Tour of Alberta 2015: etap 6

Bauke Mollema (Trek Factory Racing) został zwycięzcą Tour of Alberta.

Ostatni etap padł łupem Nikiasa Arndta (Giant-Alpecin). Za niemieckim zawodnikiem finiszowali Michael Matthews (Orica GreenEdge) i Dion Smith (Hincapie Racing Team).

Wyniki 6. etapu Tour of Alberta 2015 (2.1), Edmonton - Edmonton (124,1 km):
  1 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                      2:44:57
  2 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
  3 Dion Smith (NZl) Hincapie Racing Team
  4 Wouter Wippert (Ned) Drapac Pro Cycling
  5 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 21
  6 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     00:02
  7 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha
  8 Justin Oien (USA) Axeon Cycling
  9 Alexander Ray (NZl) Silber Pro Cycling
 10 Miguel Bryon (USA) Hincapie Racing Team
 11 Ryan Anderson (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 12 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
 13 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 14 Florenz Knauer (Ger) H&R Block Pro Cycling
 15 Travis McCabe (USA) Team SmartStop
 16 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 17 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
 18 Chad Beyer (USA) Lupus Racing Team
 19 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 20 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 25
 21 Evan Huffman (USA) Team SmartStop                            00:05
 22 James Oram (NZl) Axeon Cycling
 23 Geoffrey Curran (USA) Axeon Cycling
 24 Kris Dahl (Can) Team SmartStop
 25 Gregory Rast (Sui) Trek Factory Racing
 26 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 27 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 28 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge
 29 Phil O’Donnell (USA) Axeon Cycling
 30 Mike Woods (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 31 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha
 32 Andzs Flaksis (Lat) Hincapie Racing Team
 33 Toms Skujins(Lat) Hincapie Racing Team
 34 Alexandr Braico (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis
 35 Joe Lewis (Aus) Hincapie Racing Team
 36 Kyle Murphy (USA) Lupus Racing Team
 37 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 38 Travis Meyer (Aus) Drapac Pro Cycling
 39 Guillaume Boivin (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 40 Adam de Vos (Can) H&R Block Pro Cycling
 41 Lasse-Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 42 Josh Berry (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 43 Nate Brown (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 44 Ted King (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 45 Taylor Shelden (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 46 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 22
 47 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 48 Ryan Roth (Can) Silber Pro Cycling
 49 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 50 Fredrik Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 51 Sergei Chernetsky (Rus) Team Katusha
 52 Matthieu Jeannes (Fra) Lupus Racing Team
 53 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 23
 54 Jan Bárta (Cze) Bora-Argon 19
 55 Daniel Eaton (USA) Axeon Cycling
 56 Gavin Mannion (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 57 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 58 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 24
 59 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          00:16
 60 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           00:18
 61 Logan Owen (USA) Axeon Cycling                               00:30
 62 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         00:41
 63 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
 64 Eric Marcotte (USA) Team SmartStop                           01:06
 65 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
 66 Will Routley (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies        01:23
 67 Nigel Ellsay (Can) Silber Pro Cycling
 68 Winston David (USA) Lupus Racing Team
 69 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 70 Scott Zwizanski (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 71 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 20
 72 Malcolm Rudolph (Aus) Drapac Pro Cycling
 73 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 74 Jacob Schwingboth (Can) H&R Block Pro Cycling
 75 Garrett McLeod (Can) H&R Block Pro Cycling
 76 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge
 77 Bailey McKnight (Can) H&R Block Pro Cycling
 78 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
 79 Mac Brennan (USA) Hincapie Racing Team                       01:36
 80 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                             02:33
 81 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis                    04:03
 82 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing                      04:51
 83 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
 84 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
 85 Jon Hornbeck (USA) Hincapie Racing Team
 86 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
 87 Chris Putt (USA) Axeon Cycling
 88 Benjamin Perry (Can) Silber Pro Cycling
 89 Greg Daniel (USA) Axeon Cycling
 90 Matteo Dal-Cin (Can) Silber Pro Cycling
 91 Alex Cataford (Can) Silber Pro Cycling
 92 Derrick St. John (Can) Silber Pro Cycling
 93 Will Clarke (Aus) Drapac Pro Cycling
 94 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge
 95 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 96 Lachlan Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis
 97 Zach Bell (Can) Team SmartStop                               07:12
 98 Graeme Brown (Aus) Drapac Pro Cycling                        10:49
 99 Michael Olheiser (USA) Lupus Racing Team
100 Ty Magner (USA) Hincapie Racing Team
DNF Michael Le Rossignol (Can) Silber Pro Cycling                12:13
DNF Peter Koning (Ned) Drapac Pro Cycling
DNF Bernard Sulzberger (Aus) Drapac Pro Cycling
DNF Fred Rodriguez (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
DNF Travis Livermon (USA) Team SmartStop
DNF Julian Kyer (USA) Team SmartStop
DNF Shane Kline (USA) Team SmartStop
DNF Tom Zirbel (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
DNF Jasper Bovenhuis (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
DNF Evan Murphy (USA) Lupus Racing Team
Klasyfikacja końcowa
  1 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing                   20:20:28
  2 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge                             00:06
  3 Tom-Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Te     00:22
  4 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            00:35
  5 Dion Smith (NZl) Hincapie Racing Team                        00:39
  6 Lasse-Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin Pro Cycling      01:08
  7 Toms Skujins(Lat) Hincapie Racing Team                       01:12
  8 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 25                                01:16
  9 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team      01:23
 10 Mike Woods (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies          01:25
 11 James Oram (NZl) Axeon Cycling                               01:29
 12 Evan Huffman (USA) Team SmartStop                            01:32
 13 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                              01:51
 14 Andzs Flaksis (Lat) Hincapie Racing Team                     02:01
 15 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      02:05
 16 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   02:06
 17 Kyle Murphy (USA) Lupus Racing Team                          02:11
 18 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             02:15
 19 Nate Brown (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 20 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team      02:20
 21 Jan Bárta (Cze) Bora-Argon 19                                02:25
 22 Ryan Anderson (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies       03:21
 23 Alexander Ray (NZl) Silber Pro Cycling                       03:35
 24 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                        03:53
 25 Taylor Shelden (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 26 Alexandr Braico (Mda) Jelly Belly p/b Maxxis                 04:16
 27 Daniel Eaton (USA) Axeon Cycling                             04:55
 28 Sergei Chernetsky (Rus) Team Katusha                         05:23
 29 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           06:07
 30 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                       06:22
 31 Jon Hornbeck (USA) Hincapie Racing Team                      06:26
 32 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin Pro Cycling     06:48
 33 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                         07:01
 34 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         07:30
 35 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha                          08:21
 36 Joe Lewis (Aus) Hincapie Racing Team                         08:22
 37 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 23                      08:36
 38 Gavin Mannion (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                   08:56
 39 Logan Owen (USA) Axeon Cycling                               09:14
 40 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      10:13
 41 Fredrik Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                  10:24
 42 Nigel Ellsay (Can) Silber Pro Cycling                        11:10
 43 Travis McCabe (USA) Team SmartStop                           11:18
 44 Ryan Roth (Can) Silber Pro Cycling                           11:25
 45 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing                     12:21
 46 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 24                           12:51
 47 Gregory Rast (Sui) Trek Factory Racing                       13:13
 48 Alex Cataford (Can) Silber Pro Cycling                       14:49
 49 Lachlan Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis                  15:17
 50 Matthieu Jeannes (Fra) Lupus Racing Team                     15:30
 51 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing                    15:32
 52 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing                      15:49
 53 Josh Berry (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                      16:09
 54 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          16:14
 55 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                     16:48
 56 Wouter Wippert (Ned) Drapac Pro Cycling                      17:08
 57 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        18:22
 58 Chad Beyer (USA) Lupus Racing Team                           18:45
 59 Florenz Knauer (Ger) H&R Block Pro Cycling                   19:34
 60 Geoffrey Curran (USA) Axeon Cycling                          20:19
 61 Guillaume Boivin (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategie     20:21
 62 Justin Oien (USA) Axeon Cycling                              20:41
 63 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     20:50
 64 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 22                             22:34
 65 Phil O’Donnell (USA) Axeon Cycling                           23:51
 66 Greg Daniel (USA) Axeon Cycling                              23:52
 67 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 20                         24:07
 68 Travis Meyer (Aus) Drapac Pro Cycling                        24:25
 69 Winston David (USA) Lupus Racing Team                        24:40
 70 Derrick St. John (Can) Silber Pro Cycling                    24:53
 71 Ted King (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team            25:06
 72 Eric Marcotte (USA) Team SmartStop                           25:32
 73 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge                             25:58
 74 Kris Dahl (Can) Team SmartStop                               26:23
 75 Malcolm Rudolph (Aus) Drapac Pro Cycling                     26:34
 76 Scott Zwizanski (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies     26:42
 77 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                        26:46
 78 Bailey McKnight (Can) H&R Block Pro Cycling                  26:50
 79 Garrett McLeod (Can) H&R Block Pro Cycling                   27:20
 80 Miguel Bryon (USA) Hincapie Racing Team                      27:30
 81 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 21                              28:22
 82 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies       28:34
 83 Adam de Vos (Can) H&R Block Pro Cycling                      28:35
 84 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                             29:03
 85 Mac Brennan (USA) Hincapie Racing Team                       30:46
 86 Will Routley (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies        30:58
 87 Matteo Dal-Cin (Can) Silber Pro Cycling                      32:03
 88 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           32:16
 89 Michael Olheiser (USA) Lupus Racing Team                     33:07
 90 Benjamin Perry (Can) Silber Pro Cycling                      33:29
 91 Steve Fisher (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                    34:18
 92 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                      34:39
 93 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis                    34:55
 94 Jacob Schwingboth (Can) H&R Block Pro Cycling                35:12
 95 Michael Le Rossignol (Can) Silber Pro Cycling                36:55
 96 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                            37:08
 97 Chris Putt (USA) Axeon Cycling                               37:13
 98 Zach Bell (Can) Team SmartStop                               39:02
 99 Ty Magner (USA) Hincapie Racing Team                         46:50
100 Will Clarke (Aus) Drapac Pro Cycling                         47:15
101 Graeme Brown (Aus) Drapac Pro Cycling                        52:52

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: