Przełajowe Mistrzostwa Polski 2016: Marek Konwa i Olga Wasiuk bronią tytułów

Marek Konwa (Real 64sto Leszno) i Olga Wasiuk (Błękitni Koziegłowy Paula Trans) wywalczyli w Lublinie tytuły mistrzów Polski w kolarstwie przełajowym.

Konwa na zimowej i śliskiej trasie w stolicy Lubelszczyzny wywalczył czwarty tytuł mistrzowski, do mety docierając przez 19-letnim Marcelim Bogusławskim (MTB Silesia Rybnik) i Mariuszem Gilem (MRM-Avalon).

Wasiuk obroniła tytuł z 2015 roku i na mecie zameldowała się przed Magdaleną Hałajczak (Euro Bike Kaczmarek Electric) i Martą Turoboś (LKK LUKS Sławno).

Mistrzynią Polski orliczek została Rita Malinkiewicz (Goodman Sokół Zator), która na podium stanęła w towarzystwie juniorki Patrycji Lorkowskiej (GKS Cartusia Kartuzy) i swojej koleżanki z ekipy Gabrieli Wojtyły.

Wyścig juniorów wygrał Tomasz Rzeszutek (MLKS Baszta Bytów), na mecie meldując się przed Pawłem Kostrubskim (LKK Warmia Biskupiec) i Stanisławem Nowakiem (LKS Iskra Głogoczów).

Lorkowska zdobyła także złoto wśród juniorek, wyprzedzając znacząco Karolinę Włoch i Klaudię Bielawską.