UCI dopuszcza kontrole rowerów w trakcie wyścigu

Surowej kary domaga się Międzynarodowa Unia Kolarska dla Femke van den Driessche, w której boksie podczas mistrzostw świata w kolarstwie przełajowym znaleziono rower z napędem elektrycznym.

Belgijski dziennik "Het Nieuwsblad" informuje, że 19-latka musi liczyć się z dożywotnią dyskwalifikacją i grzywną w wysokości 50 tys. euro.

UCI bardzo poważnie podeszła do problemu e-dopingu. Brian Cookson zapowiedział kontrole sprzętu nie tylko przed i po wyścigach, ale nawet w trakcie rywalizacji.

Technologia, którą dysponujemy, nie pozwala na bezpośrednie kontrole podczas ruchu, ale jest bardzo elastyczna. Urządzenie może być dołączone nawet do iPhone, a na pewno do iPada. Nie zamykamy się na żadne rozwiązania. Będziemy testować przed, po i od czasu do czasu, jeśli to koniecznie, podczas wyścigów. To może być komisarz na motocyklu, który zatrzyma się przy zawodniku zmieniającym rower.

- powiedział prezydent UCI, podczas torowych mistrzostw świata w Londynie.

Cookson podkreślił, że żadna z dyscyplin kolarskich nie będzie wyłączona z badań, które będą coraz liczniejsze.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: