podczas piętnastego dnia Giro d’Italia.

Z tym samym wynikiem został sklasyfikowany lider wyścigu Steven Kruijswijk (LottoNl-Jumbo), trzeci Alejandro Valverde był wolniejszy o 23 sekundy.

Rafał Majka (Tinkoff) zajął 10. miejsce, tracąc do zwycięzcy 1:09 oraz awansował na 5. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Rywalizacja przebiegała w równych, słonecznych warunkach atmosferycznych, na dystansie 10,8 km. Po starcie z Castelrotto kolarze wjeżdżali na Alpe di Siusi (meta; kat. 1; 9,1 km; 8,3%), którego nachylenie w drugiej części sięgało 11 procent.

Najlepsze otwarcie zanotował Kruijswijk, który na punkcie pomiaru czasu (4,4 km) o 9 sekund wyprzedzał Ilnura Zakarina (Katusha) i o 12 sekund Alejandro Valverde. Z czołówki kolejnym był Majka, ze stratą 22 sekund, co było szóstym wynikiem w tym miejscu.

Druga część czasówki miała dużo większy wpływ na ostateczny rezultat. Niespodziewanie z 14. miejsca na pomiarze wystrzeli w górę Foliforov. 24-letni Rosjanin odrobił 39 sekund do lidera wyścigu, zostając sensacyjnym zwycięzcą czasówki.

Kruijswijk zameldował się z takim samym czasem, umacniając się na fotelu lidera, ponieważ dotychczasowy wicelider Vincenzo Nibali (Astana) stracił na mecie aż 2:10 i nie może tego wytłumaczyć wyłącznie defektem roweru.

Wyniki 15. etapu Giro d'Italia 2016 (GT), Castelrotto – Alpe di Siusi (10,8 km jazda indywidualna na czas):

  1 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    28:39
  2 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:23
  4 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        00:30
  5 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       00:36
  6 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge                         00:40
  7 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             00:47
  8 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                              00:52
  9 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         01:04
 10 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               01:09
 11 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                           01:12
 12 Rein Taaramae (Est) Team Katusha                             01:17
 13 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        01:21
 14 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 15 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   01:25
 16 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    01:30
 17 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               01:36
 18 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 19 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                            01:52
 20 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         01:55
 21 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   01:57
 22 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 23 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                     01:59
 24 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            02:05
 25 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        02:10
 26 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    02:12
 27 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 28 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         02:14
 29 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         02:17
 30 Andre Cardoso (Por) Cannondale                               02:18
 31 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast             02:20
 32 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                02:21
 33 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                  02:25
 34 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          02:40
 35 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step
 36 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 02:46
 37 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          02:47
 38 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           02:48
 39 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          02:55
 40 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                         02:57
 41 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    02:59
 42 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge
 43 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   03:02
 44 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                       03:04
 45 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                03:08
 46 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 47 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                            03:15
 48 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           03:16
 49 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  03:17
 50 Rigoberto Uran (Col) Cannondale                              03:18
 51 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 51 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 53 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 54 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                           03:20
 55 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      03:24
 56 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                         03:26
 57 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                       03:27
 58 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 59 Nathan Brown (USA) Cannondale                                03:31
 60 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                         03:32
 61 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           03:33
 62 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   03:37
 63 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             03:38
 64 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast          03:43
 65 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast             03:44
 66 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                03:45
 67 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        03:49
 68 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        03:53
 69 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             03:54
 70 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               03:55
 71 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                           04:00
 72 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        04:02
 73 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                           04:06
 74 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       04:07
 75 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           04:09
 76 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                          04:12
 77 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 78 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team                          04:15
 79 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
 80 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           04:19
 81 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 82 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        04:20
 83 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          04:22
 84 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             04:28
 85 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge
 86 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
 87 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale                             04:29
 88 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                             04:32
 89 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                04:34
 90 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
 91 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               04:35
 92 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  04:36
 93 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 94 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                    04:37
 95 José Herrada (Spa) Movistar Team
 96 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 97 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                                04:38
 98 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                04:39
 99 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                              04:41
100 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
101 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     04:45
102 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   04:46
103 Simon Clarke (Aus) Cannondale
104 Christian Knees (Ger) Team Sky                               04:50
105 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              04:56
106 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
107 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  05:00
108 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             05:02
109 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          05:03
110 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
111 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
112 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                         05:04
113 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                05:05
114 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
115 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    05:08
116 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   05:09
117 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
118 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           05:12
119 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     05:13
120 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    05:14
121 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            05:15
122 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale                        05:17
123 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                        05:21
124 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       05:22
125 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
126 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
127 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast             05:24
128 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          05:28
129 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast                05:32
130 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        05:36
131 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       05:40
132 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       05:41
133 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
134 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
135 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                          05:44
136 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
137 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                      05:45
138 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              05:49
139 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
140 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
141 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                            05:50
142 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       05:52
143 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo                           05:56
144 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
145 Mickael Delage (Fra) FDJ                                     05:59
146 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              06:01
147 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          06:03
148 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      06:04
149 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast             06:05
150 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
151 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                     06:08
152 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                           06:10
153 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                           06:12
154 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        06:15
155 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   06:25
156 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge
157 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini
158 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                              06:33
159 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge                             06:37
160 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
161 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                         06:44
162 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
163 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              07:06
164 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          07:17
165 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                           10:14

Punkty

  1 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                       15 pkt
  2 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      12
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                           9
  4 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                            7
  5 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           6
  6 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge                             5
  7 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                                 4
  8 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                                  3
  9 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                             2
 10 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                                   1

Premia górska - Alpe di Siusi (10 km)

  1 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                       35 pkt
  2 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      18
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          12
  4 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                            9
  5 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           6
  6 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge                             4
  7 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                                 2
  8 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                                  1

Drużynowo

  1 Gazprom-Rusvelo                                            1:28:24
  2 Movistar Team                                                01:29
  3 Astana Pro Team                                              01:40
  4 Team Katusha                                                 01:58
  5 Team Sky                                                     02:26
  6 Etixx - Quick-Step                                           02:47
  7 Lampre - Merida                                              03:35
  8 Cannondale                                                   03:51
  9 Orica-GreenEdge                                              04:44
 10 AG2R La Mondiale                                             05:14
 11 Team LottoNl-Jumbo                                           05:22
 12 Tinkoff Team                                                 06:08
 13 Bardiani CSF                                                 06:27
 14 Lotto Soudal                                                 06:36
 15 Wilier Triestina-Southeast                                   07:20
 16 Dimension Data                                               07:22
 17 Team Giant-Alpecin                                           08:06
 18 BMC Racing Team                                              08:21
 19 FDJ                                                          09:12
 20 Nippo - Vini Fantini                                         09:37
 21 IAM Cycling                                                  10:15
 22 Trek-Segafredo                                               10:52

Klasyfikacja generalna po 15. etapie:

  1 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                60:41:22
  2 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge                         02:12
  3 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        02:51
  4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       03:29
  5 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               04:38
  6 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             04:40
  7 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            05:27
  8 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         07:14
  9 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                     07:37
 10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         07:55
 11 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    08:12
 12 Rigoberto Uran (Col) Cannondale                              08:19
 13 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        16:31
 14 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           17:03
 15 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                         17:21
 16 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            17:37
 17 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         18:47
 18 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               18:48
 19 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      25:18
 20 Andre Cardoso (Por) Cannondale                               26:02
 21 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       28:54
 22 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          30:46
 23 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      31:31
 24 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              36:34
 25 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                           37:13
 26 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  37:21
 27 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           37:41
 28 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    39:30
 29 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 39:40
 30 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           40:54
 31 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   49:18
 32 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        49:38
 33 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    50:28
 34 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                              54:45
 35 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          56:44
 36 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    57:21
 37 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       58:46
 38 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                             01:01:39
 39 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                 01:02:17
 40 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                          01:08:28
 41 Rein Taaramae (Est) Team Katusha                          01:08:49
 42 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                    01:09:11
 43 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                        01:10:28
 44 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                        01:10:34
 45 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                    01:10:37
 46 Moreno Moser (Ita) Cannondale                             01:11:03
 47 Egor Silin (Rus) Team Katusha                             01:15:00
 48 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                       01:17:34
 49 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                       01:18:07
 50 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                             01:18:18
 51 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast            01:24:45
 52 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                        01:28:58
 53 Nathan Brown (USA) Cannondale                             01:30:05
 54 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                01:31:24
 55 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                01:32:15
 56 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 01:33:58
 57 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                         01:34:53
 58 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     01:35:15
 59 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                           01:39:13
 60 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                        01:41:29
 61 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                      01:42:13
 62 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                        01:43:21
 63 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                        01:46:50
 64 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                    01:47:12
 65 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge                         01:48:34
 66 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida                        01:48:40
 67 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                       01:49:06
 68 José Herrada (Spa) Movistar Team                          01:52:54
 69 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                      01:54:03
 70 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                       01:55:29
 71 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                     01:56:44
 72 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                02:00:21
 73 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                          02:03:50
 74 Simon Clarke (Aus) Cannondale                             02:04:25
 75 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                            02:04:38
 76 Christian Knees (Ger) Team Sky                            02:04:52
 77 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                       02:05:14
 78 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                   02:06:04
 79 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                  02:06:13
 80 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                    02:07:04
 81 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale                          02:07:13
 82 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                         02:07:34
 83 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                        02:08:20
 84 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                         02:10:09
 85 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                        02:10:13
 86 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                        02:10:22
 87 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                          02:11:12
 88 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                        02:12:46
 89 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini             02:14:50
 90 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast       02:15:30
 91 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                      02:15:39
 92 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                        02:16:22
 93 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                            02:16:39
 94 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                       02:16:50
 95 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                      02:17:58
 96 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF             02:18:37
 97 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team                       02:19:42
 98 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     02:19:47
 99 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast
100 Ian Boswell (USA) Team Sky                                02:20:01
101 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                02:20:10
102 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                         02:21:02
103 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                            02:21:08
104 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                     02:21:52
105 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                       02:22:20
106 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast          02:23:16
107 Philip Deignan (Irl) Team Sky                             02:24:07
108 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                       02:25:18
109 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                      02:26:12
110 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team                            02:27:22
111 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                    02:27:44
112 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                           02:28:15
113 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  02:29:43
114 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                           02:30:58
115 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast          02:31:09
116 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                    02:32:52
117 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                         02:33:31
118 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                       02:35:01
119 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                          02:35:41
120 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   02:35:42
121 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    02:37:28
122 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                               02:39:01
123 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                       02:41:16
124 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast             02:43:41
125 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                        02:43:44
126 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo                     02:43:52
127 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                           02:45:05
128 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo               02:45:28
129 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                          02:46:40
130 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                     02:47:34
131 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                           02:47:35
132 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini             02:48:10
133 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast          02:48:31
134 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini                     02:50:58
135 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                   02:51:20
136 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                               02:51:55
137 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                             02:52:57
138 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                    02:53:46
139 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge                          02:54:45
140 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                       02:55:19
141 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge                         02:55:21
142 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 02:56:16
143 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale                     02:56:31
144 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                            02:56:39
145 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                02:56:47
146 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          02:57:50
147 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                  02:58:46
148 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                          02:58:48
149 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                       03:03:09
150 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge                          03:03:45
151 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                      03:04:53
152 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                    03:05:13
153 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                         03:06:03
154 Mickael Delage (Fra) FDJ                                  03:07:11
155 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                     03:07:19
156 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                   03:07:59
157 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                  03:08:39
158 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                             03:09:26
159 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           03:10:22
160 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                          03:10:48
161 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                 03:16:17
162 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                         03:25:07
163 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           03:26:34
164 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo                        03:27:45
165 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        03:29:56

Klasyfikacja punktowa

  1 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                           138 pkt
  2 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                             112
  3 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                              84
  4 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     83
  5 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                80
  6 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                         80
  7 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      58
  8 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                               57
  9 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                            54
 10 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          52
 11 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                             50
 12 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                               47
 13 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                               46
 14 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                              46
 15 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     40
 16 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                          40
 17 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                       39
 18 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                  39
 19 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                                39
 20 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge                            35

Klasyfikacja górska

  1 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                      134 pkt
  2 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                                 72
  3 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                            69
  4 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                           61
  5 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                      50
  6 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                       41
  7 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                               39
  8 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                        36
  9 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                               27
 10 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                  26
 11 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge                               23
 12 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      23
 13 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                         21
 14 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                         20
 15 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                              18
 16 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                                 17
 17 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     16
 18 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                   16
 19 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                              15
 20 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                       15

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                      60:48:36
  2 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               11:34
  3 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              29:20
  4 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                              47:31
  5 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          49:30
  6 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       51:32
  7 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                        01:03:20
  8 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                       01:10:53
  9 Nathan Brown (USA) Cannondale                             01:22:51
 10 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                01:25:01
 11 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                 01:26:44
 12 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                         01:27:39
 13 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                        01:36:07
 14 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                        01:39:36
 15 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                      01:46:49
 16 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                01:53:07
 17 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                            01:57:24
 18 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                       01:58:00
 19 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale                          01:59:59
 20 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast       02:08:16
 21 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                      02:08:25
 22 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     02:12:33
 23 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast
 24 Ian Boswell (USA) Team Sky                                02:12:47
 25 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                            02:13:54
 26 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                       02:18:04
 27 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                           02:21:01
 28 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                       02:27:47
 29 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                          02:28:27
 30 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                       02:34:02
 31 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                           02:37:51
 32 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast          02:41:17
 33 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                    02:46:32
 34 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                       02:48:05
 35 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                02:49:33
 36 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          02:50:36
 37 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                     03:00:05
 38 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                  03:01:25
 39 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           03:03:08
 40 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                 03:09:03
 41 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           03:19:20

Klasyfikacja drużynowa

  1 Astana Pro Team                                          182:23:30
  2 Movistar Team                                                04:40
  3 Cannondale                                                   19:05
  4 AG2R La Mondiale                                             24:04
  5 Etixx - Quick-Step                                           41:23
  6 Team Sky                                                     43:01
  7 Tinkoff Team                                                 52:10
  8 Team Katusha                                                 56:28
  9 Dimension Data                                            01:24:59
 10 Team LottoNl-Jumbo                                        01:27:00
 11 Orica-GreenEdge                                           01:57:24
 12 BMC Racing Team                                           02:18:09
 13 Lampre - Merida                                           02:21:59
 14 Trek-Segafredo                                            02:31:40
 15 Bardiani CSF                                              02:40:09
 16 Team Giant-Alpecin                                        02:41:07
 17 Lotto Soudal                                              02:57:14
 18 Gazprom-Rusvelo                                           03:19:30
 19 IAM Cycling                                               04:00:14
 20 Wilier Triestina-Southeast                                04:18:39
 21 Nippo - Vini Fantini                                      04:40:48
 22 FDJ                                                       07:32:04

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: