4 Jours de Dunkerque 2016: etap 5

Kenny Dehaes (Wanty - Groupe Gobert) triumfował na ostatnim odcinku Czterech Dni Dunkierki.

31-letni Belg na kresce ubiegł Bryana Coquarda (Direct Energie), który triumfował w klasyfikacji końcowej wyścigu.

Wyniki 5. etapu 4 Jours de Dunkerque 2016 (2.HC), Hondschoote - Dunkerque (159,7 km):

  1 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  3:31:08
  2 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
  3 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step
  4 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  5 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
  6 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
  7 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
  8 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
  9 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93
 10 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 11 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 12 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre
 13 Leonardo Fabio Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM
 14 Rasmus Christian Quaade (Den) St?lting Service Group
 15 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
 16 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 17 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93
 18 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 19 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 20 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
 21 Timothy Stevens (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 22 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 23 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
 24 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 25 Dion Smith (NZl) ONE
 26 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 27 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 28 David Menut (Fra) HP-BTP Auber 93
 29 Yannis Yssaad (Fra) Armee de Terre
 30 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93
 31 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 32 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 33 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 34 Yanto Barker (GBr) ONE
 35 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 36 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 37 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 38 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP Auber 93
 39 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 40 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 41 Jonas Tenbrock (Ger) St?lting Service Group
 42 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
 43 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 44 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 45 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 46 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 47 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
 48 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
 49 Yann Guyot (Fra) Armee de Terre
 50 David Boucher (Fra) Crelan-Vastgoedservice
 51 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice
 52 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 53 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 54 Pieter Jacobs (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 55 Dennis Coenen (Bel) Crelan-Vastgoedservice                   00:13
 56 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 57 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 58 Julien Guay (Fra) HP-BTP Auber 93
 59 Jérémy Maison (Fra) FDJ
 60 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 61 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 62 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect     00:16
 63 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 64 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 65 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 66 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 67 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton             00:20
 68 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits                 00:22
 69 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 70 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protec     00:24
 71 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 72 Glenn O'shea (Aus) ONE                                       00:29
 73 Joshua Hunt (GBr) ONE
 74 Frederique Robert (Bel) Crelan-Vastgoedservice               00:46
 75 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre
 76 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                00:54
 77 Kristian House (GBr) ONE
 78 Julien Duval (Fra) Armee de Terre
 79 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ
 80 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 81 Michael Reihs (Den) St?lting Service Group
 82 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 83 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 84 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 85 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
 86 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits         01:05
 87 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            01:11
 88 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP Auber 93                         01:22
 89 Sven Reutter (Ger) St?lting Service Group
 90 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    01:24
 91 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                01:25
 92 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 93 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 94 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 95 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 96 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 97 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 98 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 99 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
100 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        01:35
101 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
102 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
103 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
104 Alexis Bodiot (Fra) Armee de Terre
105 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
106 Aimé Degendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
107 Jimmy Duquennoy (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
108 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Prote     02:38
109 Thomas Koep (Ger) St?lting Service Group                     04:05
110 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
111 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits
112 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
113 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie
114 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
115 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton
116 Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre
117 Samuel Williams (GBr) ONE                                    11:27
DNF Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Julien Morice (Fra) Direct Energie
DNF Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Maxime Renault (Fra) HP-BTP Auber 93
DNF Felix Pouilly (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille

Klasyfikacja końcowa:

  1 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                        21:24:03
  2 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          00:30
  3 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice                 00:31
  4 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept              00:41
  5 Dion Smith (NZl) ONE                                         00:42
  6 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM      00:45
  7 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
  8 Yoann Offredo (Fra) FDJ                                      00:46
  9 Rasmus Christian Quaade (Den) St?lting Service Group         00:53
 10 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           00:58
 11 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93                              01:08
 12 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 13 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP Auber 93                    01:13
 14 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                   01:15
 15 Yann Guyot (Fra) Armee de Terre                              01:19
 16 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  01:33
 17 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              01:34
 18 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice                      01:42
 19 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      01:58
 20 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       02:09
 21 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton           02:43
 22 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                02:47
 23 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       03:12
 24 Pieter Jacobs (Bel) Crelan-Vastgoedservice                   03:30
 25 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step           03:33
 26 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 27 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     03:53
 28 Leonardo Fabio Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM      04:00
 29 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 30 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Pro     04:01
 31 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept                  04:09
 32 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille     04:13
 33 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept                05:17
 34 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                       05:24
 35 Julien Duval (Fra) Armee de Terre                            05:29
 36 David Menut (Fra) HP-BTP Auber 93                            05:48
 37 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 38 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         06:10
 39 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice                    06:40
 40 Aimé Degendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             06:47
 41 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille     06:57
 42 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect     07:19
 43 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step                        08:54
 44 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 09:56
 45 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Li     11:23
 46 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                12:48
 47 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lill     12:50
 48 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             13:09
 49 Julien Guay (Fra) HP-BTP Auber 93                            13:22
 50 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ                           13:42
 51 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protec     13:43
 52 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                            13:46
 53 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       13:47
 54 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                    14:17
 55 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM           14:38
 56 Jérémy Maison (Fra) FDJ
 57 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                        15:00
 58 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM          15:18
 59 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits                 16:50
 60 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton             18:18
 61 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM       20:31
 62 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ                                   21:05
 63 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              22:09
 64 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 65 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept               22:16
 66 Yannis Yssaad (Fra) Armee de Terre                           22:19
 67 Timothy Stevens (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 68 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 22:38
 69 David Boucher (Fra) Crelan-Vastgoedservice                   22:41
 70 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       22:43
 71 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93                      22:51
 72 Jonas Tenbrock (Ger) St?lting Service Group                  22:52
 73 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre                       23:01
 74 Yanto Barker (GBr) ONE                                       23:03
 75 Michael Reihs (Den) St?lting Service Group                   23:13
 76 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre                           23:26
 77 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept            23:35
 78 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP Auber 93                         23:40
 79 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM           23:44
 80 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 81 Kristian House (GBr) ONE                                     23:48
 82 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 83 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        23:54
 84 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Prote     23:58
 85 Sven Reutter (Ger) St?lting Service Group                    24:16
 86 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                24:32
 87 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 24:34
 88 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits           25:21
 89 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            25:23
 90 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    25:24
 91 Dennis Coenen (Bel) Crelan-Vastgoedservice                   26:06
 92 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Prote     26:08
 93 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                 26:17
 94 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93                          26:24
 95 Frederique Robert (Bel) Crelan-Vastgoedservice               26:26
 96 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits         26:34
 97 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                             26:43
 98 Thomas Koep (Ger) St?lting Service Group                     26:44
 99 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    26:48
100 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
101 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  27:39
102 Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre                        28:05
103 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           28:17
104 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       28:20
105 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        28:55
106 Alexis Bodiot (Fra) Armee de Terre                           29:09
107 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           29:30
108 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             30:14
109 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lill     30:39
110 Jimmy Duquennoy (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect     30:53
111 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton               33:05
112 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                      33:16
113 Joshua Hunt (GBr) ONE                                        38:32
114 Glenn O'shea (Aus) ONE                                       43:20
115 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                         48:35
116 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie                      50:17
117 Samuel Williams (GBr) ONE                                    53:27

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: