4 Jours de Dunkerque 2016: etap 1

Bryan Coquard

Bryan Coquard (Direct Energie) wygrał pierwszy etap 62. edycji Czterech Dni Dunkierki oraz objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Po drugie miejsce z peletonu zafiniszował Raymond Kreder (Roompot - Oranje Peloton), trzeci był Nacer Bouhanni (Cofidis).

Polskie kolarstwo nie jest reprezentowane w wyścigu.

Wyniki 1. etapu 4 Jours de Dunkerque 2016 (2.HC), Dunkerque - Gravelines (169,9 km):

  1 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                         4:28:53
  2 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
  3 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  4 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  5 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  6 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
  7 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
  8 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step
  9 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 10 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 11 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 12 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 13 David Menut (Fra) HP-BTP Auber 93
 14 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93
 15 Chris Opie (GBr) ONE
 16 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 17 Lasse Norman Hansen (Den) St?lting Service Group
 18 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 19 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 20 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 21 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 22 Julien Duval (Fra) Armee de Terre
 23 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 24 Yannis Yssaad (Fra) Armee de Terre
 25 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 26 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
 27 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 28 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 29 Michael Reihs (Den) St?lting Service Group
 30 Johan Le Bon (Fra) FDJ
 31 Timothy Stevens (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 32 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93
 33 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre
 34 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 35 Pieter Jacobs (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 36 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 37 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 38 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 39 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 40 Frederique Robert (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 41 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 42 Tiziano Dall'antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 43 Linus Gerdemann (Ger) St?lting Service Group
 44 Barry Markus (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 45 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 46 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 47 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 48 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 49 Rasmus Christian Quaade (Den) St?lting Service Group
 50 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 51 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 52 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 53 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice
 54 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 55 David Boucher (Fra) Crelan-Vastgoedservice
 56 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 57 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 58 Yanto Barker (GBr) ONE
 59 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 60 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 61 Aim&eacuteeacute; Degendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 62 Sven Reutter (Ger) St?lting Service Group
 63 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 64 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 65 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 66 Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre
 67 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 68 Thibault Ferasse (Fra) Armee de Terre
 69 Dion Smith (NZl) ONE
 70 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93
 71 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
 72 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP Auber 93
 73 Florent Pereira (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 74 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 75 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 76 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 77 Joshua Hunt (GBr) ONE
 78 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ
 79 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 80 Leonardo Fabio Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM
 81 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 82 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept
 83 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 84 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 85 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 86 Matthew Harley Goss (Aus) ONE
 87 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
 88 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP Auber 93
 89 Alexis Bodiot (Fra) Armee de Terre
 90 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 91 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 92 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 93 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre
 94 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
 95 Yann Guyot (Fra) Armee de Terre
 96 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 97 Kai Reus (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 98 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 99 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
100 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
101 Jérémy Maison (Fra) FDJ
102 Julien Guay (Fra) HP-BTP Auber 93
103 Dennis Coenen (Bel) Crelan-Vastgoedservice
104 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
105 Jonas Tenbrock (Ger) St?lting Service Group
106 Maxime Renault (Fra) HP-BTP Auber 93
107 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
108 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
109 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
110 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
111 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
112 Jimmy Duquennoy (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
113 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
114 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
115 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
116 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
117 Kristian House (GBr) ONE
118 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                             00:25
119 Julien Morice (Fra) Direct Energie
120 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                 00:40
121 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits                 00:42
122 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
123 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    00:58
124 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
125 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                        01:17
126 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
127 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
128 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
129 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
130 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lill     01:19
131 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits           01:21
132 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    01:24
133 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie                      02:44
134 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
135 Samuel Williams (GBr) ONE                                    04:10
136 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton               05:45
137 Marc Fournier (Fra) FDJ                                      07:03
138 Thomas Koep (Ger) St?lting Service Group
139 Glenn O'shea (Aus) ONE
140 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
141 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits               08:40

Klasyfikacja po 1. etapie:

  1 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie                         4:28:43
  2 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          00:02
  3 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton                00:04
  4 Kai Reus (Ned) Roompot - Oranje Peloton
  5 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              00:06
  6 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre
  7 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       00:10
  8 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  9 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 10 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
 11 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step
 12 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 13 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 14 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 15 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 16 David Menut (Fra) HP-BTP Auber 93
 17 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93
 18 Chris Opie (GBr) ONE
 19 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 20 Lasse Norman Hansen (Den) St?lting Service Group
 21 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 22 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 23 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 24 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 25 Julien Duval (Fra) Armee de Terre
 26 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 27 Yannis Yssaad (Fra) Armee de Terre
 28 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 29 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
 30 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 31 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 32 Michael Reihs (Den) St?lting Service Group
 33 Johan Le Bon (Fra) FDJ
 34 Timothy Stevens (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 35 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93
 36 Benoît Sinner (Fra) Armee de Terre
 37 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 38 Pieter Jacobs (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 39 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 40 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 41 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 42 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 43 Frederique Robert (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 44 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 45 Tiziano Dall'antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 46 Linus Gerdemann (Ger) St?lting Service Group
 47 Barry Markus (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 48 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 49 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 50 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 51 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 52 Rasmus Christian Quaade (Den) St?lting Service Group
 53 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 54 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 55 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 56 Rob Ruijgh (Ned) Crelan-Vastgoedservice
 57 Xandro Meurisse (Bel) Crelan-Vastgoedservice
 58 David Boucher (Fra) Crelan-Vastgoedservice
 59 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 60 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 61 Yanto Barker (GBr) ONE
 62 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 63 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 64 Aimé Degendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 65 Sven Reutter (Ger) St?lting Service Group
 66 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 67 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 68 Jordan Levasseur (Fra) Armee de Terre
 69 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 70 Thibault Ferasse (Fra) Armee de Terre
 71 Dion Smith (NZl) ONE
 72 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93
 73 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
 74 Pierre Gouault (Fra) HP-BTP Auber 93
 75 Florent Pereira (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 76 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 77 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 78 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 79 Joshua Hunt (GBr) ONE
 80 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ
 81 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 82 Leonardo Fabio Duque (Col) Delko Marseille Provence KTM
 83 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 84 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept
 85 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 86 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 87 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 88 Matthew Harley Goss (Aus) ONE
 89 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
 90 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP Auber 93
 91 Alexis Bodiot (Fra) Armee de Terre
 92 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 93 Pierrick Fedrigo (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 94 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 95 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
 96 Yann Guyot (Fra) Armee de Terre
 97 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 98 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 99 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
100 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
101 Jérémy Maison (Fra) FDJ
102 Julien Guay (Fra) HP-BTP Auber 93
103 Dennis Coenen (Bel) Crelan-Vastgoedservice
104 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
105 Jonas Tenbrock (Ger) St?lting Service Group
106 Maxime Renault (Fra) HP-BTP Auber 93
107 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
108 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
109 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
110 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
111 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
112 Jimmy Duquennoy (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
113 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
114 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
115 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
116 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
117 Kristian House (GBr) ONE
118 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
119 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                             00:35
120 Julien Morice (Fra) Direct Energie
121 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                 00:50
122 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits                 00:52
123 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
124 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    01:08
125 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                        01:27
126 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
127 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
128 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
129 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
130 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lill     01:29
131 Clément Venturini (Fra) Cofidis, Solutions Credits           01:31
132 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    01:34
133 Guillaume Thévenot (Fra) Direct Energie                      02:54
134 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
135 Samuel Williams (GBr) ONE                                    04:20
136 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton               05:55
137 Marc Fournier (Fra) FDJ                                      07:13
138 Thomas Koep (Ger) St?lting Service Group
139 Glenn O'shea (Aus) ONE
140 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
141 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits               08:50

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: