Daniel - odzież kolarska

Przełajowy Puchar Polski #6: inteligentny Bogusławski wygrywa z pechowym Pilisem [Galeria]

Marceli Bogusławski, reprezentujący barwy MTB Silesia Rybnik, wygrał VI edycję Przełajowego Pucharu Polski w Puławach, a zarazem II edycję cyklu ''Godzina w Piekle''.

Podium uzupełnili Bartosz Pilis, reprezentujący czarno-czerwone barwy Mayday Team Lublin, i Karol Michalski.

Od startu bardzo mocne tempo narzucili Bogusławski i Pilis, lecz na początku zmagań zawodnikowi Maydaya przeszkodził defekt roweru, spychając go na sam koniec stawki. W tym momencie Bogusławski zaczął powiększać swoją przewagę nad rywalami, którzy uformowali grupkę goniącą. W jej składzie znaleźli się Wojciech Halejak, Karol Michalski i Patryk Kostecki.

Pilis, który po upadku dostał ''zastrzyk pozytywnej energii'', szybko odrabiał i gołym okiem było widać, że z rundy na rundę zyskuje. Kolarz Mayday Team Lublin szybko wskoczył na drugą pozycję i rozpoczął pogoń, podczas gdy za jego plecami goniła wcześniej wymieniona trójka.

Bogusławski jechał bardzo inteligentnie, trzymał swoje tempo i to zaprocentowało. Pilisowi zabrakło sił i przyjechał jako drugi, a o trzecie miejsce walczyła druga grupa, w której najmocniejszy okazał się Karol Michalski. 4. miejsce dla Wojtka Halejaka, a 5. dla Patryka Kosteckiego.

W elicie kobiet rywalizację totalnie zdominowała 18. zawodniczka mistrzostw Europy Olga Wasiuk (MGLKS Błękitni Koziegłowy), która o pół rundy wyprzedziła reprezentującą BDC Unipol Częstochowa Martynę Klekot. Najniższy stopień podium dla Marty Turoboś (LKK Luks Sławno).

Już w sobotę i niedzielę (14 i 15 listopada) kolarze mają szansę na rewanż, pierwszego dnia weekendu odbędzie się historyczna I edycja Super Pucharu Polski w Koziegłowach, a następnie XIX Memoriał Edwarda Pelki w Szczekocinach.

Liderami Pucharu Polski pozostali Bartosz Pilis i Martyna Klekot.

 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: