CCC Sprandi Polkowice wśród zaproszonych na Strade Bianche 2016

18 drużyn wybranych na “wyścig białych dróg”.

RCS Sport, największy włoski organizator wyścigów kolarskich, podał listę ekip zaproszonych na marcowy wyścig Strade Bianche (1.HC).

Na starcie prestiżowej imprezy w sercu Toskanii stanie 12 ekip WorldTour – Ag2r La Mondiale, Astana, BMC Racing, Etixx-Quick Step, Lampre-Merida, Lotto Soudal, Movistar Team, Orica-GreenEdge, Team LottoNL-Jumbo, Team Sky, Tinkoff oraz Trek Segafredo.

Peleton uzupełni sześć grup z drugiej dywizji – Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani CSF, CCC Sprandi Polkowice, Nippo – Vini Fantini, Southeast – Venezuela i Team Novo Nordisk.

10. edycja Strade Bianche rozegrana zostanie 5 marca. Start i finisz zlokalizowano w Sienie, a kolarze pokonają 176 kilometrów, w tym 52,8 po szutrowych drogach Toskanii. Tego samego dnia, na nieco krótszym dystansie, rywalizowały będą kobiety.

Przed rokiem Strade Bianche wygrał Czech Zdenek Stybar (Etixx-Quick Step), w finale wyprzedzając Belga Grega van Avermaeta (BMC) i Hiszpana Alejandro Valverde (Movistar Team). W wyścigu kobiet najlepsza okazała się z kolei Megan Guarnier (Boels Dolmans).

Dobrymi wynikami w toskańskim wyścigu mogą pochwalić się Polacy – Michał Kwiatkowski wygrał w Sienie w 2014 roku, przed rokiem 6. miejsce w wyścigu pań wywalczyła Katarzyna Niewiadoma, a 9. w wyścigu panów Przemysław Niemiec.