MŚ Richmond 2015: Polska 6. w rankingu narodów

Reprezentacja Holandii wygrała ranking punktowy szosowych mistrzostw świata w Richmond.

Prowadzona przez UCI po raz pierwszy w historii światowego czempionatu klasyfikacja, obejmowała wszystkie dziesięć rozegranych wyścigów. Najwyżej punktowane były ze startu wspólnego elity kobiet i mężczyzn – zwycięzcom dopisano 200 punktów.

Trofeum zdobyli Holendrzy, pomimo że wyjeżdżają do domu bez złotego medalu. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Francji, a na trzecim Australii.

Biało-czerwoni uplasowali się na bardzo wysokiej szóstej pozycji. Najwięcej, 100 punktów za 7. miejsce, wniosła Katarzyna Niewiadoma, 8. pozycja Michała Kwiatkowskiego była warta 90 oczek.

Recent Posts

Drugie zwycięstwo Lach | Majka kończy na podium | Strefa toaletowa na Vuelta Espana Femenina

Marta Lach zawojowała Luksemburg. Olga Wankiewicz i Rafał Majka na podiach. Nowość dla zawodniczek hiszpańskiej Vuelty. Wiadomości i wyniki z…

28 kwietnia 2024, 19:39

Tour de Romandie 2024. Florian Lipowitz wjechał na podium

Florian Lipowitz sensacyjne zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Romandie. Kim jest 23-letni Niemiec z Bora-hansgrohe?

28 kwietnia 2024, 18:25

La Vuelta Femenina 2023: etap 1. Zwycięstwo Lidl-Trek mimo kraksy

Zespół LIdl-Trek wygrała jazdę drużynową na czas, otwierającą wyścig La Vuelta Femenina.

28 kwietnia 2024, 17:29

Tour de Romandie 2024: etap 5. Dorian Godon po raz drugi

Dorian Godon (Decathlon AG2R La Mondiale) wygrał w Vernier na zakończenie wyścigu Tour de Romandie.

28 kwietnia 2024, 15:47

Zwycięstwo Marty Lach | Wankiewicz na podium etapu Gracia

Marta Lach wygrała wyścig w Luksemburgu. Olga Wankiewicz na podium w Czechach. Wiadomości i wyniki z 27 kwietnia.

27 kwietnia 2024, 20:19

Tour de Romandie 2024: etap 4. Richard Carapaz triumfuje w Leysin, Carlos Rodriguez liderem

Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.

27 kwietnia 2024, 16:17