Volta a Catalunya 2016: etap 4

Thomas De Gendt (Lotto Soudal), po ucieczce i wspinaczce do stacji narciarskiej Port-Aine, wygrał królewski etap katalońskiej etapówki.

Drugi finiszował Nairo Quintana (Movistar), który wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu. Trzecie miejsce zajął Richie Porte (BMC).

Ściganie rozpoczęła wspinaczka przez Tunel del Cadi (kat. 3; 5,4 km; 6%, maks. 10%), gdzie poszedł ogień. W drugiej części peletonu, jadącej przez moment ze startą blisko 2 minut, został nawet Geraint Thomas (Sky).

Do kolejnego premii prowadziła bardzo daleka droga, dlatego tempo spadło, co ułatwiło odjazd grupie z dużymi stratami, w składzie Philippe Gilbert (BMC), Imanol Erviti (Movistar), Aleksei Tsatevich (Katusha), Ben Swift (Team Sky), Ruben Plaza (Orica), Thomas De Gendt, Laurens Ten Dam (Giant), Kristijan Durasek (Lampre), Pieter Weening (Roompot) i Boris Dron (Wanty).

Ból pleców i szyi skłonił Tomasza Marczyńskiego do przesiadki z roweru na fotel samochodu ekipy Lotto Soudal. Z wyścigu wycofał się również Paweł Poljański (Tinkoff). Nieświadoma tego uciekająca dziesiątka budowała przewagę, która sięgnęła blisko 11 minut.

Wraz z dotarciem pod Port de Canto (108,3 km; kat. E; 24,3 km; 4,5%) zakończyła się łatwiejsza część etapu. Z czołówki odskoczyli na zjeździe Erviti i De Gendt. Peleton zbliżył się na 7:40.

Przełęcz Enviny (136,3 km; kat. 1; 8 km; 6,8%) pomogła wrócić do czołówki Weeningowi. Z grupy zasadniczej zaatakował wysoko sklasyfikowany Wouter Poels (Team Sky).

Erviti ponownie oderwał się na zjeździe, ale finałowy podjazd na niemal 2000 tys. metrów zboczem Port Aine (kat. E; 18,5 km; 6,8%, maks. 12%) lepiej rozpoczął Weening. Holender wyprzedził Hiszpana i z zapasem ponad 5 minut nad grupą lidera kontynuował wspinaczkę po etapową wiktorię

Za jego plecami Poels został wchłonięty przez grupę lidera. W miejsce kolarza Sky zaatakował Miguel Lopez (Astana).

4 kilometry przed metą kolarze wjechali na najtrudniejszy fragment podjazdu. Weening coraz ciężej przepychał, a w jego oddali pojawiła się sylwetka De Gendta. Belg dojechał i od razu odskoczył od rywala niespełna 2 kilometry przed kreską.

W grupie lidera rozrabiali kolarze BMC – Tejay van Garderen i Richie Porte, do których dołączyli Alberto Contador (Tinkoff) i Nairo Quintana (Movistar). Brakowało lidera Daniela Martina (Etixx).

Contador i Quintana uciekli od van Garderena i Porte, a na ostatnich kilkuset metrach Kolumbijczyk zgubił „El Pistolero” i odjechał po koszulkę lidera. Do Hiszpana powrócił natomiast Porte, zabierając mu na kresce trzecie mielce oraz 4 sekundy bonifikaty.

Wyniki 4. etapu Volta a Catalunya 2016 (WT), Bagà - Port Ainé (172,2 km):

  1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                         4:52:04
  2 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                           01:08
  3 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           01:23
  4 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
  5 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     01:36
  6 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton
  7 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             01:41
  8 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            01:45
  9 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 10 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
 11 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                     01:54
 12 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           02:09
 13 Rigoberto Uran (Col) Cannondale
 14 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha                         02:15
 15 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              02:21
 16 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 17 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   02:26
 18 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              02:32
 19 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 20 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
 21 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    02:36
 22 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          02:45
 23 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 24 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
 25 Michael Woods (Can) Cannondale
 26 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            03:01
 27 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      03:03
 28 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    03:08
 29 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           03:12
 30 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                     03:19
 31 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              03:33
 32 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  03:35
 33 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 34 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          03:58
 35 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                         04:00
 36 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step
 37 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 38 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 39 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 40 Andre Cardoso (Por) Cannondale
 41 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   04:57
 42 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         05:42
 43 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    06:19
 44 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                          06:47
 45 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                         07:32
 46 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge
 47 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 48 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    07:37
 49 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 50 José Herrada (Spa) Movistar Team                             08:33
 51 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet                          08:38
 52 Joe Dombrowski (USA) Cannondale
 53 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 54 Nathan Brown (USA) Cannondale                                08:55
 55 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 56 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge                            10:20
 57 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  10:59
 58 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice               11:07
 59 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert
 60 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 61 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       11:37
 62 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
 63 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
 64 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge
 65 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
 66 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
 67 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        12:31
 68 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin                     12:41
 69 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 12:47
 70 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     13:13
 71 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                    13:27
 72 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
 73 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       14:33
 74 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 75 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 76 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
 77 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 78 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 79 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge
 80 Jérémy Maison (Fra) FDJ
 81 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ
 82 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 83 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            17:52
 84 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                           18:16
 85 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              18:27
 86 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       19:47
 87 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         21:07
 88 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          21:44
 89 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 90 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
 91 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 92 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 93 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 94 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet
 95 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 96 Benjamin King (USA) Cannondale
 97 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 98 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 99 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
100 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
101 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
102 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
103 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       23:44
104 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 24:44
105 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
106 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           25:13
107 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
108 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
109 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet                        26:49
110 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
111 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
112 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
113 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
114 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
115 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
116 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
117 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
118 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida
119 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida
120 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
121 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
122 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
123 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
124 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
125 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
126 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
127 Ben Swift (GBr) Team Sky
128 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
129 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet
130 Alex Howes (USA) Cannondale
131 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
132 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
133 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
134 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
135 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
136 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
137 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
138 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
139 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                27:32
140 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  27:35
141 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               27:37
142 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
143 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                         31:12
144 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
145 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge                        32:48
146 Cédric Pineau (Fra) FDJ
147 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
148 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet
149 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
150 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
151 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot - Oranje Peloton
152 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
153 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
154 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
155 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
156 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
157 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
158 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
159 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
160 Cameron Meyer (Aus) Dimension Data
161 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet
162 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
163 Jiri Polnicky (Cze) Verva ActiveJet
164 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
165 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
166 Kévin Reza (Fra) FDJ
167 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
168 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
169 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
170 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
171 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
DNF Ian Boswell (USA) Team Sky
DNF Paweł Poljański (Pol) Tinkoff Team
DNF Rafael Valls Ferri (Spa) Lotto Soudal
DNF Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
DNF Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
DNS Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida
DNS Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton

Klasyfikacja po 4. etapie

  1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                        19:01:43
  2 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                          00:08
  3 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           00:17
  4 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                       00:24
  5 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     00:27
  6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         00:32
  7 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             00:42
  8 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            00:46
  9 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                     01:01
 10 Rigoberto Uran (Col) Cannondale                              01:16
 11 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha                         01:22
 12 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              01:32
 13 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   01:33
 14 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              01:39
 15 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              01:45
 16 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    01:53
 17 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          01:56
 18 Michael Woods (Can) Cannondale
 19 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           02:02
 20 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            02:03
 21 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          02:06
 22 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            02:12
 23 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    02:19
 24 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           02:23
 25 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      02:37
 26 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              02:50
 27 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         03:04
 28 Carlos Verona (Spa) Etixx - Quick-Step                       03:07
 29 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   03:11
 30 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                         03:17
 31 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  03:43
 32 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       04:46
 33 Andre Cardoso (Por) Cannondale                               04:49
 34 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         05:52
 35 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                          06:04
 36 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    06:34
 37 Esteban Chaves (Col) Orica-GreenEdge                         06:49
 38 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 39 Joe Dombrowski (USA) Cannondale                              07:55
 40 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 08:12
 41 José Herrada (Spa) Movistar Team                             08:48
 42 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                09:45
 43 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  10:10
 44 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           11:02
 45 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data                    11:13
 46 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 47 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                             11:27
 48 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                11:47
 49 Nathan Brown (USA) Cannondale                                11:51
 50 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert                     11:58
 51 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 13:33
 52 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                     13:38
 53 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                13:40
 54 Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice               13:47
 55 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                       13:50
 56 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                            15:06
 57 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          16:03
 58 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   16:43
 59 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                       17:55
 60 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       18:09
 61 Rein Taaramae (Est) Team Katusha                             18:19
 62 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           18:21
 63 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       18:39
 64 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                           19:53
 65 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          20:23
 66 Ruben Plaza (Spa) Orica-GreenEdge                            21:07
 67 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step                     21:18
 68 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           21:31
 69 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    21:39
 70 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          21:56
 71 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team                             22:22
 72 Jack Haig (Aus) Orica-GreenEdge                              23:23
 73 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
 74 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      25:20
 75 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 76 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 77 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                      25:40
 78 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                26:19
 79 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           26:41
 80 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          27:01
 81 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        28:05
 82 Laurens Ten Dam (Ned) Team Giant-Alpecin                     28:15
 83 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     28:47
 84 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ                           29:57
 85 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  31:31
 86 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton                    31:54
 87 Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet                             33:30
 88 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                   33:57
 89 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    34:49
 90 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                35:07
 91 Paweł Cieślik (Pol) Verva ActiveJet                          35:27
 92 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     35:46
 93 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            36:21
 94 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         36:37
 95 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    36:43
 96 Amets Txurruka (Spa) Orica-GreenEdge                         36:50
 97 Jan Polanc (Slo) Lampre - Merida                             37:08
 98 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton            37:18
 99 Marc Soler (Spa) Movistar Team
100 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  38:35
101 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
102 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         38:38
103 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data                     40:12
104 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           40:18
105 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice              40:31
106 Jérémy Maison (Fra) FDJ                                      41:22
107 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              41:27
108 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               42:23
109 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       42:27
110 Jordi Simon (Spa) Verva ActiveJet                            42:42
111 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 43:31
112 Alex Howes (USA) Cannondale                                  43:32
113 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        44:30
114 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        44:33
115 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                         45:18
116 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          45:36
117 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
118 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            46:19
119 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               46:24
120 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      46:55
121 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin              47:14
122 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                47:38
123 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       48:02
124 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge                            48:18
125 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge                          48:22
126 Cameron Meyer (Aus) Dimension Data                           49:04
127 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             49:06
128 Benjamin King (USA) Cannondale                               49:16
129 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                          49:49
130 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo                    50:06
131 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            50:43
132 Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet                        52:19
133 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
134 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
135 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
136 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team
137 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  52:54
138 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
139 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
140 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
141 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                           53:02
142 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  53:04
143 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     53:32
144 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                53:33
145 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  53:35
146 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        53:38
147 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
148 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
149 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                             53:50
150 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  54:21
151 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         54:35
152 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                          55:04
153 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           56:14
154 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot - Oranje Peloton                58:18
155 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
156 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
157 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida                          58:31
158 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         59:37
159 Paweł Franczak (Pol) Verva ActiveJet
160 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                         59:45
161 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
162 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                       01:00:11
163 Jiri Polnicky (Cze) Verva ActiveJet                       01:00:20
164 Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet                          01:00:48
165 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                  01:01:13
166 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                   01:02:04
167 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                               01:02:42
168 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA             01:08:31
169 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton          01:08:57
170 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     01:10:15
171 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                       01:13:13

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: