Giro d'Italia 2016: etap 6

Tim Wellnes

Tim Wellens z grupy Lotto-Soudal po ucieczce wygrał w stacji narciarskiej Roccaraso szósty etap Giro d'Italia.

25-letni Belg wyprzedził Jakoba Fuglsanga (Astana) i Ilnura Zakarina (Katusha).

Wysoko, na 9. miejscu, przyjechał Rafał Majka (Tinkoff).

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu umocnił się Tom Dumoulin (Giant-Alpecin).

Wyścig dotarł do Abruzji, a na trasie leżały dwa długie, momentami strome podjazdy. Kolarze wyruszyli w deszczu, co nie przeszkodziło w poważnym ściganiu. W akcji zaczepnej próbował zaistnieć Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), oderwać udało się jednak trójce bez polskiego zawodnika: Alessandro Bisolti (Nippo), Eugert Zhupa (Wilier) i Alexander Kolobnev (Gazprom).

Niebo powoli wypogodziło się, a harcownicy wspinaczkę Bocca della Selva (54,1 km; kat. 2; 18 km; 5,6%, maks. 10%) minęli z zapasem około 6 minut.

Peleton na zjazdach znacznie się zbliżył. Kolobnev zrezygnował z ucieczki, natomiast do czołówki przeskoczyła dwójka z Lotto-Soudal Pim Ligthart i Tim Wellens oraz Laurent Didier (Trek-Segafredo).

Żaden z prowadzącej piątki nie zagrażał liderowi, co 35 kilometrów przed metą pomogło im jechać z prowadzeniem blisko 9 minut. Finałową wspinaczkę Roccaraso (kat. 2; 16,8 km; 4,8%, maks. 12%) rozpoczęli 6 minut przed peletonem.

Wellens nie angażował się w odjeździe, oszczędzając siły na atak, który wyprowadził 15 kilometrów przed metą. Z zasadniczej grupy wyskoczyli Jakob Fuglsang i Kanstantsin Siutsou (Dimension Data), zmuszając tym do podjęcia pościgu przez kolarzy Giant-Alpecin.

Dwójka zyskała blisko minutę, dlatego do pościgu włączyły się zespoły Movistar i Tinkoff. Z przodu Wellens spokojnie sunął po etapowy triumf.

Niespełna 4 kilometry przed metą, na nieosłoniętym od wiatru fragmencie, zaatakował Vincenzo Nibali (Astana), ale akcja „Rekina” została łatwo ugaszona. Skontrowali Tom Dumoulin, Ilnur Zakarin i Domenico Pozzovivo (Ag2r), którzy dojechali do Fuglsanga i Siutsou.

Ostatni kilometr był wymagający o nachyleniu 7,1%. Z drugiej grupy ruszył tam Majka, odrywając się z Estebanem Chavesem (Orica) i Rigoberto Uranem (Cannondale). Trójka zbliżyła się do grupy lidera, z której po drugie miejsce zafiniszował Fuglsang.

Wyniki 6. etapu Giro d'Italia 2016 (GT), Ponte – Roccaraso (Aremogna) (157 km):

  1 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                             4:40:05
  2 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         01:19
  3 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
  4 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        01:22
  5 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                     01:24
  6 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
  7 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge                         01:29
  8 Rigoberto Uran (Col) Cannondale                              01:33
  9 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
 10 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       01:36
 11 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 12 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        01:39
 13 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         01:41
 14 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                             01:43
 15 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
 16 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 17 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 18 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 19 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
 20 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 21 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
 22 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Joe Dombrowski (USA) Cannondale
 24 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   01:51
 25 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       01:57
 26 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 27 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 02:00
 28 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  02:12
 29 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    02:16
 30 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 31 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 32 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 33 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 34 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            02:28
 35 Andre Cardoso (Por) Cannondale
 36 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        02:48
 37 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                           02:52
 38 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                         02:58
 39 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 40 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
 41 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                03:30
 42 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                            03:36
 43 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               03:37
 44 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                03:51
 45 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge
 46 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 47 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 48 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                04:03
 49 Nathan Brown (USA) Cannondale
 50 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           04:10
 51 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 52 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
 53 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          04:12
 54 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
 55 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge
 56 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         04:23
 57 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                            04:43
 58 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           04:47
 59 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida
 60 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 61 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                       05:24
 62 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          05:44
 63 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           05:49
 64 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 65 Ian Boswell (USA) Team Sky
 66 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   06:39
 67 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
 68 José Herrada (Spa) Movistar Team                             06:45
 69 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast                06:53
 70 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 71 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    10:39
 72 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
 73 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           12:26
 74 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast          12:33
 75 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
 76 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           12:44
 77 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       12:58
 78 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 79 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge
 80 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 81 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team
 82 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 83 Simon Clarke (Aus) Cannondale
 84 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 85 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 86 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 87 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida                           15:05
 88 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
 89 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 90 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 91 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team
 92 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 93 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 94 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
 95 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
 96 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
 97 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
 98 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
 99 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              17:27
100 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      17:30
101 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
102 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
103 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
104 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
105 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
106 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
107 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
108 Christian Knees (Ger) Team Sky
109 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
110 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
111 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
112 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
113 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
114 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
115 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
116 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
117 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
118 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
119 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
120 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
121 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
122 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
123 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
124 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
125 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
126 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
127 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo
128 Arnaud Demare (Fra) FDJ
129 Mickael Delage (Fra) FDJ
130 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
131 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
132 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini
133 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
134 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo
135 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
136 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
137 Moreno Moser (Ita) Cannondale
138 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
139 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
140 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
141 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
142 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast
143 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
144 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
145 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
146 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
147 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
148 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
149 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
150 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
151 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
152 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
153 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale
154 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
155 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast
156 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
157 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
158 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
159 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo
160 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast
161 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
162 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
163 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
164 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
165 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
166 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge
167 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
168 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge
169 Elia Viviani (Ita) Team Sky
170 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
171 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
172 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
173 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
174 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
175 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast
176 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
177 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
178 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
179 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
180 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              19:25
181 Marc Sarreau (Fra) FDJ
182 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo                           19:27
183 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
184 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
185 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
186 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           20:47
187 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
188 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
189 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
190 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge
191 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
192 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
193 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            25:59

Punkty

  1 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                  28 pkt
  2 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                            18
  3 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                                12
  4 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast                   12
  5 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                                 10
  6 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        10
  7 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                            8
  8 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                         6
  9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                        5
 10 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                    5
 11 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge                             4
 12 Rigoberto Uran (Col) Cannondale                                  3
 13 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                                   2
 14 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                          2
 15 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                           1
 16 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                              1
 17 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                               1

Lotna premia - Cerreto Sannita, 25km

  1 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                        10 pkt
  2 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast                    6
  3 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                    3
  4 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                          2
  5 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                               1

Lotna premia - Castel di Sangro, 138km

  1 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                                 10 pkt
  2 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast                    6
  3 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                   3
  4 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                    2
  5 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                              1

Premie górskie

Bocca D.Selva (kat. 2), 54km

  1 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                   15 pkt
  2 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                         8
  3 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast                    6
  4 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                        4
  5 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                               2
  6 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                             1

Roccaraso (kat. 2), 157km

  1 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                  15 pkt
  2 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                             8
  3 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                                 6
  4 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                            4
  5 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                         2
  6 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                        1

Drużynowo

  1 Astana Pro Team                                           14:05:00
  2 Cannondale                                                   00:47
  3 Team Sky                                                     00:49
  4 Etixx - Quick-Step                                           01:05
  5 AG2R La Mondiale                                             01:20
  6 Movistar Team                                                01:22
  7 Bardiani CSF                                                 01:56
  8 Team Katusha                                                 02:08
  9 Dimension Data                                               02:13
 10 Tinkoff Team                                                 02:38
 11 Orica-GreenEdge                                              04:47
 12 Lampre - Merida                                              05:57
 13 Trek-Segafredo                                               06:54
 14 Team Giant-Alpecin                                           07:07
 15 Lotto Soudal                                                 12:36
 16 Team LottoNl-Jumbo                                           12:54
 17 Gazprom-Rusvelo                                              20:13
 18 Wilier Triestina-Southeast                                   21:34
 19 BMC Racing Team                                              23:37
 20 Nippo - Vini Fantini                                         25:02
 21 IAM Cycling                                                  33:45
 22 FDJ                                                          47:45

Klasyfikacja po 6. etapie:

  1 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                     24:22:15
  2 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         00:26
  3 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             00:28
  4 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         00:35
  5 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   00:38
  6 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:41
  7 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
  8 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge                         00:44
  9 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        00:47
 10 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                     00:49
 11 Rigoberto Uran (Col) Cannondale                              00:51
 12 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               00:56
 13 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 14 Rein Taaramae (Est) Team Katusha                             01:06
 15 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                             01:08
 16 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            01:11
 17 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       01:13
 18 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        01:14
 19 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 01:15
 20 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           01:21
 21 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          01:38
 22 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  01:47
 23 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              01:51
 24 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          01:59
 25 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    02:12
 26 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       02:18
 27 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        02:42
 28 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            02:44
 29 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      02:49
 30 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      03:13
 31 Andre Cardoso (Por) Cannondale                               03:16
 32 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                           03:37
 33 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               03:49
 34 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                         03:53
 35 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 36 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    03:57
 37 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                04:39
 38 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         04:40
 39 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           05:00
 40 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          05:01
 41 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           05:02
 42 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   06:02
 43 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                06:17
 44 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast               06:49
 45 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       06:51
 46 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                07:54
 47 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         08:23
 48 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   08:59
 49 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                             09:03
 50 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   10:53
 51 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    11:06
 52 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                11:22
 53 Nathan Brown (USA) Cannondale                                12:38
 54 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                           13:18
 55 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               13:38
 56 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                              13:54
 57 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge                            14:09
 58 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        14:10
 59 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                            14:49
 60 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                14:57
 61 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          15:22
 62 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         15:25
 63 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida                           15:31
 64 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 65 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                           15:47
 66 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                          15:54
 67 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                     16:15
 68 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       17:11
 69 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                              17:24
 70 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                17:39
 71 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   17:41
 72 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                         17:43
 73 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          18:05
 74 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            18:08
 75 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        18:09
 76 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           18:49
 77 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    18:50
 78 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge                            18:53
 79 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast                19:00
 80 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      19:17
 81 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      19:29
 82 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                19:40
 83 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                            19:43
 84 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                         19:59
 85 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          20:10
 86 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            20:14
 87 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                          20:17
 88 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             20:22
 89 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast             20:28
 90 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             20:41
 91 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         20:56
 92 Simon Clarke (Aus) Cannondale                                21:32
 93 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   21:52
 94 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale                             22:50
 95 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               22:51
 96 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           22:58
 97 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                         23:13
 98 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast             23:18
 99 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                     23:50
100 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                         24:05
101 Christian Knees (Ger) Team Sky                               24:39
102 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      24:40
103 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           24:45
104 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             24:56
105 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             24:57
106 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    25:13
107 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       25:15
108 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               25:19
109 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      25:37
110 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                           25:40
111 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast               25:45
112 José Herrada (Spa) Movistar Team                             25:57
113 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team                               26:05
114 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          26:10
115 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               26:18
116 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           26:32
117 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       26:37
118 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        26:41
119 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           26:46
120 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                                26:51
121 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        27:14
122 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast             27:30
123 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  27:44
124 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                       28:02
125 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale                        28:38
126 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                            28:50
127 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast          28:57
128 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
129 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                          29:14
130 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             29:18
131 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          30:04
132 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                          30:30
133 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   30:42
134 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team                          30:43
135 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          31:00
136 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                           31:01
137 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                             31:09
138 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       31:26
139 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
140 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                          31:34
141 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                       31:41
142 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              31:51
143 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        31:58
144 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                       32:12
145 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              32:42
146 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      32:54
147 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          32:59
148 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    33:12
149 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          33:35
150 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        33:43
151 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini                34:00
152 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   34:01
153 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  34:03
154 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              34:24
155 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                34:52
156 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     34:56
157 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                  35:06
158 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     35:28
159 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     35:45
160 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
161 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                              35:47
162 Mickael Delage (Fra) FDJ                                     35:51
163 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   35:53
164 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                        36:16
165 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                             36:25
166 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                           36:34
167 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                       37:13
168 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                       38:59
169 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            40:31
170 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                           40:44
171 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast             41:07
172 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge                             42:24
173 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                             42:39
174 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  42:40
175 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini                       43:02
176 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge                             43:03
177 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                       43:17
178 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              43:28
179 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                      43:34
180 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               44:23
181 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                         44:50
182 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      44:51
183 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                    45:17
184 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       46:13
185 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          46:38
186 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                            46:56
187 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini                        47:05
188 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              47:06
189 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo                           51:32
190 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          51:34
191 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           55:52
192 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                         01:00:02
193 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                         01:02:37

Klasyfikacja punktowa

  1 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick Step                         106
  2 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                         88 pkt
  3 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     80
  4 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                69
  5 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                           58
  6 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                     58
  7 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                              50
  8 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                      44
  9 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                            43
 10 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         42
 11 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                40
 12 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                          35
 13 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                  32
 14 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                              31
 15 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                                26
 16 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                              26
 17 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                             26
 18 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      25
 19 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                       24
 20 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                            22

Klasyfikacja górska

  1 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                       18 pkt
  2 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                  17
  3 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                   16
  4 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                             8
  5 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                         8
  6 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                   7
  7 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                                 6
  8 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                               6
  9 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast                    6
 10 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast                 6
 11 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      5
 12 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                            5
 13 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                            4
 14 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                         2
 15 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                          2
 16 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                              2
 17 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                       2
 18 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                        1
 19 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                             1
 20 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                               1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                      24:22:50
  2 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              01:16
  3 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       01:43
  4 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               03:14
  5 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          04:26
  6 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           04:27
  7 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   08:24
  8 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   10:18
  9 Nathan Brown (USA) Cannondale                                12:03
 10 Stefan Kueng (Swi) BMC Racing Team                           12:43
 11 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               13:03
 12 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                              13:19
 13 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          14:47
 14 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                              16:49
 15 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            17:33
 16 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      18:54
 17 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         20:21
 18 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   21:17
 19 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale                             22:15
 20 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                         22:38
 21 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      24:05
 22 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           24:10
 23 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             24:21
 24 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             24:22
 25 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    24:38
 26 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               24:44
 27 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast               25:10
 28 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          25:35
 29 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        26:39
 30 Daniel Martínez (Col) Wilier Triestina-Southeast             26:55
 31 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast          28:22
 32 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                          28:39
 33 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   30:07
 34 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          30:25
 35 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                             30:34
 36 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              33:49
 37 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     34:21
 38 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   35:18
 39 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                        35:41
 40 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                       38:24
 41 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast             40:32
 42 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini                       42:27
 43 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                       42:42
 44 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              42:53
 45 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                    44:42
 46 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          46:03
 47 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              46:31
 48 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          50:59

Klasyfikacja drużynowa

  1 Astana Pro Team                                           73:08:53
  2 Etixx - Quick-Step                                           01:14
  3 Team Sky                                                     01:23
  4 Cannondale                                                   01:27
  5 Movistar Team                                                02:25
  6 Team Katusha                                                 02:36
  7 Dimension Data                                               04:34
  8 Bardiani CSF                                                 04:42
  9 Tinkoff Team                                                 04:57
 10 AG2R La Mondiale                                             05:40
 11 Team Giant-Alpecin                                           08:16
 12 Lampre - Merida                                              08:36
 13 Orica-GreenEdge                                              09:03
 14 Trek-Segafredo                                               12:06
 15 Team LottoNl-Jumbo                                           14:49
 16 Lotto Soudal                                                 20:59
 17 Wilier Triestina-Southeast                                   30:28
 18 BMC Racing Team                                              30:46
 19 Gazprom-Rusvelo                                              33:15
 20 IAM Cycling                                                  43:43
 21 Nippo - Vini Fantini                                         50:43
 22 FDJ                                                       01:03:07

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: