Wyniki rozegranych w Europie przełajowych mistrzostw kraju

Marek Konwa (64sto Leszno) zdobył w Lublinie kolejny tytuł mistrza Polski w kolarstwie przełajowym. A jakie wyniki zanotowano w innych krajach?

Pierwszeństwo należy się Belgii, gdzie po narodową koszulkę po raz pierwszy w karierze sięgnął Wout Van Aert (Crelan-Vastgoedservice). 21-latek o 24 sekundy pokonał Laurensa Sweecka (Era Real Estate-Murprotec) i 33 sekundy niezniszczalnego Svena Nysa (Crealn-AA Drink).

Mistrz świata Mathieu Van der Poel (BKCP-Corendon) stoczył w Holandii zwycięski pojedynek z mistrzem Europy Larsem van der Haarem (Giant-Alpecin). Na mecie obu zawodników dzieliło 7 sekund. Brąz przypadł bratu zwycięzcy Davidowi Van der Poelowi (BKCP – Corendon), który stracił 1:46.

W wieku 32 lat pierwszy tytuł mistrza Czech wywalczył Radomir Simunek junior (Era Real Estate-Murprotec). 18 lat temu ostatni z czterech tytułów zdobył jego słynny ojciec Radomir Simunek senior.

We Francji weteran Francis Mourey (Fortuneo-Vital Concept) o 5 sekund wyprzedził Clémenta Venturiniego (Cofidis). Podium uzupełnił następny weteran John Gadret (Chainels by G4).

Nowym mistrzem Hiszpanii jest Javier Ruiz de Larrinaga (MMR-Spiuk), natomiast w Niemczech na tron powrócił Philipp Walsleben (BKCP-Corendon). We Włoszech zwyciężył młodzieżowiec Gioele Bertolini. Niespodzianka w Szwajcarii. Julien Taramarcaz (Era Real Estate) musiał uznać wyższość Larsa Forstera.