Ilnur Zakarin celuje w Giro d’Italia 2016

26-letni Tatar chce powalczyć w wielkim tourze.

Zawodnik Katushy w sezonie 2016 ma nadzieję kontynuować dobrą passę i na stałe zadomowić się w czołówce kolarzy etapowych. Minione 12 miesięcy zapisał 10. miejscem w Tour de San Luis, 9. w Vuelta Ciclista al Pais Vasco, wygrał Tour de Romandie, a w drugiej części sezonu był 4. w Tour de Pologne i 3. w Arctic Race of Norway.

Chcę liczyć się w wielkich wyścigach. Pierwszy rok na poziomie WorldTour wiele mnie nauczył, a w następnym sezonie zamierzam włączyć się do walki na niektórych trasach

– mówi teraz w “Cyclingnews”.

Zakarin w maju zaliczył debiut w wielkim tourze. Na trasie Giro nie należał do orłów, zajął dopiero 44. pozycję, ale po ucieczce zwyciężył na etapie z metą na torze F1 w Imola.

Giro będzie dla mnie jednym z wielkich wyzwań. Podobał mi się ten wyścig i z przyjemnością powrócę do Włoch. Chcę sprawdzić co to znaczy walczyć o klasyfikację generalną wielkiego touru. Będę musiał rozgrywać wyścig bardziej taktycznie, a nie nastawiać się na ucieczki. Teraz trudno mi powiedzieć, czy nadaję się na trzytygodniówki, ale na 100 procent chcę się o tym przekonać