Tour de Langkawi 2016: etap 6

Jakub Mareczko (Southeast - Venezuela) zwyciężył na szóstym odcinku Tour de Langkawi.

Drugie miejsce wywalczył Juraj Sagan (Tinkoff), a trzecie Dylan Page (Team Roth).

12. pozycję na etapie zajął Karol Domagalski (One Pro Cycling).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Reinardt Janse van Rensburg (Dimension Data). Dotychczasowy lider Miguel Ángel López (Astana) przyjechał na metę spóźniony, w wyniku defektu 6 kilometrów przed metą.

Wyniki 6. etapu Tour de Langkawi 2016 (2.HC), Putrajaya - Rembau (147,6 km):

  1 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela                 3:34:01
  2 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team
  3 Dylan Page (Swi) Team Roth
  4 John Murphy (USA) UnitedHealthcare
  5 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team
  6 Ryan MaCanally (Aus) Pegasus Continental Cycling Team
  7 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling
  8 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
  9 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 10 Andrea Palini (Ita) SkyDive Dubai
 11 Joo Yong Seo (Kor) KSPO
 12 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
 13 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
 14 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare
 15 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 16 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 17 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling
 18 Francisco Mancebo (Spa) SkyDive Dubai
 19 Jingbiao Zhao (Chn) Hengxiang Cycling Team
 20 Ivan Santaromita (Ita) SkyDive Dubai
 21 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 22 Novardianto Jamalidin (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 23 George Harper (GBr) ONE Pro Cycling
 24 Ahmad Lutfi Muhammad Fauzan (Mas) Malaysia
 25 Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu Cycling Team
 26 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling
 27 Kangeun Joo (Kor) KSPO
 28 Muhamad Adiq Husainie Othman (Mas) Terengganu Cycling Team
 29 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team
 30 Hyeonseok Kim (Kor) KSPO
 31 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling
 32 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 33 Nur Amirul Fakhruddin Mazuki (Mas) Terengganu Cycling Team
 34 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Southeast - Venezuela
 35 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare
 36 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
 37 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team
 38 Julen Amezqueta (Spa) Southeast - Venezuela
 39 Roland Thalmann (Swi) Team Roth
 40 Valentin Baillifard (Swi) Team Roth
 41 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
 42 Rusli Amir Mustafa (Mas) Malaysia
 43 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team
 44 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling
 45 Samuele Conti (Ita) Southeast - Venezuela
 46 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 47 Tomohiro Hayakawa (Jpn) Aisan Racing Team
 48 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 49 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling
 50 Xiaolong Sun (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
 51 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team
 52 Edgar Nohales Nieto (Spa) 7 Eleven - Sava RBP
 53 Mohd Zariff Muhammad Nur Aiman (Mas) Malaysia
 54 Colin Stüssi (Swi) Team Roth
 55 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
 56 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 57 Songezo Jim (RSA) Dimension Data
 58 Marcelo Felipe (Phi) 7 Eleven - Sava RBP
 59 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 60 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team
 61 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team
 62 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team
 63 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                     00:35
 64 Ho San Chiu (HKg) HKSI Pro Cycling Team                      00:39
 65 Mark John Lexer Galedo (Phi) 7 Eleven - Sava RBP
 66 Jonipher Ravina (Phi) 7 Eleven - Sava RBP
 67 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data
 68 Choon Huat Goh (Sin) Terengganu Cycling Team
 69 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling
 70 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 71 Burr Ho (HKg) HKSI Pro Cycling Team                          00:39
 72 Afiq Huznie Othman (Mas) NSC - Mycron
 73 Jesse James Ewart (Aus) 7 Eleven - Sava RBP
 74 Zhang Zheng (Chn) Hengxiang Cycling Team
 75 Otavio Didier Bulgarelli (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 76 Agung Sahbana (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 77 Sofian Nabil Mohd Bakri (Mas) NSC - Mycron
 78 Muhamad Zawawi Azman (Mas) NSC - Mycron
 79 Teten Rohendi (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 80 Yoshimitsu Hiratsuka (Jpn) Aisan Racing Team
 81 Patria Rastra (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 82 Li Jun Bai (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
 83 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
 84 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 85 Sung Baek Park (Kor) KSPO                                    00:45
 86 Zulkifle Nik Mohd Azwan (Mas) Malaysia                       01:16
 87 Mohd Nazri Muhamad (Mas) NSC - Mycron
 88 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team
 89 Jens Mouris (Ned) Drapac Professional Cycling
 90 Tyler Magner (USA) UnitedHealthcare
 91 Gavin Mannion (USA) Drapac Professional Cycling              01:25
 92 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           01:27
 93 Hyo Suk Gong (Kor) KSPO                                      01:54
 94 Ma Guangtong (Chn) Hengxiang Cycling Team
 95 Siu Wai Ko (HKg) HKSI Pro Cycling Team
 96 Ka Hoo Fung (HKg) HKSI Pro Cycling Team                      04:22
 97 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         04:34
 98 Irwandie Lakasek (Mas) NSC - Mycron                          04:50
 99 Wenlong Zhang (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
100 Meher Hasnaoui (Tun) SkyDive Dubai
101 Arin Iswana (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
102 Kun-Soo Kim (Kor) KSPO
103 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team
104 Wan Yau Lau (HKg) HKSI Pro Cycling Team
105 Hiu Fung Choy (HKg) HKSI Pro Cycling Team
106 Meng Yan (Chn) Hengxiang Cycling Team
107 Jo?o Marcelo Pereira Gaspar (Bra) Funvic Soul Cycles - C     04:55
108 Wenhui BI (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
109 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        07:54
110 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
111 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast - Venezuela
112 Francisco Chamorro (Arg) Funvic Soul Cycles - Carrefour
113 Carlos Alexandre Manarelli (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
114 Ahmad Mohd Azri (Mas) Malaysia
115 Andrea Dal Col (Ita) Southeast - Venezuela
116 Ahmad Muazzam Iman Mustafa Kamal (Mas) NSC - Mycron
117 Shiki Kuroeda (Jpn) Aisan Racing Team
118 Fuwen Xue (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
119 Sea Keong Loh (Mas) Malaysia
120 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare                           08:20
121 Matthew Goss (Aus) ONE Pro Cycling                           09:17
122 Pablo Urtasun (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour           09:55
123 Tristan Marguet (Swi) Team Roth
124 Dias Omirzakaov (Kaz) Astana Pro Team                        12:24

Klasyfikacja po 6. etapie

  1 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data          21:01:17
  2 Daniel Jaramillo (Col) UnitedHealthcare                      00:11
  3 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                     00:12
  4 George Harper (GBr) ONE Pro Cycling                          00:16
  5 Jesper Hansen (Den) Tinkoff Team                             00:20
  6 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling             00:22
  7 Francisco Mancebo (Spa) SkyDive Dubai
  8 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare
  9 Ivan Santaromita (Ita) SkyDive Dubai
 10 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 11 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
 12 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                              00:23
 13 Julen Amezqueta (Spa) Southeast - Venezuela                  00:24
 14 John Kronborg Ebsen (Den) ONE Pro Cycling                    00:27
 15 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 16 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling                             00:33
 17 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                             00:37
 18 Tomas Aurelio Gil Martinez (Ven) Southeast - Venezuela       00:52
 19 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling                       00:55
 20 Valentin Baillifard (Swi) Team Roth                          00:56
 21 Muhamad Adiq Husainie Othman (Mas) Terengganu Cycling Te     00:59
 22 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team                         01:05
 23 Jingbiao Zhao (Chn) Hengxiang Cycling Team                   01:06
 24 Roland Thalmann (Swi) Team Roth                              01:10
 25 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec
 26 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                          01:15
 27 Marcelo Felipe (Phi) 7 Eleven - Sava RBP                     01:25
 28 Samuele Conti (Ita) Southeast - Venezuela                    01:27
 29 Richard Handley (GBr) ONE Pro Cycling                        01:54
 30 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      02:06
 31 Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data                       02:13
 32 Colin Stüssi (Swi) Team Roth                                 02:43
 33 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team                     03:03
 34 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Team                             03:29
 35 Songezo Jim (RSA) Dimension Data                             03:43
 36 Nur Amirul Fakhruddin Mazuki (Mas) Terengganu Cycling Te     04:00
 37 Yoshimitsu Hiratsuka (Jpn) Aisan Racing Team                 04:04
 38 Choon Huat Goh (Sin) Terengganu Cycling Team                 04:18
 39 Tomohiro Hayakawa (Jpn) Aisan Racing Team                    04:28
 40 Sofian Nabil Mohd Bakri (Mas) NSC - Mycron                   04:31
 41 Ho San Chiu (HKg) HKSI Pro Cycling Team                      04:35
 42 Mark John Lexer Galedo (Phi) 7 Eleven - Sava RBP             04:40
 43 Kangeun Joo (Kor) KSPO                                       05:10
 44 Ahmad Lutfi Muhammad Fauzan (Mas) Malaysia                   05:27
 45 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                            05:33
 46 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team                    06:16
 47 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                            06:23
 48 Joo Yong Seo (Kor) KSPO                                      06:26
 49 Edgar Nohales Nieto (Spa) 7 Eleven - Sava RBP
 50 Thomas Scully (NZl) Drapac Professional Cycling              06:42
 51 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              06:51
 52 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                             07:01
 53 Mohd Zariff Muhammad Nur Aiman (Mas) Malaysia                07:08
 54 Burr Ho (HKg) HKSI Pro Cycling Team                          07:38
 55 Muhamad Zawawi Azman (Mas) NSC - Mycron                      08:06
 56 Gavin Mannion (USA) Drapac Professional Cycling              08:40
 57 Agung Sahbana (Ina) Pegasus Continental Cycling Team         10:33
 58 Rusli Amir Mustafa (Mas) Malaysia                            11:31
 59 Ka Hoo Fung (HKg) HKSI Pro Cycling Team                      11:41
 60 Ma Guangtong (Chn) Hengxiang Cycling Team                    11:43
 61 Jonipher Ravina (Phi) 7 Eleven - Sava RBP                    12:17
 62 Mohd Nazri Muhamad (Mas) NSC - Mycron                        13:22
 63 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff Team                               13:55
 64 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                              14:13
 65 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec             14:56
 66 Jesse James Ewart (Aus) 7 Eleven - Sava RBP                  15:09
 67 Wenlong Zhang (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling        15:13
 68 Erik Baska (Svk) Tinkoff Team                                15:15
 69 Michal Kolár (Svk) Tinkoff Team                              15:20
 70 Carlos Alexandre Manarelli (Bra) Funvic Soul Cycles - Ca     15:23
 71 Patria Rastra (Ina) Pegasus Continental Cycling Team         15:54
 72 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling              16:22
 73 Teten Rohendi (Ina) Pegasus Continental Cycling Team         16:29
 74 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast - Venezuela                   16:49
 75 Sung Baek Park (Kor) KSPO                                    17:20
 76 Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu Cycling Team          17:21
 77 Meng Yan (Chn) Hengxiang Cycling Team                        17:26
 78 Hyo Suk Gong (Kor) KSPO                                      17:49
 79 Novardianto Jamalidin (Ina) Pegasus Continental Cycling      18:20
 80 Hyeonseok Kim (Kor) KSPO                                     18:23
 81 Siu Wai Ko (HKg) HKSI Pro Cycling Team                       19:08
 82 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec        19:28
 83 Xiaolong Sun (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling         20:18
 84 Andrea Palini (Ita) SkyDive Dubai                            20:58
 85 Jakub Mareczko (Ita) Southeast - Venezuela                   21:04
 86 John Murphy (USA) UnitedHealthcare                           21:08
 87 Dylan Page (Swi) Team Roth                                   21:30
 88 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling               21:32
 89 Sea Keong Loh (Mas) Malaysia                                 22:26
 90 Li Jun Bai (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling           22:51
 91 Kun-Soo Kim (Kor) KSPO                                       22:52
 92 Zhang Zheng (Chn) Hengxiang Cycling Team                     23:37
 93 Afiq Huznie Othman (Mas) NSC - Mycron                        23:41
 94 Tyler Magner (USA) UnitedHealthcare                          25:12
 95 Wan Yau Lau (HKg) HKSI Pro Cycling Team                      25:20
 96 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team                       26:21
 97 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team
 98 Ryan MaCanally (Aus) Pegasus Continental Cycling Team        26:31
 99 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           26:44
100 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli - Sidermec           27:21
101 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team                    27:58
102 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        28:40
103 Wenhui BI (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling            28:50
104 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         29:18
105 Irwandie Lakasek (Mas) NSC - Mycron                          29:58
106 Ahmad Muazzam Iman Mustafa Kamal (Mas) NSC - Mycron          30:54
107 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare                           30:57
108 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team                        31:11
109 Meher Hasnaoui (Tun) SkyDive Dubai                           32:18
110 Ahmad Mohd Azri (Mas) Malaysia                               33:05
111 Otavio Didier Bulgarelli (Bra) Funvic Soul Cycles - Carr     33:42
112 Zulkifle Nik Mohd Azwan (Mas) Malaysia                       35:15
113 Jens Mouris (Ned) Drapac Professional Cycling                35:30
114 Matthew Goss (Aus) ONE Pro Cycling                           36:17
115 Jo?o Marcelo Pereira Gaspar (Bra) Funvic Soul Cycles - C     38:08
116 Andrea Dal Col (Ita) Southeast - Venezuela                   38:49
117 Arin Iswana (Ina) Pegasus Continental Cycling Team           38:59
118 Francisco Chamorro (Arg) Funvic Soul Cycles - Carrefour      42:03
119 Fuwen Xue (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling            43:23
120 Shiki Kuroeda (Jpn) Aisan Racing Team                        45:09
121 Tristan Marguet (Swi) Team Roth                              50:19
122 Dias Omirzakaov (Kaz) Astana Pro Team                        52:32
123 Hiu Fung Choy (HKg) HKSI Pro Cycling Team                    55:55
124 Pablo Urtasun (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour        01:02:24

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: