Tour of Croatia 2016: etap 1

Giacomo Nizzolo (Trek - Segafredo) zwycięstwem na mecie w Varazdinie otworzył zmagania na trasie drugiego Wyścigu Dookoła Chorwacji.

27-letni Włoch wyprzedził po finiszu z peletonu Marka Cavendisha (Dimension Data) i Christophera Opie (One Pro Cycling).

Odcinek o długości grubo przekraczającej 200 kilometrów zapisywała ucieczka w składzie Alexey Kurbatov (Gazprom-RusVelo), Matej Drinovec (Adria Mobil), Guillaume Boivin i Guy Sagiv (obaj Cycling Academy Team).

Peleton odpuścił czwórkę na 11 minut, w połowie drogi różnica stopniała o 3 minuty. Stratę poniosła ekipa CCC Sprandi, ponieważ Simone Ponzi upadł tak nieszczęśliwie, że złamał obojczyk.

45 kilometrów przed metą harcownikom pozostało 3:30. Mistrz Kanady postanowił dłużej nie czekać. Zaatakował i zostawił daleko za plecami towarzyszy ucieczki.

Pościg nie spieszył się z wchłonięciem Boivina, robiąc swoje dopiero na ulicach Varazdina. Na krętej, wąskiej końcówce najprzytomniej zachował się Nizzolo, któremu realnie Cavendish nawet nie zagroził.

8. przyjechał Paweł Franczak.

Końcówka była bardzo nerwowa, gdyż wielu zawodników szukało swojej szansy na finiszu. Wąskie ulice i zakręty nie ułatwiły zadania. Miałem spore wsparcie ekipy, ale nie do końca wyszedł mi ten finisz. Jutro też jest dzień i postaram się poprawić dzisiejsze ósme miejsce \

– powiedział kolarz Verva Activejet.

Wyniki 1. etapu Tour of Croatia 2016 (2.1), Osijek – Varazdin (230,4 km):

  1 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                       5:27:47
  2 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
  3 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
  4 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling
  5 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team
  6 Coen Vermeltfoort (Ned) Join-S de Rijke
  7 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
  8 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet
  9 Ioannis Tamouridis (Gre) Synergy Baku
 10 Jure Miskulin (Slo) Radenska - Ljubljana
 11 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
 12 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 13 Josip Rumac (Cro) Synergy Baku
 14 Elia Favilli (Ita) Meridiana Kamen Team
 15 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 16 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 17 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 18 Michele Viola (Ita) Meridiana Kamen Team
 19 Robert Jenko (Slo) Radenska - Ljubljana
 20 Owain Doull (GBr) Team WIGGINS
 21 Maksym Averin (Aze) Synergy Baku
 22 Rok Korosec (Slo) Radenska - Ljubljana
 23 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 24 Daniel Turek (Cze) Cycling Academy Team
 25 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 26 Tilen Finkst (Slo) Radenska - Ljubljana
 27 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 28 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku
 29 Aviv Yechezkel (Isr) Cycling Academy Team
 30 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 31 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
 32 Matej Mugerli (Slo) Synergy Baku
 33 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil
 34 David Per (Slo) Adria Mobil
 35 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
 36 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 37 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku
 38 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet
 39 Domen Novak (Slo) Adria Mobil
 40 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team
 41 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
 42 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet
 43 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team
 44 Wouter Mol (Ned) Join-S de Rijke
 45 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 46 Andrew Tennant (GBr) Team WIGGINS
 47 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
 48 Daniel Schorn (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
 49 Stef Van Zummeren (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 50 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 51 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
 52 Jetse Bol (Ned) Join-S de Rijke
 53 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 54 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 55 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 56 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 57 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 58 Markus Eibegger (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
 59 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team
 60 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 61 Antonio Santoro (Ita) Meridiana Kamen Team
 62 Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet
 63 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 64 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet
 65 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling
 66 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 67 Julian Arredondo (Col) Trek-Segafredo
 68 Robbert De Greef (Ned) Join-S de Rijke
 69 Daan Meijers (Ned) Join-S de Rijke
 70 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 71 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling
 72 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
 73 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 74 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 75 Scott Davies (GBr) Team WIGGINS
 76 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 77 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 78 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 79 Matija Kvasina (Cro) Synergy Baku
 80 Joshua Hunt (GBr) ONE Pro Cycling
 81 Jiri Polnicky (Cze) Verva ActiveJet
 82 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
 83 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 84 Łukasz Bodnar (Pol) Verva ActiveJet
 85 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 86 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team
 87 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 88 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil
 89 Chris Butler (USA) Cycling Academy Team
 90 Kirill Pozdnyakov (Rus) Synergy Baku
 91 Brecht Dhaene (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 92 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
 93 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
 94 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
 95 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
 96 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS
 97 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 98 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
 99 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
100 Bruno Maltar (Cro) Radenska - Ljubljana
101 Luuc Bugter (Ned) Join-S de Rijke
102 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil
103 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
104 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
105 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
106 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
107 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom-Rusvelo
108 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
109 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
110 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
111 Jan Ghyselinck (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
112 Marko Pavlic (Slo) Cycling Academy Team
113 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
114 Liam Holohan (GBr) Team WIGGINS
115 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
116 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
117 Ziga Rucigaj (Slo) Radenska - Ljubljana
118 Izidor Penko (Slo) Radenska - Ljubljana
119 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
120 Johannes Schinnagel (Ger) Team Felbermayr - Simplon Wels
121 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
122 Alexander Evtushenko (Rus) Gazprom-Rusvelo
123 Lukas Zeller (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
124 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS
125 Uros Repse (Slo) Meridiana Kamen Team
126 Alexey Kurbatov (Rus) Gazprom-Rusvelo
127 Mihkel Raim (Est) Cycling Academy Team
128 Taco Van Der Hoorn (Ned) Join-S de Rijke
129 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                          00:28
130 George Harper (GBr) ONE Pro Cycling                          00:38
131 Dias Omirzakaov (Kaz) Astana Pro Team
132 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk
133 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
134 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
135 James McLaughlin (GBr) Team Felbermayr - Simplon Wels
136 Andreas Walzel (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
137 Samuel Lowe (GBr) Team WIGGINS
138 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Cycling Team
139 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
140 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
141 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team                      00:59
142 Daniel Patten (GBr) Team WIGGINS                             01:02
143 Matej Drinovec (Slo) Adria Mobil                             01:08
144 Stanisław Aniołkowski (Pol) Verva ActiveJet                  01:10
145 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                      01:36
146 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
147 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         01:39
148 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF                             02:13
149 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
150 Daniel Biedermann (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
151 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
152 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
153 Davide Vigano (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
154 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
155 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
156 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                            02:26
157 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                          02:27
158 Guillaume Boivin (Can) Cycling Academy Team
159 Guy Sagiv (Isr) Cycling Academy Team
160 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                              03:22
DNF Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
DNS Mateo Frankovic (Cro) Meridiana Kamen Team

Klasyfikacja po 1. etapie:

  1 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                       5:27:37
  2 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                          00:04
  3 Timothy Dupont (Bel) Veranda's Willems Cycling Team          00:06
  4 Alexey Kurbatov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        00:09
  5 Chris Opie (GBr) ONE Pro Cycling                             00:10
  6 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team
  7 Coen Vermeltfoort (Ned) Join-S de Rijke
  8 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
  9 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet
 10 Ioannis Tamouridis (Gre) Synergy Baku
 11 Jure Miskulin (Slo) Radenska - Ljubljana
 12 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
 13 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 14 Josip Rumac (Cro) Synergy Baku
 15 Elia Favilli (Ita) Meridiana Kamen Team
 16 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 17 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 18 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 19 Michele Viola (Ita) Meridiana Kamen Team
 20 Robert Jenko (Slo) Radenska - Ljubljana
 21 Owain Doull (GBr) Team WIGGINS
 22 Maksym Averin (Aze) Synergy Baku
 23 Rok Korosec (Slo) Radenska - Ljubljana
 24 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 25 Daniel Turek (Cze) Cycling Academy Team
 26 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 27 Tilen Finkst (Slo) Radenska - Ljubljana
 28 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 29 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku
 30 Aviv Yechezkel (Isr) Cycling Academy Team
 31 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 32 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
 33 Matej Mugerli (Slo) Synergy Baku
 34 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil
 35 David Per (Slo) Adria Mobil
 36 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
 37 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 38 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku
 39 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet
 40 Domen Novak (Slo) Adria Mobil
 41 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team
 42 Leigh Howard (Aus) IAM Cycling
 43 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet
 44 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team
 45 Wouter Mol (Ned) Join-S de Rijke
 46 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 47 Andrew Tennant (GBr) Team WIGGINS
 48 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
 49 Daniel Schorn (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
 50 Stef Van Zummeren (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 51 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 52 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
 53 Jetse Bol (Ned) Join-S de Rijke
 54 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 55 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 56 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 57 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 58 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 59 Markus Eibegger (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
 60 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team
 61 Sander Cordeel (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 62 Antonio Santoro (Ita) Meridiana Kamen Team
 63 Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet
 64 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 65 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet
 66 Yanto Barker (GBr) ONE Pro Cycling
 67 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 68 Julian Arredondo (Col) Trek-Segafredo
 69 Robbert De Greef (Ned) Join-S de Rijke
 70 Daan Meijers (Ned) Join-S de Rijke
 71 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 72 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling
 73 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
 74 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 75 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 76 Scott Davies (GBr) Team WIGGINS
 77 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 78 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 79 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 80 Matija Kvasina (Cro) Synergy Baku
 81 Joshua Hunt (GBr) ONE Pro Cycling
 82 Jiri Polnicky (Cze) Verva ActiveJet
 83 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
 84 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 85 Łukasz Bodnar (Pol) Verva ActiveJet
 86 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 87 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team
 88 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 89 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil
 90 Chris Butler (USA) Cycling Academy Team
 91 Kirill Pozdnyakov (Rus) Synergy Baku
 92 Brecht Dhaene (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
 93 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
 94 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
 95 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
 96 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
 97 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS
 98 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 99 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
100 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
101 Bruno Maltar (Cro) Radenska - Ljubljana
102 Luuc Bugter (Ned) Join-S de Rijke
103 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil
104 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
105 Joeri Calleeuw (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
106 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
107 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
108 Aydar Zakarin (Rus) Gazprom-Rusvelo
109 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
110 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
111 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
112 Jan Ghyselinck (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
113 Marko Pavlic (Slo) Cycling Academy Team
114 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
115 Liam Holohan (GBr) Team WIGGINS
116 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
117 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
118 Ziga Rucigaj (Slo) Radenska - Ljubljana
119 Izidor Penko (Slo) Radenska - Ljubljana
120 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
121 Johannes Schinnagel (Ger) Team Felbermayr - Simplon Wels
122 Kirill Sveshnikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
123 Alexander Evtushenko (Rus) Gazprom-Rusvelo
124 Lukas Zeller (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
125 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS
126 Uros Repse (Slo) Meridiana Kamen Team
127 Mihkel Raim (Est) Cycling Academy Team
128 Taco Van Der Hoorn (Ned) Join-S de Rijke
129 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                          00:38
130 George Harper (GBr) ONE Pro Cycling                          00:48
131 Dias Omirzakaov (Kaz) Astana Pro Team
132 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk
133 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
134 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
135 James McLaughlin (GBr) Team Felbermayr - Simplon Wels
136 Andreas Walzel (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
137 Samuel Lowe (GBr) Team WIGGINS
138 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Cycling Team
139 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
140 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
141 David Jabuka (Cro) Meridiana Kamen Team                      01:09
142 Daniel Patten (GBr) Team WIGGINS                             01:12
143 Matej Drinovec (Slo) Adria Mobil                             01:16
144 Stanisław Aniołkowski (Pol) Verva ActiveJet                  01:20
145 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                      01:46
146 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
147 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         01:49
148 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF                             02:23
149 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
150 Daniel Biedermann (Aut) Team Felbermayr - Simplon Wels
151 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Cycling Team
152 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
153 Davide Vigano (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
154 Marcin Białobłocki (Pol) ONE Pro Cycling
155 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
156 Guillaume Boivin (Can) Cycling Academy Team                  02:32
157 Guy Sagiv (Isr) Cycling Academy Team                         02:33
158 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                            02:36
159 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                          02:37
160 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                              03:32

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: