Tour of Oman 2016: etap 3

Alexander Kristoff (Katusha) wygrał trzeci etap ścigania w Omanie.

Norweg po sprincie z peletonu pokonał Moreno Hoflanda (LottoNl-Jumbo) i Roya Jansa (Wanty - Groupe Gobert).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Edvald Boasson Hagen (Dimension Data).

Trzeci dzień i po raz trzeci w ucieczkę zabrał się Kenny Dehaes (Wanty), któremu towarzyszyli Ivar Slik (Roompot), Jordan Kerby (Drapac), Brian Van Goethem (Roompot) i Kenneth Van Rooy (Topsport Vlaanderen). Na płaskiej trasie piątka została odpuszczona na 4 minuty.

W drugiej części etapu z czołówki odpadli Dehaes i Van Rooy, a na niebie zachmurzyło się i kolarzy zmoczył deszcz. Okoliczność ta nie przeszkodziła jednak pościgowi, ostatni ze śmiałków, został doścignięty niespełna 10 kilometrów przed celem. Na finiszu najszybszy okazał się Kristoff, odnosząc już czwarte zwycięstwo w sezonie.

Wyniki 3. etapu Tour of Oman 2016 (2.HC), Al Sawadi Beach – Naseem Park (176,5 km):

  1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                      4:03:22
  2 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  3 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  4 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  5 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
  6 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
  7 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton
  8 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  9 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 10 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 11 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 12 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare
 13 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 14 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 15 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept
 16 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
 17 Andre Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 18 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 19 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
 20 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
 21 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 22 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare
 23 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 24 Marko Kump (Slo) Lampre - Merida
 25 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 26 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
 27 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
 28 Rui Costa (Por) Lampre - Merida
 29 Gerald Ciolek (Ger) Stölting Service Group
 30 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
 31 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 32 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 33 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 34 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 35 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 36 Michael Morkov (Den) Team Katusha
 37 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 38 Brendan Canty (Aus) Drapac Professional Cycling
 39 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 40 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 41 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
 42 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 43 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 44 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 45 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 46 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 47 Mario Costa (Por) Lampre - Merida
 48 Dias Omirzakaov (Kaz) Astana Pro Team
 49 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team
 50 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 51 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 52 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept
 53 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 54 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida
 55 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha
 56 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 57 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 58 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare
 59 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 60 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 61 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 62 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 63 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 64 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group
 65 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida
 66 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 67 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling
 68 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group
 69 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 70 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare
 71 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group
 72 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 73 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 74 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 75 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 76 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
 77 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 78 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 79 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group
 80 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 81 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
 82 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group
 83 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 84 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 85 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin
 86 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 87 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept
 88 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 89 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 90 Sven Erik Bystrom (Nor) Team Katusha
 91 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
 92 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group
 93 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
 94 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling
 95 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 96 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
 97 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           00:15
 98 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       00:53
 99 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            01:02
100 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
101 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice
102 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
103 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton
104 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
105 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data
106 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo
107 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18
108 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
109 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton
110 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                       01:10
111 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare
112 Matthew Busche (USA) UnitedHealthcare
113 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
114 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
115 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice                     02:01
116 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
117 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling
118 Nathan Earle (Aus) Drapac Professional Cycling
119 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            02:09
120 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
121 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            03:04
122 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
123 Kenneth Van Rooy (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
124 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare
125 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
126 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group
127 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 03:26
128 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept
129 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
130 Bradley White (USA) UnitedHealthcare
131 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
132 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton                     03:28
133 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
134 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert
135 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert
136 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
137 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
138 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
139 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling               04:27

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                 11:52:53
  2 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        00:04
  3 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      00:06
  4 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
  5 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                           00:08
  6 Rui Costa (Por) Lampre - Merida                              00:10
  7 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
  8 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
  9 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 10 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           00:16
 11 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 12 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  00:24
 13 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Team Katusha                     00:26
 14 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data              00:28
 15 Brendan Canty (Aus) Drapac Professional Cycling              00:40
 16 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 17 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo - Vital Concept             00:48
 18 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         00:51
 19 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           00:52
 20 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    00:58
 21 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          01:06
 22 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      01:08
 23 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare                       01:13
 24 Sven Erik Bystrom (Nor) Team Katusha                         01:27
 25 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18                             01:37
 26 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                             01:38
 27 Gerald Ciolek (Ger) Stölting Service Group                   01:41
 28 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                01:50
 29 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           01:51
 30 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 31 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                         02:16
 32 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling              02:23
 33 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                      02:25
 34 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling                02:31
 35 Luka Pibernik (Slo) Lampre - Merida
 36 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare                          02:32
 37 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step                     02:37
 38 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                         02:47
 39 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                       03:01
 40 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 03:20
 41 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          03:25
 42 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice              03:29
 43 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      03:52
 44 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 45 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 46 Nathan Earle (Aus) Drapac Professional Cycling               03:53
 47 Matthew Busche (USA) UnitedHealthcare                        03:58
 48 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             04:00
 49 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group                  04:12
 50 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 51 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare                     04:35
 52 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   04:45
 53 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                      04:48
 54 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            04:54
 55 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
 56 Vegard Breen (Nor) Fortuneo - Vital Concept
 57 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       04:58
 58 Twan Castelijns (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     05:01
 59 Daniel Teklehaimanot (Eri) Dimension Data                    05:14
 60 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    05:16
 61 Pieter Weening (Ned) Roompot - Oranje Peloton                05:17
 62 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       05:22
 63 Romain Lemarchand (Fra) Stölting Service Group               05:30
 64 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            05:41
 65 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                05:51
 66 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   05:53
 67 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     05:55
 68 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Oranje Peloton             06:06
 69 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo                      06:30
 70 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group                 06:32
 71 Tim Kerkhof (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   06:33
 72 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             06:37
 73 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         06:51
 74 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  06:59
 75 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18                        07:03
 76 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group                 07:12
 77 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group                   07:18
 78 Kenneth Van Rooy (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         07:24
 79 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 07:28
 80 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert                     07:40
 81 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         07:41
 82 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         07:42
 83 Artym Zakharov (Kaz) Astana Pro Team                         07:46
 84 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        07:59
 85 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       08:01
 86 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group               08:05
 87 Michael Morkov (Den) Team Katusha                            08:09
 88 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Oranje Peloton               08:10
 89 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNl-Jumbo                    08:18
 90 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
 91 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice                     08:41
 92 Davide Cimolai (Ita) Lampre - Merida                         08:48
 93 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       08:56
 94 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            09:20
 95 Soren Kragh Andersen (Den) Team Giant-Alpecin                09:21
 96 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       09:39
 97 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                           09:55
 98 Karl Menzies (Aus) UnitedHealthcare                          09:56
 99 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              10:01
100 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              10:26
101 Mario Costa (Por) Lampre - Merida                            10:32
102 Robin Stenuit (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    10:34
103 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
104 Marko Kump (Slo) Lampre - Merida
105 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 10:39
106 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                            10:55
107 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                            11:00
108 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo - Vital Concept                11:12
109 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     11:20
110 Berden De Vries (Ned) Roompot - Oranje Peloton               11:32
111 Bradley White (USA) UnitedHealthcare                         12:12
112 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  12:13
113 Federico Zurlo (Ita) Lampre - Merida                         12:32
114 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           13:03
115 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        13:12
116 Alexander Kamp (Den) Stölting Service Group                  13:25
117 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         13:53
118 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare                         14:01
119 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare                          14:35
120 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert                     14:51
121 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept            15:01
122 Dias Omirzakaov (Kaz) Astana Pro Team
123 Tyler Farrar (USA) Dimension Data
124 Wesley Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
125 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       15:13
126 Andre Looij (Ned) Roompot - Oranje Peloton                   15:39
127 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          16:10
128 Boris Vallee (Bel) Fortuneo - Vital Concept                  17:09
129 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         18:13
130 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                      18:17
131 Ivar Slik (Ned) Roompot - Oranje Peloton                     18:27
132 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling               19:26
133 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             19:46
134 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling               20:00
135 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept           20:34
136 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling               21:56
137 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            24:06
138 Kenny De Haes (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    27:11
139 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         27:34

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: