Giro d'Italia 2016: etap 9

fot. Primoz Roglic

Primoz Roglic (LottoNl-Jumbo) wygrał jazdę indywidualną na czas w dziewiątym dniu Giro d'Italia.

Słoweniec pokonał o 10 sekund Szwajcara Matthiasa Brandla (IAM Cycling) oraz o 17 sekund Norwega Vegarda Stake Laengena (IAM Cycling).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił Gianluca Brambilla (Etixx-Quick Step).

Rafał Majka stracił do zwycięzcy 2:56, zajmując 31. pozycję. W klasyfikacji generalnej zawodnik Tinkoff przesunął się na 9. miejsce.

Trasa czasówki prowadziła w regionie Chianti w Toskanii, na dystansie 40 kilometrów i 500 metrów. Była wymagająca technicznie, pagórkowata, a liczne zakręty i zjazdy wymagały maksymalnej koncentracji od startu do mety. Zawody nie przebiegły w równych warunkach atmosferycznych, po przyjeździe Roglica trasę zdominowały deszczowe chmury. W takich warunkach czołówka wyścigu przede wszystkim starała się uniknąć upadku.

Na pierwszym pomiarze czasu (11,6 km) najlepszy czas wykręcił Andrey Amador (Movistar), ale już na drugim (22,3 km) prowadził Brandle przed Roglicem. Dwójka zamieniła się kolejnością po podjeździe Panzano in Chianti (4,9 km przy 3,65%) na 34 kilometrze.

Z grupy kolarzy walczących o zwycięstwo w wyścigu dobre międzyczasy wykręcali Ilnur Zakarin (Katusha), Vincenzo Nibali (Astana), Alejandro Valverde (Movistar), Steven Kruijswijk (LottoNl-Jumbo) i Mikel Landa (Team Sky). Majka jechał na poziomie Estebana Chavesa (Orica), natomiast uciekał Domenico Pozzovivo (Ag2r) i Rigoberto Uranowi (Cannondale).

W drugiej części czasówki dwukrotnie upadł Zakarin, ponosząc spore straty. Upadł również Uran. Majka pojechał na swoim poziomie, unikając kłopotów i minimalizując straty.

Wyniki 9. etapu Giro d'Italia 2016 (GT), Radda in Chianti – Greve in Chianti (40,5 km jazda indywidualna na czas):

  1 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                       51:45
  2 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           00:10
  3 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                       00:17
  4 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                       00:28
  5 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            00:30
  6 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         00:45
  7 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                           00:58
  8 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       01:08
  9 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  01:16
 10 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            01:19
 11 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             01:31
 12 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       01:38
 13 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        01:47
 14 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          01:56
 15 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        01:58
 16 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      02:03
 17 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  02:05
 18 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           02:12
 19 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        02:13
 20 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                             02:20
 21 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   02:23
 22 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       02:24
 23 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 24 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          02:25
 25 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                              02:33
 26 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              02:41
 27 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge                            02:44
 28 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 29 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    02:47
 30 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   02:52
 31 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               02:56
 32 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 33 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          02:58
 34 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        02:59
 35 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
 36 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        03:02
 37 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       03:03
 38 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            03:11
 39 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            03:13
 40 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          03:18
 41 Christian Knees (Ger) Team Sky                               03:19
 42 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      03:21
 43 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo                           03:25
 44 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       03:29
 45 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                           03:32
 46 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          03:38
 47 Mickael Delage (Fra) FDJ
 48 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    03:39
 49 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          03:40
 50 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                          03:41
 51 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge                         03:48
 52 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        03:49
 53 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           03:51
 54 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 55 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                       03:53
 56 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           03:54
 57 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    03:55
 58 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               04:00
 59 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    04:04
 60 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    04:07
 61 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          04:09
 62 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
 63 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               04:10
 64 Rigoberto Uran (Col) Cannondale Pro Cycling                  04:12
 65 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                         04:16
 66 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 04:18
 67 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini                        04:19
 68 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         04:22
 69 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                       04:24
 70 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             04:25
 71 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       04:29
 72 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               04:31
 73 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      04:32
 74 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 75 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                           04:34
 76 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                     04:35
 77 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 78 Davide Formolo (Ita) Cannondale Pro Cycling                  04:38
 79 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                04:39
 80 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   04:43
 81 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast             04:45
 82 José Herrada (Spa) Movistar Team
 83 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team                          04:48
 84 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      04:49
 85 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                  04:51
 86 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 87 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    04:53
 88 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               04:57
 89 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     04:59
 90 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 91 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast          05:07
 92 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              05:09
 93 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                          05:14
 94 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        05:16
 95 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               05:19
 96 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        05:20
 97 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 98 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini                05:22
 99 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       05:24
100 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
101 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   05:26
102 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    05:27
103 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                              05:29
104 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      05:31
105 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                             05:32
106 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
107 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
108 Nathan Brown (USA) Cannondale Pro Cycling                    05:33
109 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           05:34
110 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              05:37
111 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge                             05:38
112 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   05:43
113 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          05:44
114 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      05:45
115 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                            05:47
116 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale Pro Cycling                 05:48
117 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
118 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
119 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      05:50
120 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
121 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling            05:53
122 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   05:55
123 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast             05:59
124 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
125 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                     06:04
126 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         06:05
127 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   06:09
128 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       06:10
129 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                           06:13
130 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
131 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             06:15
132 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                    06:16
133 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             06:17
134 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           06:20
135 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                           06:21
136 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                      06:22
137 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast             06:26
138 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          06:28
139 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
140 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           06:29
141 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          06:36
142 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
143 Joe Dombrowski (USA) Cannondale Pro Cycling
144 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                         06:37
145 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                             06:38
146 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       06:39
147 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           06:43
148 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                         06:46
149 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
150 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          06:48
151 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast               06:49
152 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            06:50
153 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                           06:51
154 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        06:54
155 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                             06:55
156 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             06:56
157 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
158 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             07:01
159 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            07:04
160 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          07:08
161 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast             07:10
162 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                           07:11
163 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       07:14
164 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                07:16
165 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                        07:17
166 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
167 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast
168 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                             07:20
169 Ian Boswell (USA) Team Sky
170 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        07:26
171 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                         07:27
172 Simon Clarke (Aus) Cannondale Pro Cycling                    07:33
173 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      07:41
174 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                07:46
175 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                07:49
176 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge                             07:50
177 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                         07:52
178 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling                    07:57
179 Andre Cardoso (Por) Cannondale Pro Cycling                   08:00
180 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                           08:01
181 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              08:07
182 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                            08:29
183 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge
184 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            09:02
185 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                     09:10
186 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                09:26
DNS Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
Punkty

  1 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                          15 pkt
  2 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                              12
  3 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                           9
  4 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                           7
  5 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                                6
  6 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                             5
  7 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                               4
  8 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                           3
  9 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      2
 10 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                                1

Drużynowo

  1 Team LottoNl-Jumbo                                         2:37:39
  2 IAM Cycling                                                  00:36
  3 Etixx - Quick-Step                                           02:13
  4 Movistar Team                                                03:15
  5 Team Giant-Alpecin                                           04:10
  6 Trek-Segafredo                                               04:27
  7 Team Katusha                                                 04:38
  8 AG2R La Mondiale                                             06:04
  9 Tinkoff Team                                                 06:12
 10 Astana Pro Team                                              06:13
 11 Orica-GreenEdge                                              06:33
 12 Team Sky                                                     07:15
 13 Gazprom-Rusvelo                                              07:24
 14 Lotto Soudal                                                 08:18
 15 BMC Racing Team                                              08:23
 16 FDJ                                                          08:37
 17 Lampre - Merida                                              10:10
 18 Bardiani CSF                                                 10:39
 19 Dimension Data                                               11:32
 20 Cannondale Pro Cycling                                       11:59
 21 Nippo - Vini Fantini                                         12:00
 22 Wilier Triestina-Southeast                                   12:03

Klasyfikacja po 9. etapie:

  1 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step               34:33:04
  2 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         00:01
  3 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            00:32
  4 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   00:51
  5 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        00:53
  6 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:55
  7 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        00:58
  8 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                             01:18
  9 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               01:45
 10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         01:51
 11 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             02:09
 12 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    02:28
 13 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge                         02:31
 14 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                           02:54
 15 Rigoberto Uran (Col) Cannondale Pro Cycling                  02:56
 16 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          03:29
 17 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                     04:08
 18 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 19 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        04:32
 20 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          04:40
 21 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        04:47
 22 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       04:48
 23 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            04:51
 24 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      05:03
 25 Davide Formolo (Ita) Cannondale Pro Cycling                  05:22
 26 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
 27 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    05:32
 28 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 06:47
 29 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    07:05
 30 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       07:20
 31 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         09:32
 32 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                10:21
 33 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 34 Andre Cardoso (Por) Cannondale Pro Cycling                   10:25
 35 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                         11:53
 36 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 37 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          12:08
 38 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           12:12
 39 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                           14:01
 40 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           15:18
 41 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           16:03
 42 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      16:53
 43 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   17:06
 44 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         18:29
 45 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast               19:21
 46 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       19:44
 47 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         20:06
 48 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       20:15
 49 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                20:25
 50 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge                            21:01
 51 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                21:08
 52 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    21:15
 53 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             22:08
 54 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        22:19
 55 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                             23:12
 56 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          24:18
 57 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      24:47
 58 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling                    25:11
 59 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida                           25:39
 60 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                           26:13
 61 Nathan Brown (USA) Cannondale Pro Cycling                    27:19
 62 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                     27:51
 63 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                          29:15
 64 Joe Dombrowski (USA) Cannondale Pro Cycling                  29:38
 65 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                              29:58
 66 Simon Clarke (Aus) Cannondale Pro Cycling                    30:19
 67 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        30:39
 68 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       31:44
 69 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   31:52
 70 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                32:18
 71 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        33:07
 72 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                            33:34
 73 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                         34:31
 74 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          34:48
 75 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                          35:11
 76 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             35:13
 77 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   35:21
 78 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    35:30
 79 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               35:43
 80 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast             35:57
 81 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               36:05
 82 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   36:15
 83 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          36:33
 84 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   37:03
 85 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                           37:58
 86 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           38:21
 87 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           38:28
 88 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast             38:55
 89 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            39:00
 90 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               39:17
 91 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                         39:19
 92 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                         39:43
 93 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             40:20
 94 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                40:57
 95 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                41:20
 96 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      41:24
 97 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge                            41:36
 98 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             41:46
 99 Christian Knees (Ger) Team Sky                               42:12
100 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      42:26
101 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         43:12
102 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       43:13
103 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                           43:14
104 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale Pro Cycling                 43:27
105 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   43:34
106 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          44:02
107 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           44:19
108 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team                               44:37
109 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            44:49
110 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                         44:54
111 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                     45:00
112 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               45:03
113 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast               45:07
114 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             45:28
115 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                          45:41
116 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    46:25
117 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast                46:40
118 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       46:50
119 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  46:54
120 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        47:02
121 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      47:38
122 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           47:45
123 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                                47:54
124 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          48:05
125 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           48:22
126 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       48:39
127 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                       48:49
128 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        49:04
129 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                  49:05
130 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        49:10
131 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      49:20
132 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                            49:57
133 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                              50:17
134 José Herrada (Spa) Movistar Team                             50:35
135 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                       50:48
136 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling
137 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      51:01
138 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              51:20
139 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          51:42
140 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast             52:12
141 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                             52:18
142 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          52:33
143 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team                          52:39
144 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast          52:47
145 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             52:59
146 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            53:23
147 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                       53:52
148 Mickael Delage (Fra) FDJ
149 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    54:02
150 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              54:15
151 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          54:21
152 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                           55:22
153 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     55:35
154 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     56:12
155 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              56:53
156 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          57:28
157 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
158 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                           57:45
159 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                        59:08
160 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                    01:00:00
161 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo               01:00:07
162 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                          01:00:11
163 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini             01:00:40
164 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                  01:00:45
165 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                         01:01:49
166 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast          01:03:00
167 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                          01:03:46
168 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                    01:03:52
169 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           01:03:55
170 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge                          01:04:13
171 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                      01:04:54
172 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                   01:05:02
173 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                    01:05:11
174 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                             01:05:15
175 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                         01:05:30
176 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                            01:05:41
177 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge                          01:06:28
178 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                   01:07:04
179 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                       01:08:45
180 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        01:12:22
181 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini                     01:12:46
182 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                 01:14:38
183 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo                        01:16:12
184 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                        01:16:22
185 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           01:17:57
186 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                         01:31:18

Klasyfikacja punktowa

  1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                               119 pkt
  3 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                         91
  4 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     82
  5 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                            78
  6 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                           58
  7 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                              56
  8 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                              50
  9 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                      47
 10 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                         44
 11 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         42
 12 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     40
 13 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                40
 14 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                          40
 15 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                                39
 16 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                             36
 17 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                  32
 18 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                              32
 19 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                               32
 20 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      29

Klasyfikacja górska

  1 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                  21 pkt
  2 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                       20
  3 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     16
  4 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                   16
  5 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                              15
  6 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                             8
  7 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          8
  8 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                                  8
  9 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                         8
 10 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                                   7
 11 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                   7
 12 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                                 6
 13 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                               6
 14 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                           6
 15 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                       6
 16 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast                    6
 17 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                           6
 18 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast                 6
 19 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      5
 20 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                            5

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                      34:33:05
  2 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       04:47
  3 Davide Formolo (Ita) Cannondale Pro Cycling                  05:21
  4 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               11:52
  5 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          12:07
  6 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           15:17
  7 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   17:05
  8 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          24:17
  9 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                           26:12
 10 Nathan Brown (USA) Cannondale Pro Cycling                    27:18
 11 Joe Dombrowski (USA) Cannondale Pro Cycling                  29:37
 12 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                              29:57
 13 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        33:06
 14 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   35:20
 15 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               35:42
 16 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               36:04
 17 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   36:14
 18 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   37:02
 19 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             40:19
 20 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      41:23
 21 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         43:11
 22 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale Pro Cycling                 43:26
 23 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          44:01
 24 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            44:48
 25 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                         44:53
 26 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast               45:06
 27 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             45:27
 28 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                          45:40
 29 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    46:24
 30 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      47:37
 31 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           48:21
 32 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast             52:11
 33 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                             52:17
 34 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          52:32
 35 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast          52:46
 36 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              54:14
 37 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     55:34
 38 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          57:27
 39 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 40 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                        59:07
 41 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                       59:59
 42 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast          01:02:59
 43 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                    01:03:51
 44 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           01:03:54
 45 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                       01:08:44
 46 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                 01:14:37
 47 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           01:17:56

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: