Giro del Trentino 2016: etap 2

Mikel Landa (Team Sky) po samotnym ataku na wspinaczce w Anras wygrał drugi odcinek wyścigu w Trydencie i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Hiszpan na ostatnich trzech kilometrach o cztery sekundy pokonał Rosjanina Siergieja Firsanowa (Gazprom-Rusvelo) i o 13 sekund Włocha Damiano Cunego (Nippo-Vini Fantini).

Lider zespołu Sky prowadzi w klasyfikacji ogólnej, nad drugim Jacobem Fuglsangiem (Astana) notując 10 sekund przewagi.

Po około 30 kilometrach ścigania na drugim etapie ucieczkę udało się uformować Aleksandrowi Foliforowowi (Gazprom-Rusvelo), Giacomo Berlato (Nippo-Vini Fantini), Jacksonowi Rodriguezowi (Southeast - Venezuela), Jose Mendesowi (Bora-Argon 18), Flavio Cardoso (Reprezentacja Brazylii), Nicola Gaffurini (Norda MG.Kvis Vega) i Sebastianowi Schoenbergerowi (Tirol Cycling Team).

Grupka zdobyła skromne dwie minuty przewagi nad prowadzonym przez Team Sky peletonem i utrzymywała ten zapas przez większą część trasy. Peleton tempo podkręcać zaczął na ostatnich 30 kilometrach, na powoli wznoszącej się drodze bez większych kłopotów likwidując akcję na 15 kilometrów. Ostatnim stawiającym opór był Mendes, ale i jego zapał został wygaszony na 9 kilometrów przed metą.

W końcówce zawodnicy mierzy się z nieco ponad 3-kilometrowym podjazdem o średnim nachyleniu oscylującym wokół 10%. Wspinaczkę na czele grupy rozpoczęli kolarze Gazprom-Rusvelo i Team Sky, a na 2,5 kilometra przed metą do ataku ruszył Mikel Landa.

Lider ekipy Sky szybko zyskał przewagę nad Domenico Pozzovivo (Ag2r La Mondiale), Samuelem Spokesem (Drapac) i Siergiejem Firsanowem (Gazprom-Rusvelo) i dowiózł ją do mety. Za plecami Hiszpana doszło do przetasowań - po drugie miejsce dojechał Firsanow, natomiast do przodu przebił się doświadczony Damiano Cunego (Nippo-Vini Fantini), dopełniając etapowe podium.

Wyniki 2. etapu Giro del Trentino 2016 (2.HC), Arco - Anras (220 km):

1 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                                5:18:12
2 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                             00:04
3 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                         00:13
4 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                                 00:14
5 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
6 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
7 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
8 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
9 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
10 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
11 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                         00:24
12 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           00:26
13 Edward Ravasi (Ita) Reprezentacja Włoch
14 Ian Boswell (USA) Team Sky                                       00:28
15 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
16 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
17 Michele Gazzara (Ita) Norda–MG.Kvis Vega
18 Philip Deignan (Irl) Team Sky
19 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                              00:32
20 Matteo Busato (Ita) Southeast - Venezuela
21 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
22 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
23 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
24 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai                            00:39
25 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
26 Brendan Canty (Aus) Drapac Professional Cycling                  00:43
27 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
28 Daniel Martínez (Col) Southeast - Venezuela                      00:46
29 Clemens Fankhauser (Aut) Tirol Cycling Team
30 Rodolfo Andres Torres (Col) Androni Giocattoli - Sidermec        00:49
31 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
32 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18
33 Edgar Lemos Pinto (Por) Skydive Dubai Pro Cycling Team           00:52
34 Gavin Mannion (USA) Drapac Professional Cycling                  00:53
35 Julen Amezqueta (Spa) Southeast - Venezuela                      00:55
36 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                                  00:57
37 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                       00:59
38 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
39 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
40 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
41 Michele Scartezzini (Ita) Norda–MG.Kvis Vega
42 Stefano Nardelli (Ita) Norda–MG.Kvis Vega
43 Egan Arley Bernal (Col) Androni Giocattoli - Sidermec
44 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                             01:03
45 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
46 Marco Tecchio (Ita) Reprezentacja Włoch                          01:07
47 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita - Selle SMP                  01:09
48 Mauro Finetto (Ita) Reprezentacja Włoch
49 Cristian Rodriguez (Spa) Southeast - Venezuela
50 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                    01:14
51 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
52 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                         01:22
53 Niccolo Salvietti (Ita) Norda–MG.Kvis Vega                       01:24
54 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling
55 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                                     01:26
56 Sergii Movchan (Ukr) Amore & Vita - Selle SMP                    01:32
57 Caio Godoy Ormenese (Bra) Reprezentacja Brazylii
58 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec              01:35
59 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai
60 Ivan Santaromita (Ita) Skydive Dubai
61 Andrea Marchi (Ita) Reprezentacja Włoch                          01:38
62 Enrico Anselmi (Ita) Reprezentacja Włoch
63 Murilo Ferraz Affonso (Bra) Reprezentacja Brazylii               01:44
64 Paolo Ciavatta (Ita) d'Amico Bottecchia
65 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
66 Kleber Ramos Da Silva (Bra) Reprezentacja Brazylii
67 João Gaspar (Bra) Reprezentacja Brazylii
68 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling                  01:47
69 Giacomo Giuliani (Ita) Norda–MG.Kvis Vega                        02:00
70 Luca Wackermann (Ita) Reprezentacja Włoch                        02:04
71 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18                                 02:07
72 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                             02:09
73 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
74 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Southeast - Venezuela
75 Dennis Paulus (Aut) Tirol Cycling Team
76 Evgeny Zverkov (Rus) Norda–MG.Kvis Vega
77 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                             02:12
78 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec            02:21
79 Samuele Conti (Ita) Southeast - Venezuela
80 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
81 Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita - Selle SMP
82 Sandoval Uri Martins (Mex) Amore & Vita - Selle SMP
83 Luis Mora (Ven) d'Amico Bottecchia
84 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast - Venezuela
85 Davide Leone (Ita) d'Amico Bottecchia                            02:27
86 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec               02:35
87 Alex Peters (GBr) Team Sky                                       02:36
88 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                               02:46
89 Dmytro Ponomarenko (Ukr) Amore & Vita - Selle SMP                02:50
90 Alexander Wachter (Aut) Tirol Cycling Team                       02:54
91 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                             02:59
92 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
93 Christian Knees (Ger) Team Sky                                   03:03
94 Martin Weiss (Aut) Tirol Cycling Team
95 Xabier Zandio (Spa) Team Sky                                     03:04
96 Meher Hasnaoui (Tun) Skydive Dubai                               03:06
97 Gian Marco Di Francesco (Ita) Norda–MG.Kvis Vega
98 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                                  03:14
99 Volodymyr Kogut (Ukr) Amore & Vita - Selle SMP                   03:19
100 Sebastian Schönberger (Aut) Tirol Cycling Team                  03:35
101 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                                03:39
102 Matteo Fabbro (Ita) Reprezentacja Włoch                         03:45
103 Seid Lizde (Ita) Reprezentacja Włoch
104 Daniel Gines Martin (Spa) d'Amico Bottecchia                    04:00
105 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini                  04:11
106 Antonio Nibali (Ita) Nippo - Vini Fantini
107 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                              04:27
108 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
109 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
110 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec
111 Otàvio Didier Bulgarelli (Bra) Reprezentacja Brazylii
112 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
113 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
114 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
115 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
116 Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
117 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo
118 Fabio Tommassini (Ita) d'Amico Bottecchia
119 Marco Tizza (Ita) d'Amico Bottecchia                            04:29
120 Andre Eduardo Gohr (Bra) Reprezentacja Brazylii                 04:35
121 Magno Nazaret (Bra) Reprezentacja Brazylii
122 Patrick Bosman (Aut) Tirol Cycling Team
123 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team
124 Benjamin Brkic (Aut) Tirol Cycling Team
125 Mirko Trosino (Ita) Southeast - Venezuela
126 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
127 Marlen Zmorka (Ukr) Skydive Dubai
128 Giorgio Cecchinel (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           04:38
129 Giorgio Bocchiola (Ita) d'Amico Bottecchia                      05:31
130 Fabio Chinello (Ita) d'Amico Bottecchia
131 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                               06:09
132 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling                  06:29
133 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling
134 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
135 Jens Mouris (Ned) Drapac Professional Cycling                   06:56
136 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                      07:12
137 Flavio Cardoso (Bra) Reprezentacja Brazylii
138 Nicola Gaffurini (Ita) Norda–MG.Kvis Vega
139 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                                 07:39
140 Xhuliano Kamberaj (Alb) Skydive Dubai                           08:26
DNF Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai
DNF Florian Schipflinger (Aut) Tirol Cycling Team

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

1 Mikel Landa Meana (Spa) Team Sky                                5:31:46
2 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                              00:10
3 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo                             00:15
4 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                            00:22
5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                              00:24
6 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
7 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                                00:26
8 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
9 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                               00:28
10 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
11 Ian Boswell (USA) Team Sky                                       00:38
12 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
13 Philip Deignan (Irl) Team Sky
14 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                        00:39
15 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                             00:42
16 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                                00:44
17 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                              00:45
18 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18                            01:01
19 Matteo Busato (Ita) Southeast - Venezuela                        01:03
20 Edward Ravasi (Ita) Reprezentacja Włoch                          01:06
21 Michele Gazzara (Ita) Norda–MG.Kvis Vega                         01:08
22 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec            01:11
23 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                               01:13
24 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                         01:14
25 Daniel Martínez (Col) Southeast - Venezuela                      01:17
26 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     01:18
27 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai Pro Cycling Team           01:20
28 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
29 Rodolfo Andres Torres (Col) Androni Giocattoli - Sidermec        01:21
30 Julen Amezqueta (Spa) Southeast - Venezuela                      01:26
31 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                                  01:27
32 Egan Arley Bernal (Col) Androni Giocattoli - Sidermec            01:31
33 Edgar Lemos Pinto (Por) Skydive Dubai Pro Cycling Team           01:33
34 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
35 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                                     01:36
36 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita - Selle SMP                  01:38
37 Michele Scartezzini (Ita) Norda–MG.Kvis Vega                     01:39
38 Stefano Nardelli (Ita) Norda–MG.Kvis Vega
39 Gavin Mannion (USA) Drapac Professional Cycling                  01:43
40 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                    01:44
41 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
42 Clemens Fankhauser (Aut) Tirol Cycling Team                      01:46
43 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                       01:49
44 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
45 Mauro Finetto (Ita) Reprezentacja Włoch
46 Marco Tecchio (Ita) Reprezentacja Włoch                          01:50
47 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA            01:53
48 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita - Selle SMP                     01:55
49 Niccolo Salvietti (Ita) Norda–MG.Kvis Vega                       02:04
50 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                             02:05
51 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec              02:07
52 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                         02:12
53 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita - Selle SMP                  02:15
54 Ivan Santaromita (Ita) Skydive Dubai                             02:16
55 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18                                 02:19
56 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai                               02:21
57 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                             02:24
58 Caio Godoy Ormenese (Bra) Reprezentacja Brazylii                 02:30
59 Aleksey Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo                           02:31
60 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                      02:34
61 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling                  02:37
62 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo                         02:38
63 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Southeast - Venezuela           02:40
64 Murilo Ferraz Affonso (Bra) Reprezentacja Brazylii               02:42
65 João Gaspar (Bra) Reprezentacja Brazylii
66 Luca Wackermann (Ita) Reprezentacja Włoch                        02:44
67 Brendan Canty (Aus) Drapac Professional Cycling                  02:45
68 Paolo Ciavatta (Ita) d'Amico Bottecchia                          02:46
69 Alex Peters (GBr) Team Sky
70 Evgeny Zverkov (Rus) Norda–MG.Kvis Vega                          02:49
71 Samuele Conti (Ita) Southeast - Venezuela                        02:52
72 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast - Venezuela
73 Cristian Rodriguez (Spa) Southeast - Venezuela                   02:59
74 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                           03:06
75 Mirko Selvaggi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec               03:07
76 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec            03:09
77 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                    03:11
78 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                             03:13
79 Christian Knees (Ger) Team Sky
80 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                               03:16
81 Sergii Movchan (Ukr) Amore & Vita - Selle SMP                    03:22
82 Luis Mora (Ven) d'Amico Bottecchia                               03:23
83 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling                 03:26
84 Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita - Selle SMP                      03:27
85 Sandoval Uri Martins (Mex) Amore & Vita - Selle SMP
86 Davide Leone (Ita) d'Amico Bottecchia                            03:29
87 Xabier Zandio (Spa) Team Sky                                     03:43
88 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                                  03:44
89 Gian Marco Di Francesco (Ita) Norda–MG.Kvis Vega                 03:46
90 Meher Hasnaoui (Tun) Skydive Dubai                               03:47
91 Andrea Marchi (Ita) Reprezentacja Włoch                          03:51
92 Dmytro Ponomarenko (Ukr) Amore & Vita - Selle SMP                03:56
93 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo                                 04:01
94 Martin Weiss (Aut) Tirol Cycling Team                            04:03
95 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                       04:23
96 Enrico Anselmi (Ita) Reprezentacja Włoch                         04:24
97 Volodymyr Kogut (Ukr) Amore & Vita - Selle SMP                   04:25
98 Matteo Fabbro (Ita) Reprezentacja Włoch
99 Seid Lizde (Ita) Reprezentacja Włoch
100 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team                             04:31
101 Sebastian Schönberger (Aut) Tirol Cycling Team                  04:35
102 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                              04:37
103 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini                  04:41
104 Antonio Nibali (Ita) Nippo - Vini Fantini
105 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo                       04:44
106 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo
107 Giacomo Giuliani (Ita) Norda–MG.Kvis Vega                       04:50
108 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                           04:52
109 Dennis Paulus (Aut) Tirol Cycling Team                          04:53
110 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli - Sidermec             04:59
111 Mirko Trosino (Ita) Southeast - Venezuela                       05:07
112 Daniel Gines Martin (Spa) d'Amico Bottecchia                    05:09
113 Giorgio Cecchinel (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           05:12
114 Marlen Zmorka (Ukr) Skydive Dubai                               05:16
115 Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                05:17
116 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                               05:19
117 Kleber Ramos Da Silva (Bra) Reprezentacja Brazylii              05:23
118 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                       05:25
119 Marco Tizza (Ita) d'Amico Bottecchia                            05:31
120 Andre Eduardo Gohr (Bra) Reprezentacja Brazylii                 05:33
121 Patrick Bosman (Aut) Tirol Cycling Team                         05:35
122 Benjamin Brkic (Aut) Tirol Cycling Team
123 Alexander Wachter (Aut) Tirol Cycling Team                      05:38
124 Magno Nazaret (Bra) Reprezentacja Brazylii                      06:04
125 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                               06:19
126 Giorgio Bocchiola (Ita) d'Amico Bottecchia                      06:33
127 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                      06:37
128 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
129 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling                  07:19
130 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
131 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                      07:42
132 Jens Mouris (Ned) Drapac Professional Cycling                   07:46
133 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                                 07:51
134 Nicola Gaffurini (Ita) Norda–MG.Kvis Vega                       07:52
135 Fabio Tommassini (Ita) d'Amico Bottecchia                       08:00
136 Fabio Chinello (Ita) d'Amico Bottecchia                         08:04
137 Otàvio Didier Bulgarelli (Bra) Reprezentacja Brazylii           08:06
138 Flavio Cardoso (Bra) Reprezentacja Brazylii                     08:10
139 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling                  08:40
140 Xhuliano Kamberaj (Alb) Skydive Dubai                           12:42

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: