Vuelta a Castilla y Leon 2016: etap 2

Alejandro Valverde (Movistar) po solowej akcji wygrał drugi etap Vuelta a Castilla y Leon.

Grupę ze stratą 51 sekund przyprowadził Carlos Barbero z zespołu Caja Rural. Karol Domagalski (One Pro Cycling) spóźnił się o niemal 7 minut.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił Carlos Betancur (Movistar) i wyprzedza Valverde o 3 sekundy.

Wyniki 2. etapu Vuelta a Castilla y Leon 2016 (2.1), Bragança - Fermoselhe (170,6 km):

  1 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team            4:21:28
  2 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA           00:51
  3 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
  4 Jóni Silva Brand?o (Por) Efapel
  5 Rafael Ferreira Reis (Por) W52/FC Porto
  6 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting/Tavira
  7 Winner Anacona Gomez (Col) Movistar Team
  8 Linus Gerdemann (Ger) St?lting Service Group
  9 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team
 10 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 11 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              00:56
 12 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Caja Rural-Seguros      01:02
 13 César Fonte (Por) Radio Popular - Boavista                   01:05
 14 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country -      01:23
 15 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  01:57
 16 Rui Vinhas (Por) W52/FC Porto                                02:10
 17 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 18 Fernando Grijalba (Spa) Inteja-MMR Dominican                 02:12
 19 Samuel José Rodrigues Caldeira (Por) W52/FC Porto            02:20
 20 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Boyac· Raza de Cam     02:58
 21 Aitor Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias         03:14
 22 Ricardo Mestre (Por) W52/FC Porto                            06:10
 23 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Burgos BH
 24 Diego Ochoa (Col) Boyac· Raza de Campeones                   06:15
 25 Hernán Parra (Col) Manzana Postobon Team                     06:34
 26 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling                       06:51
 27 Nuno Alexandre Ferreira De Almeida (Por) Efapel              06:55
 28 Diego Milan Jimenez (Dom) Inteja-MMR Dominican
 29 Rasmus Christian Quaade (Den) St?lting Service Group
 30 David De La Fuente Rasilla (Spa) Sporting/Tavira
 31 Sergei Shilov (Rus) Lokosphinx
 32 Alex Aranburu (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 33 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 34 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
 35 Alvaro Trueba Diego (Spa) Efapel
 36 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Sporting/Tavira
 37 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Manzana Postobon Team
 38 Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon Team
 39 Frederico Figueiredo (Por) Radio Popular - Boavista
 40 Mikel Bizkarra (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 41 Victor Etxebarria Carrasco (Spa) Radio Popular - Boavista
 42 Igor Merino Cortazar (Spa) Burgos BH
 43 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx
 44 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 45 Mario Gonzalez Salas (Spa) Sporting/Tavira
 46 Henrique Casimiro (Por) Efapel
 47 Antonio Pedrero Lopez (Spa) Movistar Team                    07:33
 48 Pablo Torres Muino (Spa) Burgos BH                           08:18
 49 Daniel Mestre (Por) Efapel
 50 Jonas Tenbrock (Ger) St?lting Service Group
 51 Joshua Hunt (GBr) ONE Pro Cycling
 52 Artem Samolenkov (Rus) Lokosphinx
 53 Dmitrii Sokolov (Rus) Lokosphinx
 54 Benat Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi Basque Country -     10:19
 55 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
 56 Sven Reutter (Ger) St?lting Service Group
 57 Adrian Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias        11:19
 58 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling              12:49
 59 Vasilii Neustroev (Rus) Lokosphinx                           19:08
 60 Rui Miguel Sousa Barbosa (Por) Radio Popular - Boavista
 61 Hugo Sabido (Por) Sporting/Tavira
 62 David Da Silva Livramento (Por) Sporting/Tavira
 63 Bernardo Suaza Arango (Col) Manzana Postobon Team
 64 Joaquin Sobrino Martinez (Spa) Inteja-MMR Dominican
 65 Rafael Silva (Por) Efapel
 66 Marco Tulio Suesca Uribe (Col) Manzana Postobon Team
 67 Vadim Zhuravlev (Rus) Lokosphinx
 68 Juan Ignacio Perez Martin (Spa) W52/FC Porto
 69 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Boyac· Raza de Campeones
 70 Ibai Salas (Spa) Burgos BH
 71 Ricardo Ferreira (Por) Radio Popular - Boavista
 72 Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon Team
 73 Pablo Guerrero Bonilla (Spa) Radio Popular - Boavista
 74 Yeison Andres Chaparro Rueda (Col) Boyac· Raza de Campeones
 75 Arnau Soe Vall (Spa) Burgos BH
 76 Valter Pereira (Por) Sporting/Tavira
 77 Daniel Freitas (Por) W52/FC Porto
 78 Robinson Armando Ortega Avila (Col) Boyac· Raza de Campeones
 79 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling
 80 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling
 81 Rafael Marquez Raigon (Spa) Inteja-MMR Dominican
 82 Imanol Estevez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 83 David Miguel Costa Rodrigues (Por) Radio Popular - Boavista
 84 Raul Alarcon Garcia (Spa) W52/FC Porto
 85 Juan Jose Cueto Montero (Dom) Inteja-MMR Dominican
 86 John Bohn Ebsen (Den) ONE Pro Cycling
 87 Brad Evans (NZl) Drapac Professional Cycling
 88 Ignacio Sarabia Diaz (Mex) Inteja-MMR Dominican
 89 Gavin Mannion (USA) Drapac Professional Cycling
 90 Thomas Baylis (GBr) ONE Pro Cycling
 91 Jason Lowndes (Aus) Drapac Professional Cycling
 92 Dmitrii Strakhov (Rus) Lokosphinx
 93 Thomas Koep (Ger) St?lting Service Group
 94 Peio Goikoetxea (Spa) Manzana Postobon Team
 95 Nestor Javier Garcia Cruz (Col) Boyac· Raza de Campeones     19:20
 96 Wilson Enrique Rodriguez Amezquita (Col) Boyac

Klasyfikacja po 2. etapie:

  1 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team          8:49:11
  2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team              00:03
  3 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Caja Rural-Seguros      00:15
  4 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA           00:46
  5 Winner Anacona Gomez (Col) Movistar Team                     00:56
  6 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                   01:00
  7 Jóni Silva Brand?o (Por) Efapel                              01:04
  8 Rafael Ferreira Reis (Por) W52/FC Porto
  9 Linus Gerdemann (Ger) St?lting Service Group
 10 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 11 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              01:09
 12 César Fonte (Por) Radio Popular - Boavista                   01:18
 13 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country -      01:36
 14 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  02:10
 15 Rui Vinhas (Por) W52/FC Porto                                02:23
 16 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 17 Fernando Grijalba (Spa) Inteja-MMR Dominican                 02:25
 18 Samuel José Rodrigues Caldeira (Por) W52/FC Porto            02:33
 19 Aitor Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias         03:27
 20 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting/Tavira                      04:06
 21 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Burgos BH                    06:23
 22 Ricardo Mestre (Por) W52/FC Porto
 23 Diego Ochoa (Col) Boyac· Raza de Campeones                   06:28
 24 Hernán Parra (Col) Manzana Postobon Team                     06:47
 25 Alvaro Trueba Diego (Spa) Efapel                             07:03
 26 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling                       07:04
 27 Diego Milan Jimenez (Dom) Inteja-MMR Dominican               07:08
 28 David De La Fuente Rasilla (Spa) Sporting/Tavira
 29 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Sporting/Tavira
 30 Frederico Figueiredo (Por) Radio Popular - Boavista
 31 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Manzana Postobon Team
 32 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 33 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 34 Sergei Shilov (Rus) Lokosphinx
 35 Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon Team
 36 Nuno Alexandre Ferreira De Almeida (Por) Efapel
 37 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx
 38 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
 39 Victor Etxebarria Carrasco (Spa) Radio Popular - Boavista
 40 Mikel Bizkarra (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 41 Mario Gonzalez Salas (Spa) Sporting/Tavira
 42 Henrique Casimiro (Por) Efapel
 43 Igor Merino Cortazar (Spa) Burgos BH                         07:42
 44 Dmitrii Sokolov (Rus) Lokosphinx                             08:23
 45 Daniel Mestre (Por) Efapel                                   08:31
 46 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Boyac· Raza de Cam     08:48
 47 Artem Samolenkov (Rus) Lokosphinx                            10:23
 48 Alex Aranburu (Spa) Euskadi Basque Country - Murias          10:36
 49 Adrian Gonzalez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias        11:32
 50 Pablo Torres Muino (Spa) Burgos BH                           13:58
 51 Jonas Tenbrock (Ger) St?lting Service Group
 52 Benat Txoperena Matxikote (Spa) Euskadi Basque Country -     15:59
 53 Sven Reutter (Ger) St?lting Service Group
 54 Antonio Pedrero Lopez (Spa) Movistar Team                    16:45
 55 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling              18:29
 56 Rafael Silva (Por) Efapel                                    19:21
 57 Vasilii Neustroev (Rus) Lokosphinx
 58 Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon Team
 59 John Bohn Ebsen (Den) ONE Pro Cycling
 60 David Miguel Costa Rodrigues (Por) Radio Popular - Boavista
 61 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling
 62 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team                         19:31
 63 Vadim Zhuravlev (Rus) Lokosphinx                             19:45
 64 Thomas Koep (Ger) St?lting Service Group
 65 Bernardo Suaza Arango (Col) Manzana Postobon Team            19:49
 66 Pablo Guerrero Bonilla (Spa) Radio Popular - Boavista        20:11
 67 Ignacio Sarabia Diaz (Mex) Inteja-MMR Dominican
 68 Rafael Marquez Raigon (Spa) Inteja-MMR Dominican             20:21
 69 Rasmus Christian Quaade (Den) St?lting Service Group         20:48
 70 Peio Goikoetxea (Spa) Manzana Postobon Team                  21:13
 71 Nestor Javier Garcia Cruz (Col) Boyac· Raza de Campeones     21:25
 72 Joshua Hunt (GBr) ONE Pro Cycling                            22:11
 73 Brad Evans (NZl) Drapac Professional Cycling                 22:32
 74 Marco Tulio Suesca Uribe (Col) Manzana Postobon Team         22:49
 75 Imanol Estevez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 76 Thomas Baylis (GBr) ONE Pro Cycling                          23:53
 77 Rui Miguel Sousa Barbosa (Por) Radio Popular - Boavista      24:48
 78 Hugo Sabido (Por) Sporting/Tavira
 79 David Da Silva Livramento (Por) Sporting/Tavira
 80 Ricardo Ferreira (Por) Radio Popular - Boavista
 81 Daniel Freitas (Por) W52/FC Porto
 82 Juan Ignacio Perez Martin (Spa) W52/FC Porto
 83 Raul Alarcon Garcia (Spa) W52/FC Porto
 84 Valter Pereira (Por) Sporting/Tavira
 85 Yeison Andres Chaparro Rueda (Col) Boyac· Raza de Campeones
 86 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling
 87 Dmitrii Strakhov (Rus) Lokosphinx                            26:52
 88 Robinson Armando Ortega Avila (Col) Boyac· Raza de Campe     28:20
 89 Joaquin Sobrino Martinez (Spa) Inteja-MMR Dominican          31:20
 90 Ibai Salas (Spa) Burgos BH
 91 Arnau Soe Vall (Spa) Burgos BH
 92 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Boyac· Raza de Campeon     31:55
 93 Gavin Mannion (USA) Drapac Professional Cycling              33:01
 94 Jason Lowndes (Aus) Drapac Professional Cycling
 95 Wilson Enrique Rodriguez Amezquita (Col) Boyac· Raza de      33:13
 96 Juan Jose Cueto Montero (Dom) Inteja-MMR Dominican           34:10

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: