Trasa Tour de Pologne Women 2016

tourdepolognekobiet2016-mapa

Pierwsza edycja wyścigu kobiet z aspiracjami wyznaczania europejskich standardów.

Organizator wyścigu Tour de Polgone - Lang Team - podczas konferencji w warszawskim Centrum Olimpijskim zaprezentował nie tylko trasę wyścigu WorldTour, ale także przebieg inauguracyjnego wyścigu kobiet.

Impreza rozegrana zostanie w dniach 19-20 lipca pod szyldem Tour de Pologne Women. Panie pokonają dystans 181,5 kilometra, podzielony na trzy etapy. Wyścig poprowadzony zostanie szlakiem wytoczonym w ubiegłych latach przez WorldTourowy Tour de Pologne, a choć pierwsza edycja otrzymała tylko kategorię 2.2 Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), to w jej oprawę zaangażowana ma być machina organizacyjna wyścigu mężczyzn.

Impreza transmitowana ma być na żywo przez Telewizję Polską, a nagrodą dla zwyciężczyni będzie Huyndai Elantra, co zapowiada takie same nagrody pieniężne jak w wyścigu mężczyzn.

Trasa przygotowana przez organizatorów faworyzuje zawodniczki jeżdżące w górach. Pierwszy etap to dwie 50-kilometrowe pętle wokół Zakopanego. Na trasie wspinaczki pod Głodówkę, Ząb i Kościelisko Butorowy Wierch, a finał na lekko pnącej się drodze w okolicach Wielkiej Krokwi.

Drugiego dnia rywalizacja podzielona zostanie na dwa etapy. Rano zawodniczki przystąpią do etapu wokół Bukowiny Tatrzańskiej, pokonując 77,5 kilometra na rundzie znanej z wyścigu mężczyzn. W programie dwie rundy, a na każdej Ząb, Ściana Bukowina, Wierch Rusiński oraz finałowa wspinaczka do Bukowiny Tatrzańskiej.

Ostatnim aktem wyścigu będzie 4-kilometrowa górska jazda na czas (średnio 5%), poprowadzona podjazdem do Bukowiny Tatrzańskiej.

Trasa Tour de Pologne Women 2016:

19 lipca - etap 1: Zakopane - Zakopane (100 km)

tourdepologne-kobiety2016-01

20 lipca - etap 2a: Bukowina Resort - Bukowina Tatrzańska (77,5 km)

tourdepologne-kobiety2016-02

20 lipca - etap 2b: Bukowina Tatrzańska - Bukowina Resort (4 km, jazda indywidualna na czas)

tourdepologne-kobiety2016-03

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: