Warren Barguil celuje w Tour de France

24-letni Francuz po zeszłorocznym debiucie w “Wielkiej Pętli” uważa, że jest innym kolarzem, dojrzalszym pod względem fizycznym i mentalnym.

Barguil lipcowy tour ukończył na 14 miejscu. W tym sezonie powróci na trasę w pozycji lidera Giant-Alpecin.

Tour to najtrudniejszy wyścig jaki przejechałem w całej karierze, trzy wyczerpujące tygodnie, stale pod presją mediów i otaczających cię ludzi, a do tego ta prędkość. Kompletnie różny od pozostałych wyścigów, nawet od pozostałych wielkich tourów

– powiedział Francuz w “Cyclingnews”.

Utalentowany kolarz ma jakieś porównanie, gdyż dwukrotnie jechał w Vuelta a Espana. W 2013 roku wygrał tam dwa etapy, a w 2014 ukończył zmagania w Hiszpanii na 8. miejscu.

Przekonałem się, że stać mnie na ukończenie Tour de France w najlepszej dziesiątce, dlatego stawiam przed sobą taki cel. Poza tym jest jeszcze biała koszulka. W zeszłym roku byłem w tej klasyfikacji trzeci, a tym razem dwóch najlepszych [Nairo Quintana i Romain Bardet] nie podpadnie pod klasyfikację młodzieżową . To drugi cel, ale głównym jest top 10