Giro del Trentino 2016: etap 1

Kazachski zespół Astana zwycięstwem na odcinku jazdy drużynowej na czas otworzył 40. edycję wyścigu w Trydencie.

Drugi rezultat na dystansie 12 kilometrów zanotowała ekipa Sky, a trzeci francuski skład Ag2r La Mondiale. Oba zespoły straciły do zwycięzców 14 sekund.

Niemiecki zespół Bora-Argon 18 z Bartoszem Huzarskim w składzie wykręcił czwarty czas.

Liderem imprezy został Włoch Valerio Agnoli (Astana).

Wyniki 1. etapu Giro del Trentino 2016 (2.HC), Riva - Torbole (12,1 km, jazda drużynowa na czas):

  1 Astana                                                       13:30
  2 Team Sky                                                     00:14
  3 AG2R La Mondiale
  4 Bora-Argon 18                                                00:16
  5 Gazprom-Rusvelo                                              00:22
  6 Nippo - Vini Fantini                                         00:34
  7 Bardiani CSF
  8 Southeast-Venezuela
  9 Androni Giocattoli-Sidermec                                  00:36
 10 Italy                                                        00:44
 11 Norda-MG.Kvis Vega
 12 Skydive Dubai Racing                                         00:45
 13 Drapac Professional Cycling                                  00:54
 14 Caja Rural-Seguros RGA
 15 Triol Cycling Team                                           01:02
 16 Brasil
 17 d'Amico-Bottecchia                                           01:06
 18 Amore&Vita-Selle SMP                                         01:10

Klasyfikacja po 1. etapie:

  1 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         13:30
  2 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
  3 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
  4 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
  5 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
  6 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
  7 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
  8 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                                 00:14
  9 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky
 10 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 11 Alex Peters (GBr) Team Sky
 12 Ian Boswell (USA) Team Sky
 13 Christian Knees (Ger) Team Sky
 14 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 15 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 16 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 17 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 18 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 20 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18                        00:16
 21 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
 22 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 23 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
 24 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 25 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 26 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 27 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         00:18
 28 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        00:21
 29 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 30 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 31 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 32 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 33 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 34 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                             00:26
 35 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini               00:34
 36 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 37 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
 38 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
 39 Antonio Nibali (Ita) Nippo - Vini Fantini
 40 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 41 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 42 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 43 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 44 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF
 45 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 46 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 47 Matteo Busato (Ita) Southeast - Venezuela                    00:35
 48 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast - Venezuela
 49 Julen Amezqueta (Spa) Southeast - Venezuela
 50 Daniel Martínez (Col) Southeast - Venezuela
 51 Samuele Conti (Ita) Southeast - Venezuela
 52 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 53 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Southeast - Venezuela
 54 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec          00:36
 55 Egan Arley Bernal (Col) Androni Giocattoli - Sidermec
 56 Rodolfo Andres Torres (Col) Androni Giocattoli - Sidermec
 57 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 58 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 59 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec
 60 Mirko Trosino (Ita) Southeast - Venezuela
 61 Giorgio Cecchinel (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        00:38
 62 Xabier Zandio (Spa) Team Sky                                 00:43
 63 Stefano Nardelli (Ita) Norda - Mg. K Vis                     00:44
 64 Niccolo Salvietti (Ita) Norda - Mg. K Vis
 65 Evgeny Zverkov (Rus) Norda - Mg. K Vis
 66 Michele Gazzara (Ita) Norda - Mg. K Vis
 67 Gian Marco Di Francesco (Ita) Norda - Mg. K Vis
 68 Seid Lizde (Ita) Italian National Team
 69 Luca Wackermann (Ita) Italian National Team
 70 Mauro Finetto (Ita) Italian National Team
 71 Edward Ravasi (Ita) Italian National Team
 72 Matteo Fabbro (Ita) Italian National Team
 73 Michele Scartezzini (Ita) Norda - Mg. K Vis
 74 Nicola Gaffurini (Ita) Norda - Mg. K Vis
 75 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai Pro Cycling Team       00:45
 76 Edgar Lemos Pinto (Por) Skydive Dubai Pro Cycling Team
 77 Meher Hasnaoui (Tun) Skydive Dubai Pro Cycling Team
 78 Ivan Santaromita (Ita) Skydive Dubai Pro Cycling Team
 79 Marlen Zmorka (Ukr) Skydive Dubai Pro Cycling Team
 80 Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai Pro Cycling Team
 81 Marco Tecchio (Ita) Italian National Team                    00:46
 82 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai Pro Cycling Team          00:50
 83 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        00:52
 84 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling                00:54
 85 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling
 86 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling
 87 Jens Mouris (Ned) Drapac Professional Cycling
 88 Gavin Mannion (USA) Drapac Professional Cycling
 89 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 90 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 91 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
 92 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 93 Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 94 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 95 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 96 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                            00:56
 97 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA        00:58
 98 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       01:01
 99 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                    01:02
100 Jo?o Gaspar (Bra) Brazil National Team
101 Andre Eduardo Gohr (Bra) Brazil National Team
102 Caio Godoy Ormenese (Bra) Brazil National Team
103 Flavio Cardoso (Bra) Brazil National Team
104 Murilo Ferraz Affonso (Bra) Brazil National Team
105 Clemens Fankhauser (Aut) Tirol Cycling Team                  01:04
106 Martin Weiss (Aut) Tirol Cycling Team
107 Sebastian Schönberger (Aut) Tirol Cycling Team
108 Patrick Bosman (Aut) Tirol Cycling Team
109 Benjamin Brkic (Aut) Tirol Cycling Team
110 Luis Mora (Ven) d'Amico Bottecchia                           01:06
111 Giorgio Bocchiola (Ita) d'Amico Bottecchia
112 Paolo Ciavatta (Ita) d'Amico Bottecchia
113 Davide Leone (Ita) d'Amico Bottecchia
114 Marco Tizza (Ita) d'Amico Bottecchia
115 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita - Selle SMP              01:10
116 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
117 Volodymyr Kogut (Ukr) Amore & Vita - Selle SMP
118 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
119 Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita - Selle SMP
120 Dmytro Ponomarenko (Ukr) Amore & Vita - Selle SMP
121 Sandoval Uri Martins (Mex) Amore & Vita - Selle SMP
122 Daniel Gines Martin (Spa) d'Amico Bottecchia                 01:13
123 Nazaret Magno (Bra) Brazil National Team                     01:33
124 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                       01:36
125 Cristian Rodriguez (Spa) Southeast - Venezuela               01:54
126 Sergii Movchan (Ukr) Amore & Vita - Selle SMP
127 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling             02:06
128 Brendan Canty (Aus) Drapac Professional Cycling
129 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   02:14
130 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
131 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling               02:15
132 Andrea Marchi (Ita) Italian National Team                    02:17
133 Fabio Chinello (Ita) d'Amico Bottecchia                      02:37
134 Alexander Wachter (Aut) Tirol Cycling Team                   02:48
135 Dennis Paulus (Aut) Tirol Cycling Team
136 Enrico Anselmi (Ita) Italian National Team                   02:50
137 Giacomo Giuliani (Ita) Norda - Mg. K Vis                     02:54
138 Fabio Tommassini (Ita) d'Amico Bottecchia                    03:37
139 Florian Schipflinger (Aut) Tirol Cycling Team                03:39
140 Ot?vio Didier Bulgarelli (Bra) Brazil National Team          03:43
141 Kleber Ramos Da Silva (Bra) Brazil National Team
142 Xhuliano Kamberaj (Alb) Skydive Dubai Pro Cycling Team       04:20

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: