Giro d'Italia 2016: Skład Gazprom-Rusvelo

Alexandr Kolobnev poprowadzi Gazprom-Rusvelo w historycznym pierwszym starcie w Giro d'Italia. 

Rosyjska ekipa prokontynentalna pierwszy raz w historii otrzymała zaproszenie na Wielki Tour. Liderem ekipy będzie najbardziej doświadczony Alexandr Kolobnev. 34-latek największe sukcesy odnosił ścigając się w barwach Katushy. Dwukrotnie wywalczył srebrny medal mistrzostw świata, był 2. w Liege-Bastogne-Liege, 3. w Il Lombardia i 4. na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Ponadto wygrał etap Paryż-Nicea i zameldował się na 21. miejscu w Giro d'Italia 2005. Celem Rosjanina będzie walka o zwycięstwo etapowe.

Swoich sił w walce o klasyfikację generalną chciałby spróbować Sergey Firsanov. 33-latek jest w tym roku w świetnej formie. Triumfował na etapie i w generalce Settimana Internazionale Coppi e Bartali. Wygrał klasyk Giro dell'Appennino, a na Giro del Trentino uplasował się na dobrej 4. lokacie.

W sprintach ma się pokazać Ivan Savitskiy. Ponadto ekipa liczy na dobry występ w otwierającej wyścig drużynowej czasówce.

Gazprom-RusVelo na Giro d’Italia 2016: Sergey Firsanov, Alexander Kolobnev, Ivan Savitsky, Artyom Ovechkin, Alexander Serov, Artur Ershov, Alexander Foliforov, Andrey Solomennikov i Alexey Rybalkin.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: