Kategorie: PrzełajeWyniki

Wyniki rozegranych w Europie przełajowych mistrzostw kraju

Marek Konwa (64sto Leszno) zdobył w Lublinie kolejny tytuł mistrza Polski w kolarstwie przełajowym. A jakie wyniki zanotowano w innych krajach?

Pierwszeństwo należy się Belgii, gdzie po narodową koszulkę po raz pierwszy w karierze sięgnął Wout Van Aert (Crelan-Vastgoedservice). 21-latek o 24 sekundy pokonał Laurensa Sweecka (Era Real Estate-Murprotec) i 33 sekundy niezniszczalnego Svena Nysa (Crealn-AA Drink).

Mistrz świata Mathieu Van der Poel (BKCP-Corendon) stoczył w Holandii zwycięski pojedynek z mistrzem Europy Larsem van der Haarem (Giant-Alpecin). Na mecie obu zawodników dzieliło 7 sekund. Brąz przypadł bratu zwycięzcy Davidowi Van der Poelowi (BKCP – Corendon), który stracił 1:46.

W wieku 32 lat pierwszy tytuł mistrza Czech wywalczył Radomir Simunek junior (Era Real Estate-Murprotec). 18 lat temu ostatni z czterech tytułów zdobył jego słynny ojciec Radomir Simunek senior.

We Francji weteran Francis Mourey (Fortuneo-Vital Concept) o 5 sekund wyprzedził Clémenta Venturiniego (Cofidis). Podium uzupełnił następny weteran John Gadret (Chainels by G4).

Nowym mistrzem Hiszpanii jest Javier Ruiz de Larrinaga (MMR-Spiuk), natomiast w Niemczech na tron powrócił Philipp Walsleben (BKCP-Corendon). We Włoszech zwyciężył młodzieżowiec Gioele Bertolini. Niespodzianka w Szwajcarii. Julien Taramarcaz (Era Real Estate) musiał uznać wyższość Larsa Forstera.

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Recent Posts

Alaphilippe wygrał, bo nie posłuchał | Vingegaard zdąży na „Delfinat”?

Vuelta a Espana rozpocznie się w Monako. Mathys Rondel wygrywa w wyścigu Orlen Nations GP. Znamy datę drugiego sezonu „Tour…

16 maja 2024, 20:57

Giro d’Italia 2024: etap 13 – przekroje/mapki

Zapowiedź 13. etapu Giro d’Italia 2024. 17 maja (piątek): Riccione – Cento (179 km ⭐️).

16 maja 2024, 19:18

Giro d’Italia 2024: etap 12. Julian Alaphilippe po szalonym rajdzie

Julian Alaphilippe, po ponad 100-klometrowej akcji, wygrał w Fano dwunasty etap Giro d’Italia.

16 maja 2024, 16:50

Vuelta a Burgos Feminas 2024: etap 1. Lotta Henttala z peletonu

Lotta Henttala (EF Education-Cannondale) była najszybsza w pierwszym dniu Vuelta a Burgos Feminas, zaliczanego do cyklu WorldTour.

16 maja 2024, 16:41

Van der Poel zrezygnował z olimpijskiego wyścigu MTB | Wystartował Orlen Nations GP

Milan uciekł rywalom. Van der Poel wybrał szosę, a nie MTB. Wirus zbiera żniwo na Giro d’Italia. Wiadomości i wyniki…

15 maja 2024, 20:53

Giro d’Italia 2024: etap 12 – przekroje/mapki

Zapowiedź 12. etapu Giro d’Italia 2024. 16 maja (czwartek): Martinsicuro – Fano (193 km ⭐️⭐️⭐️).

15 maja 2024, 20:44