Giro d'Italia 2016: etap 5

Andre Greipel (Lotto Soudal) zwyciężył na piątym odcinku włoskiego wielkiego touru.

Niemiecki sprinter wyprzedził na finiszu z peletoni Arnauda Demare (FDJ) i Sonny Colbrelliego (Bardiani-CSF). 21.zameldował się Rafał Majka (Tinkoff).

"Maglia rosa" zachował Tom Dumoulin (Giant-Alpecin).

Pagórkowaty, od długości aż 233 kilometrów etap w Kampanii, kolarze rozpoczęli bardzo spokojnie. Odjazd poszedł dopiero za jedynym kategoryzowanym podjazdem na trasie Fortino (36,5 km; kat. 3; 3,5 km; 5%, maks. 8%). Odjechali Daniel Oss (BMC), Alexander Foliforov (Gazprom), Amets Txurukka (Orica-GreenEdge) i Pavel Brutt (Tinkoff).

Czwórka na lotnej premii (85 km) zameldowała się z zapasem blisko 7 minut, na drugiej (118 km) peleton zbliżył się na 4:27. Z wyścigu wycofał się Jakub Mareczko (Wilier).

Pościg leniwie odrabiał straty. 16 kilometrów przed metą po defekcie za grupą został Rafał Majka. Zawodnik Tinkoff wspomagany przez dwójkę kolegów szybko wrócił na swoje miejsce. Kilka chwil później uciekinierzy zostali wchłonięci.

Na dość trudnej, technicznej końcówce w Benewencie wielu kolarzy odpadło, m. in obchodzący 28 urodziny Marcel Kittel (Etixx-Quick Step). Sytuację starała się kontrolować ekipa Lotto-Soudal.

Ostatni kilometr prowadził nieznacznie w górę (3,4%), po wyłożonej kamiennymi płytami nawierzchni. Na finałowym zakręcie upadł Rein Taaramae (Katusha), co wprowadziło nieco zamieszania, ale Estończyk nie zrujnował planów Greipelowi. Niemiecki sprinter 300 metrów przed kreską wystrzelił jak z procy, przecinając metę kilka dobrych metrów przed Demare.

Wyniki 5. etapu Giro d'Italia 2016 (GT), Praia a Mare – Benewent (233 km):

  1 Andre Greipel (Ger) Lotto Soudal                           5:40:35
  2 Arnaud Demare (Fra) FDJ
  3 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
  4 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
  5 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  6 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast
  7 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
  8 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
  9 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge
 10 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
 11 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 12 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 13 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 14 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 00:04
 15 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge
 16 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale
 17 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky
 18 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
 19 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 20 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 21 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
 22 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 23 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
 24 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
 25 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 26 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge
 27 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 28 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 29 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 30 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 31 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
 32 Rigoberto Uran (Col) Cannondale
 33 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step
 34 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 35 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 36 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 37 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 38 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 39 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 40 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 41 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 42 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 43 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 44 Andre Cardoso (Por) Cannondale
 45 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 46 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 47 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 48 Stefan Kung (Swi) BMC Racing
 49 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
 50 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 51 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
 52 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 53 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 54 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 55 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 56 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 57 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 58 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   00:16
 59 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team
 60 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 61 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 62 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 63 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 64 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 65 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    00:19
 66 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        00:23
 67 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 68 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 69 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 70 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                          00:26
 71 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   00:30
 72 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
 73 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
 74 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge                            00:34
 75 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       00:36
 76 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            00:37
 77 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                            00:39
 78 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 79 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                             00:41
 80 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast               00:43
 81 Mickael Delage (Fra) FDJ
 82 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
 83 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                              00:45
 84 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        00:49
 85 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          00:54
 86 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              00:58
 87 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 88 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 89 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                                01:12
 90 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  01:16
 91 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          01:21
 92 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               01:33
 93 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             01:35
 94 Christian Knees (Ger) Team Sky                               01:48
 95 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 96 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 97 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
 98 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 99 Nathan Brown (USA) Cannondale
100 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             01:53
101 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              01:56
102 Rein Taaramae (Est) Team Katusha                             00:04
103 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                     02:02
104 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
105 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge
106 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
107 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                       02:08
108 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
109 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          02:22
110 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                       02:55
111 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                         03:03
112 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      03:08
113 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       03:16
114 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
115 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
116 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast
117 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
118 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida
119 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
120 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team
121 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast               00:04
122 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                03:16
123 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
124 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
125 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
126 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
127 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
128 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo
129 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
130 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
131 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
132 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
133 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
134 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
135 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
136 Simon Clarke (Aus) Cannondale
137 Ian Boswell (USA) Team Sky
138 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
139 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge
140 Philip Deignan (Irl) Team Sky
141 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  03:51
142 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
143 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
144 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
145 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast
146 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar
147 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
148 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
149 Jose Herrada (Spa) Movistar Team
150 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
151 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
152 Beno”t Vaugrenard (Fra) FDJ
153 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
154 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
155 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast
156 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
157 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina-Southeast
158 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
159 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
160 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      03:56
161 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
162 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
163 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
164 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini
165 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
166 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
167 Joe Dombrowski (USA) Cannondale
168 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
169 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
170 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
171 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo
172 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
173 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
174 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                05:30
175 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             05:47
176 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
177 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
178 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
179 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
180 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
181 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
182 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
183 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
184 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
185 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
186 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                              07:01
187 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo                           08:57
188 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
189 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
190 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
191 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            17:14
192 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           20:04
193 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling

Punkty

  1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                50 pkt
  2 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                         43
  3 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                40
  4 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                              25
  5 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                       24
  6 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                            18
  7 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                            16
  8 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         14
  9 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast                12
 10 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team                                  12
 11 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                                10
 12 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                          8
 13 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                                 7
 14 Alexey Tcatevitch (Rus) Team Katusha                             6
 15 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                           6
 16 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                      5
 17 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                                 4
 18 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                           3
 19 Mickael Delage (Fra) FDJ                                         3
 20 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                     2
 21 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                              2
 22 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge                                1
 23 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                      1

Lotna premia - 85 km

  1 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                10 pkt
  2 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        6
  3 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                             3
  4 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team                                   2
  5 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                          1

Lotna premia - 118km

  1 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                10 pkt
  2 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        6
  3 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                             3
  4 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team                                   2
  5 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                          1
  6 Mickael Delage (Fra) FDJ
  7 Elia Viviani (Ita) Team Sky
  8 Arnaud Courteille (Fra) FDJ

Premia górska - Fortino (kat. 3) - 35km

  1 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                        7 pkt
  2 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast                 4
  3 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                   2
  4 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                    1

Drużynowo

  1 Team Katusha                                              17:01:49
  2 Orica-GreenEdge                                              00:04
  3 Etixx - Quick-Step
  4 Team LottoNl-Jumbo
  5 Team Dimension Data
  6 Movistar Team
  7 Cannondale                                                   00:08
  8 Team Sky
  9 Astana Pro Team
 10 Lampre - Merida
 11 AG2R La Mondiale
 12 Team Giant-Alpecin                                           00:23
 13 BMC Racing Team
 14 Gazprom-Rusvelo                                              00:27
 15 Tinkoff Team                                                 00:46
 16 Trek-Segafredo                                               00:47
 17 Wilier Triestina - Southeast                                 00:55
 18 Bardiani CSF                                                 00:58
 19 Lotto Soudal                                                 01:21
 20 IAM Cycling                                                  01:49
 21 FDJ                                                          01:51
 22 Nippo - Vini Fantini                                         03:06

Klasyfikacja po 5. etapie:

  1 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                     19:40:48
  2 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         00:16
  3 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                           00:20
  4 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
  5 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   00:24
  6 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        00:26
  7 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:27
  8 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             00:35
  9 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 10 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 00:37
 11 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge
 12 Rigoberto Uran (Col) Cannondale                              00:40
 13 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team                               00:45
 14 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
 15 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           00:46
 16 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                             00:47
 17 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 18 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            00:50
 19 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       00:52
 20 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    00:54
 21 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              00:57
 22 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 23 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 24 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           01:05
 25 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 26 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        01:16
 27 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          01:17
 28 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    01:18
 29 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 30 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                01:31
 31 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               01:34
 32 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           01:35
 33 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
 34 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      01:37
 35 Alexey Tcatevitch (Rus) Team Katusha                         01:42
 36 Stefan Kung (Swi) BMC Racing
 37 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       01:43
 38 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida                           01:48
 39 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
 40 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo                    01:49
 41 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            01:50
 42 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                           02:04
 43 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team                           02:07
 44 Andre Cardoso (Por) Cannondale                               02:10
 45 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                          02:11
 46 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
 47 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                         02:17
 48 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                02:31
 49 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           02:33
 50 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        02:34
 51 Luka Mezgec (Slo) Orica-GreenEdge                            02:45
 52 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      03:09
 53 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      03:21
 54 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    03:36
 55 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                              03:41
 56 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   03:42
 57 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                03:48
 58 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       04:03
 59 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                          04:09
 60 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         04:19
 61 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast             04:20
 62 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             04:33
 63 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         05:22
 64 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   05:33
 65 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       05:35
 66 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   06:05
 67 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                             06:15
 68 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   06:26
 69 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        06:33
 70 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale                             06:42
 71 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           06:50
 72 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                07:00
 73 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                         07:05
 74 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast             07:10
 75 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         07:13
 76 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                     07:42
 77 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        07:49
 78 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                         07:57
 79 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                08:04
 80 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                         08:23
 81 Christian Knees (Ger) Team Sky                               08:31
 82 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      08:32
 83 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            08:38
 84 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             08:48
 85 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             08:49
 86 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       09:07
 87 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               09:08
 88 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               09:11
 89 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      09:29
 90 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    09:33
 91 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast               09:37
 92 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                09:46
 93 Simon Clarke (Aus) Cannondale                                09:56
 94 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Team                               09:57
 95 Nathan Brown (USA) Cannondale
 96 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          10:02
 97 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling                               10:10
 98 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       10:29
 99 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                        10:33
100 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           10:38
101 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                                10:43
102 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge                            11:19
103 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina-Southeast             11:22
104 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  11:36
105 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                             11:44
106 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                       11:54
107 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                          12:09
108 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                12:16
109 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale                        12:30
110 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                            12:35
111 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                            12:42
112 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      12:49
113 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre - Merida                     12:50
114 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          12:53
115 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                          13:06
116 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             13:10
117 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Southeast                13:31
118 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                              13:33
119 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           13:41
120 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                          13:43
121 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          13:56
122 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           14:22
123 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
124 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                           14:29
125 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   14:34
126 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team                          14:35
127 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          14:52
128 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                           14:53
129 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                             15:05
130 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           15:10
131 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               15:11
132 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       15:18
133 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
134 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                15:27
135 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              15:49
136 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        15:50
137 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                       16:04
138 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                            16:22
139 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          16:51
140 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            17:02
141 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    17:04
142 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          17:20
143 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        17:35
144 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast          17:46
145 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini                17:52
146 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   17:53
147 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  17:55
148 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              18:16
149 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   18:27
150 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     18:48
151 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                  18:58
152 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      19:11
153 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     19:20
154 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     19:37
155 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
156 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                              19:39
157 Mickael Delage (Fra) FDJ                                     19:43
158 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   19:45
159 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          19:52
160 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                        20:08
161 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                           20:26
162 José Herrada (Spa) Movistar Team                             20:34
163 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    20:46
164 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                       21:05
165 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            21:06
166 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
167 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                           22:39
168 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                             22:42
169 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                       22:51
170 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast             24:59
171 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                       25:14
172 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge                             26:16
173 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                             26:31
174 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  26:32
175 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      26:46
176 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge                             26:55
177 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              27:20
178 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                      27:26
179 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                       27:39
180 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       28:08
181 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               28:15
182 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                         28:42
183 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              29:03
184 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                    29:09
185 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini                       29:19
186 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          30:30
187 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                            30:48
188 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini                        30:57
189 Jack Bobridge (Aus) Trek-Segafredo                           33:27
190 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team                          35:26
191 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           36:27
192 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            38:00
193 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            40:37

Klasyfikacja punktowa

  1 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                         106 pkt
  2 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                         86
  3 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     80
  4 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                69
  5 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                     58
  6 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida                              50
  7 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                           50
  8 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                      44
  9 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                            43
 10 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         42
 11 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                40
 12 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                          35
 13 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                              31
 14 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                             26
 15 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      25
 16 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                              25
 17 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                       24
 18 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                            22
 19 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          21
 20 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                                21

Klasyfikacja górska

  1 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                       14 pkt
  2 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                   7
  3 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast                 6
  4 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      5
  5 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                               4
  6 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                            4
  7 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                          2
  8 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                              2
  9 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                       2
 10 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                                   2
 11 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                            1
 12 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                    1
 13 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                               1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                      19:41:04
  2 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              00:41
  3 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               01:18
  4 Stefan Kung (Swi) BMC Racing                                 01:26
  5 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       01:27
  6 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                          01:55
  7 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           02:17
  8 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      03:05
  9 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                              03:25
 10 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   03:26
 11 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   06:10
 12 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale                             06:26
 13 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo                         06:49
 14 Simone Petilli (Ita) Lampre - Merida                         06:57
 15 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        07:33
 16 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      08:16
 17 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             08:32
 18 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             08:33
 19 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               08:55
 20 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast               09:21
 21 Nathan Brown (USA) Cannondale                                09:41
 22 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          09:46
 23 Daniel Martinez (Col) Wilier Triestina-Southeast             11:06
 24 Caleb Ewan (Aus) Orica-GreenEdge                             11:28
 25 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          12:37
 26 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                          12:50
 27 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                              13:17
 28 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           13:25
 29 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   14:18
 30 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          14:36
 31 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               14:55
 32 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            16:46
 33 Cristian Rodriguez (Spa) Wilier Triestina-Southeast          17:30
 34 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              18:00
 35 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   18:11
 36 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                                     18:32
 37 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   19:29
 38 Michael Hepburn (Aus) Orica-GreenEdge                        19:52
 39 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                    20:30
 40 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                       22:35
 41 Julen Amezqueta (Spa) Wilier Triestina-Southeast             24:43
 42 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                       24:58
 43 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              27:04
 44 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              28:47
 45 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                    28:53
 46 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini                       29:03
 47 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                          30:14
 48 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team                          35:10

Klasyfikacja drużynowa

  1 Astana Pro Team                                           59:03:53
  2 Etixx - Quick-Step                                           00:09
  3 Team Katusha                                                 00:28
  4 Team Sky                                                     00:34
  5 Cannondale                                                   00:40
  6 Movistar Team                                                01:03
  7 Team Giant-Alpecin                                           01:09
  8 Team LottoNl-Jumbo                                           01:55
  9 Tinkoff Team                                                 02:19
 10 Team Dimension Data                                          02:21
 11 Lampre - Merida                                              02:39
 12 Bardiani CSF                                                 02:46
 13 Orica-GreenEdge                                              04:16
 14 AG2R La Mondiale                                             04:20
 15 Trek-Segafredo                                               05:12
 16 BMC Racing Team                                              07:09
 17 Lotto Soudal                                                 08:23
 18 Wilier Triestina - Southeast                                 08:54
 19 IAM Cycling                                                  09:58
 20 Gazprom-Rusvelo                                              13:02
 21 FDJ                                                          15:22
 22 Nippo - Vini Fantini                                         25:41

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: