Tomasz Marczyński w Lotto-Soudal

Mistrz Polski po dwóch latach przerwy wraca na poziom WorldTeam.

31-letni Tomasz Marczyński w 2014 roku z rozwiązanej ekipy Vacansoleil przeszedł do CCC Polsat Polkowice, a w obecnym sezonie reprezentuje turecki Torku Sekerspor. Teraz zwiąże się z belgijską formacją Lotto-Soudal, w której startują Andre Greipel i Tim Wellens.

Wraz z Polakiem, który podpisał roczny kontrakt, do zespołu na dwa sezony dołączy Hiszpan Rafael Valls.

Mimo problemów nigdy się nie poddawałem i chciałem wrócić na poziom WorldTour. Miałem dobry sezon z Torku Sekerspor, myślę, że stać mnie na dobrą jazdę na najwyższym poziomie. Jestem bardzo wdzięczny ekipie Lotto za danie mi szansy i mam nadzieję na owocną współpracę

- cytuje Polaka oficjalna strona zespołu.

Moja rola w ekipie nie została jeszcze określona, ale będę chciał skupić się na wyścigach etapowych. Moim zadaniem będzie spełnienie oczekiwań zespołu i udowodnienie, że zasłużyłem na jego zaufanie. W przeszłości miałem już do czynienia z kilkoma kolarzami i pracownikami ekipy, dobrze to wspominam. Będę się starał być otwarty i przyjacielski, chcę poznać nowych ludzi

- wyjaśniał "Maniek".

Oprócz triumfu w Sobótce, zdobył tytuł górskiego mistrza Polski oraz kolekcjonował zwycięstwa w wyścigach Tour du Maroc (2.2) i Tour of Black Sea (2.2). Był też 8. w Tour of Turkey (2.HC).

Mieszkający w Granadzie "Maniek" w niedzielę wystartuje na trasie wyścigu o mistrzostwo świata.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: