Francesco Reda zdyskwalifikowany na 8 lat

Wicemistrz Włoch wysłany na przedwczesną emeryturę.

Włoski Komitet Olimpijski (CONI) zdyskwalifikował na osiem lat Francesco Redę. Kolarz z Italii tak wysoką karę zawdzięcza dwukrotnemu złamaniu przepisów antydopingowych.

Reda po raz pierwszy z regulaminem antydopingowym zadarł w lutym 2013 roku, gdy odmówił oddania próbki po wyścigu GP Camaiore. CONI wysłał go na dwuletnie wakacje, skrócone później do 14 miesięcy za współpracę z organami walki z dopingiem.

Włoch do ścigania powrócił w barwach Team Idea, w 2015 roku notując kilka dobrych wyników w mniejszych imprezach i zajmując drugie miejsce w mistrzostwach kraju, na mecie ulegając tylko Vincenzo Nibalemu, a wygrywając z Diego Ulissim.

Kontrola antydopingowa przeprowadzona po czerwcowym wyścigu wykazała, że 33-latek stosował erytropoetynę (EPO).

Reda został tymczasowo zawieszony w lipcu 2016 roku, a sprawa ciągnęła się aż do początku lutego 2016. CONI w krótkim komunikacie poinformował dziś, że na zawodnika nałożono 8 lat dyskwalifikacji (do 14 listopada 2023), odebrano mu medal mistrzostw Włoch oraz obciążono go kosztami postępowania w wysokości 1000 euro.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: