Vuelta a Andalucia 2016: etap 2

Nacer Bouhanni (Cofidis) triumfował w Kordobie na drugim etapie wyścigu rozgrywanego na szosach południowej Hiszpanii.

Francuz, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej, pokonał na finiszu Fabio Felline (Trek) i Bena Swifta (Team Sky).

Na starcie w Palomares del Río zabrakło lidera CCC Sprandi, Víctora De La Parte, którego dopadły symptomy grypy. Zdrowsi byli Reinier Honig (Roompot), Ruben Pols (Topsport Vlaanderen), Pablo Torres Muino (Burgos-BH) i Aitor Gonzalez (Euskadi Basque Country), dlatego pozwolili sobie na zawiązanie ucieczki. Czwórka po 51 kilometrach jechała z przewagą 3:30, a na półmetku różnica wynosiła 3:05.

29 kilometrów przed metą kolarze znaleźli się u podnóża Alto de la Trassierras (6,6 km; 6%). Chwilę wcześniej uciekinierzy zostali wchłonięci i wyścig rozpoczął się od zera.

Całą stawkę na podjeździe prowadzał Team Sky. Tempo nie było mocne, co wykorzystał Kanstantsin Siutsou (Dimension Data), meldując się na górskiej premii z zapasem 22 sekund.

Akcja Białorusina znajdowała się pod pełną kontrolą, dlatego na zjeździe został doścignięty. Grupa na krętej drodze podzieliła się, powstała 19-osobowa czołówka z Rafałem Majką (Tinkoff) i Tomaszem Marczyńskim (Lotto Soudal). Grupę napędzali kolarze BMC Racing Team i Movistar.

4 kilometry przed metą druga grupa połączyła się z pierwszą. W tej konfiguracji kolarze dojechali na finiszowe metry, gdzie nieprzeciętną szybkością popisał się Nacer Bouhanni.

Wyniki 2. etapu Vuelta a Andalucia 2016 (2.1), Palomares del Río - Kordoba (186,3 km):

  1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits            4:39:33
  2 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
  3 Ben Swift (GBr) Team Sky
  4 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  5 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
  6 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
  7 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
  8 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
  9 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
 10 Matteo Busato (Ita) Southeast - Venezuela
 11 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 12 Enrique Sanz (Spa) Southeast - Venezuela
 13 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 14 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 15 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 16 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 17 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 18 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
 19 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 20 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 21 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 22 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 23 David Tanner (Aus) IAM Cycling
 24 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
 26 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 27 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 28 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 29 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
 30 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 31 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 32 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 33 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 34 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team
 35 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 36 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 37 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 38 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 39 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
 40 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 41 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 42 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 43 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 44 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 45 Garikoitz Bravo (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 46 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 47 Filippo Pozzato (Ita) Southeast - Venezuela
 48 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 49 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 50 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 51 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 52 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
 53 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 54 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 55 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 56 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 57 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 58 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
 59 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      00:37
 60 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA        00:45
 61 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team
 62 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 63 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 64 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 65 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 66 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 67 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 68 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 69 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
 70 Imanol Estevez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 71 Mikel Iturria (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 72 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 73 Cristian Rodriguez (Spa) Southeast - Venezuela               01:21
 74 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 75 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 76 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 77 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
 78 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 79 Magno Prado Nazaret (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 80 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 81 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 82 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 83 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                03:03
 84 Arnau Sole Vall (Spa) Burgos BH
 85 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 86 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 87 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 88 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 89 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 90 Airán Fernández Casasola (Spa) Matrix Powertag
 91 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 92 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 93 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 94 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 95 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 96 Ibai Salas (Spa) Burgos BH
 97 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 98 Aritz Bagües (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 99 Jose Vicente Toribio (Spa) Matrix Powertag
100 Fredrik Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
101 Alexey Ribalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
102 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
103 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
104 Jo?o Gaspar (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
105 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast - Venezuela
106 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
107 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
108 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
109 Marc De Maar (Ned) Roompot - Oranje Peloton
110 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert
111 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
112 Be?at Txoperena (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
113 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
114 Christian Knees (Ger) Team Sky
115 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
116 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
117 Murilo Affonso (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
118 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
119 Jorge Cubero (Spa) Burgos BH
120 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
121 Jesus Del Pino (Spa) Burgos BH
122 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
123 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
124 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
125 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team                               06:01
126 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
127 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                      06:56
128 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
129 Yukihiro Doi (Jpn) Matrix Powertag
130 Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela
131 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data
132 Eugert Zhupa (Alb) Southeast - Venezuela
133 Cameron Meyer (Aus) Dimension Data
134 Junya Sano (Jpn) Matrix Powertag
135 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo
136 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
137 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                        07:00
138 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
139 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       08:46
140 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
141 Damien Garcia (Fra) Stradalli - Bike Aid
142 Jose Ander Insausti (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
143 Victor Martin Hernandez (Spa) Burgos BH
144 Daniel Bichlmann (Ger) Stradalli - Bike Aid
145 Kenji Takubo (Jpn) Matrix Powertag
146 Kleber Ramos (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
147 Julien Morice (Fra) Direct Energie
148 Flavio Cardoso (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
149 Daiki Yasuhara (Jpn) Matrix Powertag                         09:51
150 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                              13:22
151 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
152 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo                        16:23
153 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
154 Pablo Torres (Spa) Burgos BH
155 Aitor González (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
156 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
157 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
158 Daniel López (Spa) Burgos BH
159 Amanuel Ghebreindrias (Eri) Stradalli - Bike Aid             19:40
DNF Víctor De La Parte (Spa) CCC Sprandi Polkowice
DNF Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin

Klasyfikacja po 2. etapie

  2 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                       8:35:35
  3 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
  4 Ben Swift (GBr) Team Sky
  5 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
  6 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
  7 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
  8 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
  9 Enrique Sanz (Spa) Southeast - Venezuela
 10 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
 11 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 12 David Tanner (Aus) IAM Cycling
 13 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 14 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 15 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 16 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 17 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 18 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 19 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
 20 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 21 Matteo Busato (Ita) Southeast - Venezuela
 22 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 23 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 24 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 25 Kanstantsin Siutsou (Blr) Dimension Data
 26 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 27 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 28 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 29 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 30 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 31 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 32 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff Team
 33 Felix Grosschartner (Aut) CCC Sprandi Polkowice
 34 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 35 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 36 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 37 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 38 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 39 Rafał Majka (Pol) Tinkoff Team
 40 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 41 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 42 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 43 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 44 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 45 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin
 46 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 47 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 48 Garikoitz Bravo (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 49 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 50 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 51 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 52 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 53 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 54 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
 55 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team
 56 Filippo Pozzato (Ita) Southeast - Venezuela
 57 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
 58 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 59 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      00:37
 60 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff Team                              00:45
 61 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
 62 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 63 Huub Duijn (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 64 Mikel Iturria (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 65 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 66 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 67 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 68 Imanol Estevez (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 69 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 70 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 71 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 72 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 73 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles - Carrefou     01:21
 74 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 75 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 76 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 77 Cristian Rodriguez (Spa) Southeast - Venezuela
 78 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 79 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 80 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
 81 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 82 Magno Prado Nazaret (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
 83 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          03:03
 84 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 85 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 86 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 87 Fredrik Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 88 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
 89 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 90 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 91 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 92 Aritz Bagües (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
 93 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 94 Airán Fernández Casasola (Spa) Matrix Powertag
 95 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 96 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 97 Jorge Cubero (Spa) Burgos BH
 98 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 99 Ibai Salas (Spa) Burgos BH
100 Dries Van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
101 Alexey Ribalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
102 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
103 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
104 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
105 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
106 Christian Knees (Ger) Team Sky
107 Arnau Sole Vall (Spa) Burgos BH
108 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
109 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
110 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert
111 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
112 Jose Vicente Toribio (Spa) Matrix Powertag
113 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
114 Jo?o Gaspar (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
115 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
116 Artem Ovechkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
117 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast - Venezuela
118 Marc De Maar (Ned) Roompot - Oranje Peloton
119 Be?at Txoperena (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
120 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
121 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
122 Murilo Affonso (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
123 Jesus Del Pino (Spa) Burgos BH
124 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               03:57
125 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff Team                               06:01
126 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
127 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       06:56
128 Manuel Belletti (Ita) Southeast - Venezuela
129 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
130 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNl-Jumbo
131 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
132 Oliver Zaugg (Swi) IAM Cycling
133 Cameron Meyer (Aus) Dimension Data
134 Eugert Zhupa (Alb) Southeast - Venezuela
135 Junya Sano (Jpn) Matrix Powertag
136 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                        07:00
137 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits                 07:39
138 Yukihiro Doi (Jpn) Matrix Powertag                           07:50
139 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       08:46
140 Maxime Farazijn (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
141 Flavio Cardoso (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
142 Kleber Ramos (Bra) Funvic Soul Cycles - Carrefour
143 Jose Ander Insausti (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
144 Julien Morice (Fra) Direct Energie
145 Victor Martin Hernandez (Spa) Burgos BH
146 Damien Garcia (Fra) Stradalli - Bike Aid
147 Kenji Takubo (Jpn) Matrix Powertag                           09:24
148 Daniel Bichlmann (Ger) Stradalli - Bike Aid                  09:25
149 Daiki Yasuhara (Jpn) Matrix Powertag                         10:30
150 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo                              13:22
151 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
152 Daniel López (Spa) Burgos BH                                 16:23
153 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
154 Aitor González (Spa) Euskadi Basque Country - Murias
155 Pablo Torres (Spa) Burgos BH
156 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff Team
157 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
158 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton                 18:22
159 Amanuel Ghebreindrias (Eri) Stradalli - Bike Aid             19:40

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: