Volta a Catalunya 2016: etap 5

Wouter Poels (Team Sky) odniósł zwycięstwo na mecie katalońskiego touru. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachował Nairo Quintana (Movistar Team).

Holenderski góral po samotnej akcji w końcówce do mety dotarł 11 sekund przed towarzyszami ucieczki Włochem Dario Cataldo (Astana) i Belgiem Gaetanem Bille (Wanty-Groupe Gobert).

Uformowanie się ucieczki nie było możliwe - ataki nie owocowały żadną większą akcją i do zlokalizowanego na 68 kilometrze lotnego finiszu dojechała cała grupa. Sekundę bonifikaty zgarnął drugi w klasyfikacji generalnej Alberto Contador (Tinkoff), a na wyrastającym zaraz podjeździe Alt d'Ager punktował wczorajszy zwycięzca Thomas de Gendt (Lotto Soudal).

Ucieczka uformowała się dopiero po 120 kilometrach ścigania, a szczęśliwymi jej uczestnikami byli Wout Poels (Team Sky), Carlos Verona (Etixx-Quick Step), Dario Cataldo (Astana), Tosh van der Sande (Lotto Soudal), Jan Polanc (Lampre-Merida), Kanstantsin Siutsou (Dimension Data), Gaetan Bille i Frederik Veuchelen (Wanty-Groupe Gobert).

Grupka zdobyła nieco ponad cztery minuty przewagi nad peletonem i jako pierwsza osiągnęła Alt de Lilla (kat. 2; 4,1 km; 4,8%, maks. 7%), usytuowana zaledwie 9 kilometrów przed metą. Tam na atak Polesa nie zdołali odpowiedzieć rywale - Verona i Cataldo ruszyli wprawdzie w pogoń, ale prezentujący świetną formę Holender nie dał sobie odebrać zwycięstwa i samotnie dotarł do mety.

W peletonie ataku próbował Rigobeto Uran (Cannondale), ale jego akcja nie przyniosła większych rezultatów, a grupa prowadzona przez Simona Gerransa (Orica-GreenEdge) spóźniła się o 33 sekundy.

Wyniki 5. etapu Vuelta a Catalunya 2016 (WT), Rialp - Valls (187,2 km):

  1 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                3:59:03
  2 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          00:11
  3 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  4 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
  5 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       00:13
  6 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge                          00:33
  7 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
  8 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
  9 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
 10 Ben Swift (GBr) Team Sky
 11 Kévin Reza (Fra) FDJ
 12 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
 13 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 14 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
 15 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 16 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 17 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 18 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 19 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 20 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 21 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 22 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 23 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 24 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 25 Rigoberto Uran (Col) Cannondale
 26 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 27 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 28 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
 29 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 30 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 31 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 32 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
 33 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 34 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 35 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
 36 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 37 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 38 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 39 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 40 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert
 41 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
 42 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 43 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 44 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 45 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 46 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha
 47 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 48 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 49 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 50 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 51 Nathan Brown (USA) Cannondale
 52 Michael Woods (Can) Cannondale
 53 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 54 Joe Dombrowski (USA) Cannondale
 55 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 56 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 57 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 58 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 59 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
 60 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 61 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           00:47
 62 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
 63 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  00:56
 64 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 65 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 66 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 67 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 68 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 69 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 70 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 71 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 72 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge
 73 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ                           01:04
 74 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        01:12
 75 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 76 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               01:15
 77 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida
 78 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                     01:18
 79 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
 80 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo                    01:28
 81 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
 82 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
 83 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 84 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 85 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 86 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 87 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 88 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 89 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          02:07
 90 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
 91 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet                          02:49
 92 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
 93 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 94 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 95 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge
 96 Andre Cardoso (Por) Cannondale
 97 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
 98 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  03:11
 99 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        03:22
100 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            03:55
101 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
102 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
103 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
104 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
105 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
106 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
107 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
108 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
109 Jérémy Maison (Fra) FDJ
110 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
111 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet                             06:01
112 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
113 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
114 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin
115 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge
116 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           07:11
117 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            07:14
118 Benjamin King (USA) Cannondale
119 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
120 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
121 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
122 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
123 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
124 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
125 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
126 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
127 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
128 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
129 Alex Howes (USA) Cannondale
130 Cédric Pineau (Fra) FDJ
131 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet
132 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
133 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
134 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
135 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
136 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
137 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
138 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
139 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      08:40
140 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
141 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet
142 Jiri Polnicky (Cze) Verva ActiveJet
143 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
144 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge
145 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot - Oranje Peloton
146 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
147 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
148 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
149 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
150 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
151 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
152 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
153 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
154 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
155 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
156 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton
157 José Herrada (Spa) Movistar Team
158 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                            09:50
159 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
160 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
161 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
162 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
163 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
164 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
165 Cameron Meyer (Aus) Dimension Data
166 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge                        14:23
167 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
DNS Geraint Thomas (GBr) Team Sky
DNS David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
DNS Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet

Klasyfikacja po 5. etapie

  1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                        23:01:19
  2 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                          00:07
  3 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           00:17
  4 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                       00:21
  5 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     00:27
  6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         00:32
  7 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             00:42
  8 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            00:46
  9 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                     01:01
 10 Rigoberto Uran (Col) Cannondale                              01:16
 11 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha                         01:22
 12 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              01:32
 13 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   01:33
 14 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              01:39
 15 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              01:45
 16 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    01:53
 17 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          01:56
 18 Michael Woods (Can) Cannondale
 19 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           02:02
 20 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            02:03
 21 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          02:06
 22 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            02:12
 23 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    02:19
 24 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           02:23
 25 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      02:37
 26 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       02:44
 27 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              02:50
 28 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         03:04
 29 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                         03:17
 30 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  03:43
 31 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       04:46
 32 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         05:52
 33 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                          06:04
 34 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   06:33
 35 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                         06:49
 36 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    06:57
 37 Andre Cardoso (Por) Cannondale                               07:05
 38 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                              07:55
 39 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 08:35
 40 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  09:25
 41 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                09:45
 42 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           11:16
 43 Alberto Losada (Spa) Team Katusha                            11:36
 44 Nathan Brown (USA) Cannondale                                11:51
 45 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert                     11:58
 46 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge                         12:17
 47 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 13:33
 48 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                     13:38
 49 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                             14:49
 50 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice               16:03
 51 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   16:43
 52 José Herrada (Spa) Movistar Team                             16:55
 53 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                       17:12
 54 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          17:37
 55 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       19:02
 56 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       19:04
 57 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                19:54
 58 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          20:23
 59 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    20:30
 60 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step                     21:18
 61 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge                            21:30
 62 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           21:31
 63 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team                             22:45
 64 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                  24:08
 65 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                            24:23
 66 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           24:59
 67 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          25:18
 68 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      25:20
 69 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge                              25:39
 70 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                      26:03
 71 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           26:15
 72 Rein Taaramae (Est) Team Katusha                             26:26
 73 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          26:33
 74 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                           26:34
 75 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                       27:12
 76 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                   27:36
 77 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     28:21
 78 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        29:00
 79 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ                           30:28
 80 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                    31:54
 81 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 82 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin                     33:43
 83 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                   33:57
 84 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                34:26
 85 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           34:48
 86 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                35:30
 87 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     35:46
 88 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         36:37
 89 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet                             36:52
 90 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet                          37:43
 91 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                             37:49
 92 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton            38:13
 93 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 94 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  38:35
 95 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                     39:50
 96 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    40:17
 97 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            41:57
 98 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         42:00
 99 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               42:46
100 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            43:02
101 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    43:24
102 Jérémy Maison (Fra) FDJ                                      44:44
103 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                         44:57
104 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          45:50
105 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling                               46:31
106 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           46:59
107 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               47:06
108 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice              47:12
109 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        47:19
110 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              48:08
111 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge                            48:18
112 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge                          48:22
113 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                         48:40
114 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       49:08
115 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 50:12
116 Alex Howes (USA) Cannondale                                  50:13
117 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo                    51:01
118 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        51:14
119 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  52:54
120 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               52:58
121 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                            53:14
122 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
123 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     53:30
124 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin              53:55
125 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        54:17
126 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            54:26
127 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         54:35
128 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  54:38
129 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       54:43
130 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      55:02
131 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  55:51
132 Benjamin King (USA) Cannondale                               55:57
133 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                56:55
134 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  56:59
135 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                             57:12
136 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             57:13
137 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          57:56
138 Cameron Meyer (Aus) Dimension Data                           58:21
139 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet                        59:00
140 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
141 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    59:06
142 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                            59:35
143 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                         59:45
144 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                         01:00:00
145 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:00:14
146 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits           01:01:01
147 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                      01:01:40
148 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin              01:01:45
149 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                  01:01:58
150 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                        01:02:19
151 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits        01:02:55
152 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                       01:03:11
153 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet                          01:06:16
154 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot - Oranje Peloton             01:06:25
155 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
156 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits              01:06:26
157 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                       01:06:38
158 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge                     01:06:44
159 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                       01:06:52
160 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                      01:07:44
161 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet
162 Jiri Polnicky (Cze) Verva ActiveJet                       01:08:27
163 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                   01:08:45
164 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                               01:09:23
165 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     01:12:31
166 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA             01:22:21
167 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                       01:22:30

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: