Volta ao Algarve 2016: etap 2

Luis Leon Sanchez (Astana) wygrał w Monchique drugi etap portugalskiego wyścigu, zakończony podjazdem pod Alto da Foia.

Hiszpański zawodnik w końcówce pokonał o sekundę Brytyjczyka Gerainta Thomasa (Team Sky) i o trzy sekundy byłego skoczka narciarskiego - Słoweńca Primoza Roglicia (Team LottoNL - Jumbo).

To drugi etapowy triumf popularnego "Lulu" na trasie portugalskiej etapówki - poprzednio, w 2010 roku, jeden z etapów wygrał przed Alberto Contadorem.

Siedmioosobowa ucieczka nadawała ton rywalizacji na pierwszych kilometrach etapu. Oliver Naesen (IAM Cycling), Sean De Bie (Lotto Soudal), Gregory Rast (Trek-Segafredo), Jonathan Lastra (Caja Rural-Seguros RGA), Alberto Cecchin (Team Roth), Jonas Koch (VERVA Activejet) oraz Ricarco Mestre (W52-FC Porto Canal) uzyskali przewagę wahającą się od 2 do 3 minut, a na więcej nie pozwalały prowadzące peleton ekipy Tinkoff i Sky.

Naesen wygrał premię górską trzeciej kategorii w Padescas, ale peleton deptał po piętach prowadzonej przez niego grupce. Minuta przewagi zabrzmiała jak dzwonek alarmowy - na zjeździe do kolarza IAM Cycling dojechali Mestre i De Bie, ale były to ostatnie podrygi harcowników, których gotujący się do rozgrywki na finałowym podjeździe peleton szybko skasował.

Na zlokalizowanej 29 kilometrów przed metą Alto do Picota (5,1 km; 2,7%) atakował Dries Devenyns (IAM Cycling), uzyskując nawet niewielką przewagę, ale na czele błyszcząc tylko przez chwilę, gdyż do pracy zabrali się kolarze Astany.

Z okrojonej grupy na przedostatnim podjeździe - Alto da Pomba (3,5 km; 8,2%) - ruszył Alberto Contador (Tinkoff). Na kole "El Pistolero" utrzymali się Ilnur Zakarin (Katusha) i Diego Rosa (Astana), ale grupkę szybko wchłonął peleton.

Na finałowym podjeździe pod Alto da Foia (7,4 km, 5%) atakowali Zdenek Stybar (Etixx-Quick Step), Rosa, Nelson Oliveira (Movistar Team) oraz Robert Gesink (Team LottoNL - Jumbo), na ostatnich 2 kilometrach dysponując zaledwie 8 sekundami zapasu nad pogonią.

Grupka nie utrzymała się na czele - w końcówce najszybszy okazał się kontrujący Luis Leon Sanchez (Astana), na metę wpadając sekundę przed obrońcą tytułu Geraintem Thomasem (Team Sky).

Wyniki 2. etapu Volta ao Algarve 2016 (2.1), Lagoa - Alto da Fóia (198,6 km):

  1 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                    5:08:25
  2 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                00:01
  3 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                       00:03
  4 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team
  5 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             00:05
  6 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
  7 Amaro Antunes (Por) La Aluminios/Antarte                     00:09
  8 Hector Saez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     00:13
  9 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 10 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              00:15
 11 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 12 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 13 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 14 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo
 15 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 16 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 17 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
 18 Andre Cardoso (Por) Cannondale Pro Cycling                   00:20
 19 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  00:22
 20 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 21 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                          00:24
 22 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                          00:52
 23 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                   00:56
 24 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale Pro Cycling                01:08
 25 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        01:21
 26 Jordi Simon (Spa) Verva Activejet                            01:37
 27 Rui Vinhas (Por) W52/FC Porto                                01:42
 28 Joao Benta (Por) Louletano-Hospital de Loule
 29 Bruno Pires (Por) Team Roth
 30 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          01:48
 31 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting/Tavira                      02:05
 32 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 33 Daniel Mestre (Por) Efapel
 34 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                03:42
 35 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk                        04:43
 36 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling                    05:59
 37 Rigoberto Uran (Col) Cannondale Pro Cycling                  06:01
 38 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18                          07:44
 39 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                       07:49
 40 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 41 Frederico Figueiredo (Por) Radio Popular-Boavista
 42 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 43 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 44 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 45 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo                  08:26
 46 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
 47 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 48 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
 49 Luis Fernandes (Por) Sporting/Tavira
 50 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
 51 David Belda Garcia (Spa) Team Roth
 52 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
 53 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 54 Jesus Ezquerra (Spa) Sporting/Tavira
 55 Paweł Cieślik (Pol) Verva Activejet
 56 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 57 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 58 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
 59 Steve Morabito (Swi) FDJ
 60 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team
 61 Nico Brüngger (Swi) Team Roth
 62 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 63 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
 64 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth
 65 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 66 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky
 67 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
 68 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
 69 Cesar Fonte (Por) Radio Popular-Boavista
 70 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 71 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale Pro Cycling
 72 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
 73 Victor Etxebarria (Spa) Radio Popular-Boavista               08:54
 74 Yoann Offredo (Fra) FDJ                                      09:07
 75 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
 76 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 77 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 78 Matthias Krizek (Aut) Team Roth
 79 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                  09:09
 80 Davd De La Fuente (Spa) Sporting/Tavira                      09:10
 81 Henrique Casimiro (Por) Efapel                               09:41
 82 Luis Afonso (Por) La Aluminios/Antarte
 83 Hugo Sancho (Por) La Aluminios/Antarte                       09:55
 84 Nuno Almeida (Por) Efapel                                    10:03
 85 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               11:05
 86 Karel Hnik (Cze) Verva Activejet
 87 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            11:25
 88 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
 89 Joao Rodrigues (Por) W52/FC Porto                            13:28
 90 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            13:51
 91 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                       15:51
 92 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             16:34
 93 Lluis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 94 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 95 Wouter Wippert (Ned) Cannondale Pro Cycling                  18:07
 96 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
 97 Adam Stachowiak (Pol) Verva Activejet
 98 Bruno Silva (Por) La Aluminios/Antarte                       18:55
 99 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek-Segafredo                       19:37
100 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling            19:38
101 Julian Arredondo (Col) Trek-Segafredo
102 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                           19:58
103 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                            20:37
104 Jose De Segovia (Spa) Louletano-Hospital de Loule
105 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
106 Ricardo Mestre (Por) W52/FC Porto
107 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
108 Samuel Caldeira (Por) W52/FC Porto
109 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
110 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
111 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
112 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth
113 Vicente Garcia De Mateos (Spa) Louletano-Hospital de Loule
114 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
115 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
116 Joni Brandao (Por) Efapel
117 Alvaro Trueba (Spa) Efapel
118 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step
119 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
120 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling
121 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
122 Filipe Cardoso (Por) Efapel
123 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
124 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
125 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
126 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
127 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
128 William Bonnet (Fra) FDJ
129 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
130 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
131 Nuno Meireles (Por) La Aluminios/Antarte
132 David Rodrigues (Por) Radio Popular-Boavista
133 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
134 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
135 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo
136 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
137 Kamil Gradek (Pol) Verva Activejet
138 Paweł Franczak (Pol) Verva Activejet                         20:47
139 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                            20:50
140 Rafael Reis (Por) W52/FC Porto                               22:11
141 Rafael Silva (Por) Efapel
142 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                       22:20
143 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team                           24:49
144 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
145 Rui Rodrigues (Por) Louletano-Hospital de Loule
146 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
147 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
148 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
149 Raul Alarcon (Spa) W52/FC Porto
150 Valter Pereira (Por) Sporting/Tavira
151 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
152 Hernani Broco (Por) La Aluminios/Antarte
153 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling
154 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
155 Helder Ferreira (Por) Efapel
156 Sandro Pinto (Por) Louletano-Hospital de Loule
157 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
158 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
159 Cristian Carralero (Spa) Louletano-Hospital de Loule
160 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
161 Guillaume Almeida (Fra) Radio Popular-Boavista
162 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
163 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
164 Łukasz Bodnar (Pol) Verva Activejet
165 Pablo Guerrero (Spa) Radio Popular-Boavista
166 Carlos Jimenez (Spa) Radio Popular-Boavista
167 Martin Kohler (Swi) Team Roth
168 Oscar Brea (Spa) Sporting/Tavira                             24:54
169 David Livramento (Por) Sporting/Tavira
170 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18                              26:29
171 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        26:56
172 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                           28:31
173 Francisco Cantero (Spa) Louletano-Hospital de Loule          31:11
174 Jonas Koch (Ger) Verva Activejet                             31:17
175 Viktor Manakov (Rus) Gazprom-Rusvelo                         33:49
176 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
177 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo
178 Joaquim Silva (Por) W52/FC Porto
179 Leonel Coutinho (Por) La Aluminios/Antarte                   35:05
DNF David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
DNF Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha
DNF Mamyr Stash (Rus) Gazprom-Rusvelo
DNF Corentin Cherhal (Fra) Team Novo Nordisk
DNF Alberto Cecchin (Ita) Team Roth
DNF Pedro Paulinho (Por) La Aluminios/Antarte
DNF Samuel Magalhaes (Por) Louletano-Hospital de Loule
DNF Daniel Silva (Por) Radio Popular-Boavista
DNF Mario Gonzalez (Spa) Sporting/Tavira
DNF Antonio Carvalho (Por) W52/FC Porto

Klasyfikacja po 2. etapie

  1 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                    9:00:50
  2 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                00:05
  3 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                       00:09
  4 Jon Izaguirre (Spa) Movistar Team                            00:13
  5 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             00:15
  6 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
  7 Amaro Antunes (Por) La Aluminios/Antarte                     00:19
  8 Hector Saez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     00:23
  9 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 10 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          00:25
 11 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 12 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
 13 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 14 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo
 15 Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
 16 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 17 Andre Cardoso (Por) Cannondale Pro Cycling                   00:30
 18 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                       00:32
 19 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 20 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                          00:34
 21 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       00:43
 22 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                          01:02
 23 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                   01:06
 24 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale Pro Cycling                01:18
 25 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        01:31
 26 Jordi Simon (Spa) Verva Activejet                            01:47
 27 Joao Benta (Por) Louletano-Hospital de Loule                 01:52
 28 Bruno Pires (Por) Team Roth
 29 Rui Vinhas (Por) W52/FC Porto
 30 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          01:58
 31 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting/Tavira                      02:15
 32 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 33 Daniel Mestre (Por) Efapel
 34 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                03:52
 35 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk                        04:53
 36 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling                    06:09
 37 Rigoberto Uran (Col) Cannondale Pro Cycling                  06:11
 38 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18                          07:54
 39 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                          07:55
 40 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              07:59
 41 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 42 Frederico Figueiredo (Por) Radio Popular-Boavista
 43 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 44 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo                  08:36
 45 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 46 Paweł Cieślik (Pol) Verva Activejet
 47 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 48 Jesus Ezquerra (Spa) Sporting/Tavira
 49 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 50 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth
 51 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky
 52 Rein Taaramae (Est) Team Katusha
 53 Luis Fernandes (Por) Sporting/Tavira
 54 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
 55 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 56 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 57 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale Pro Cycling
 58 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 59 Cesar Fonte (Por) Radio Popular-Boavista
 60 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
 61 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
 62 Steve Morabito (Swi) FDJ
 63 David Belda Garcia (Spa) Team Roth
 64 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
 65 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
 66 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team
 67 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo                       08:49
 68 Nico Brüngger (Swi) Team Roth                                08:53
 69 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                           08:54
 70 Victor Etxebarria (Spa) Radio Popular-Boavista               09:04
 71 Matthias Krizek (Aut) Team Roth                              09:17
 72 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 73 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 74 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                  09:19
 75 Davd De La Fuente (Spa) Sporting/Tavira                      09:20
 76 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                  09:26
 77 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                              09:39
 78 Henrique Casimiro (Por) Efapel                               09:51
 79 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 80 Luis Afonso (Por) La Aluminios/Antarte                       10:09
 81 Hugo Sancho (Por) La Aluminios/Antarte                       10:23
 82 Nuno Almeida (Por) Efapel                                    10:31
 83 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               11:15
 84 Karel Hnik (Cze) Verva Activejet
 85 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                          11:34
 86 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            11:35
 87 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            11:53
 88 Joao Rodrigues (Por) W52/FC Porto                            13:56
 89 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            14:01
 90 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             16:38
 91 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA              16:57
 92 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
 93 Lluis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                       17:02
 94 Wouter Wippert (Ned) Cannondale Pro Cycling                  18:17
 95 Adam Stachowiak (Pol) Verva Activejet
 96 Bruno Silva (Por) La Aluminios/Antarte                       19:22
 97 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling            19:48
 98 Julian Arredondo (Col) Trek-Segafredo
 99 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                           20:08
100 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                       20:37
101 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       20:41
102 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek-Segafredo                       20:43
103 Ricardo Mestre (Por) W52/FC Porto                            20:44
104 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             20:47
105 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
106 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
107 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
108 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
109 Samuel Caldeira (Por) W52/FC Porto
110 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
111 Vicente Garcia De Mateos (Spa) Louletano-Hospital de Loule
112 Jose De Segovia (Spa) Louletano-Hospital de Loule
113 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth
114 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
115 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
116 Joni Brandao (Por) Efapel
117 Filipe Cardoso (Por) Efapel
118 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
119 Paweł Franczak (Pol) Verva Activejet                         20:57
120 Alvaro Trueba (Spa) Efapel                                   21:05
121 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling
122 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
123 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
124 William Bonnet (Fra) FDJ
125 Nuno Meireles (Por) La Aluminios/Antarte
126 David Rodrigues (Por) Radio Popular-Boavista
127 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo                            21:16
128 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team                        21:33
129 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                             21:37
130 Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo
131 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff Team                            21:45
132 Kamil Gradek (Pol) Verva Activejet                           21:59
133 Rafael Silva (Por) Efapel                                    22:21
134 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo                       22:35
135 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
136 Rafael Reis (Por) W52/FC Porto                               22:39
137 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      22:53
138 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                       23:20
139 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                       23:22
140 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18                             23:43
141 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                         24:59
142 Ivan Savitskiy (Rus) Gazprom-Rusvelo
143 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
144 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
145 Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
146 Valter Pereira (Por) Sporting/Tavira
147 Carlos Jimenez (Spa) Radio Popular-Boavista
148 Pablo Guerrero (Spa) Radio Popular-Boavista
149 David Livramento (Por) Sporting/Tavira                       25:04
150 Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling                              25:14
151 Rui Rodrigues (Por) Louletano-Hospital de Loule              25:17
152 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
153 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
154 Guillaume Almeida (Fra) Radio Popular-Boavista
155 Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
156 Hernani Broco (Por) La Aluminios/Antarte
157 Sandro Pinto (Por) Louletano-Hospital de Loule
158 Oscar Brea (Spa) Sporting/Tavira                             25:22
159 Helder Ferreira (Por) Efapel                                 25:37
160 Cristian Carralero (Spa) Louletano-Hospital de Loule         25:49
161 Martin Kohler (Swi) Team Roth
162 Łukasz Bodnar (Pol) Verva Activejet                          25:57
163 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           25:58
164 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
165 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                           26:24
166 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        27:06
167 Raul Alarcon (Spa) W52/FC Porto                              27:41
168 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo                           28:41
169 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18                              29:35
170 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA        30:05
171 Jonas Koch (Ger) Verva Activejet                             31:27
172 Francisco Cantero (Spa) Louletano-Hospital de Loule          32:11
173 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                    32:20
174 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       32:39
175 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo                           33:59
176 Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo
177 Joaquim Silva (Por) W52/FC Porto                             34:49
178 Viktor Manakov (Rus) Gazprom-Rusvelo
179 Leonel Coutinho (Por) La Aluminios/Antarte                   37:57

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: