Szosowe Mistrzostwa Europy 2015: wyścig ze startu wspólnego juniorek

Nadia Quagliotto została mistrzynią Europy juniorek w wyścigu ze startu wspólnego.

Reprezentantka Włoch w estońskim Tartu pokonała swoją rodaczkę Rachele Barbieri oraz Rosjankę Karine Kasenovą.

8. finiszowała w peletonie Marta Lach, a mistrzyni Europy w jeździe na czas Agnieszka Skalniak przyjechała 15.

Zawodniczki pokonywały 6 rund po 12,4 kilometra każda. Trasa była niemal płaska i niewymagająca technicznie. Rozstrzygająca akcja rozpoczęła się 3 kilometry przed metą. Zaatakowała wówczas Kasenova, do której doskoczyła Quagliotto.

Walka o utrzymanie przewagi trwała do ostatnich metrów. Włoszce to się udało, natomiast Rosjance przypadł brązowy medal, ponieważ dała się wyprzedzić finiszującej z peletonu Barbieri.

Wyniki Szosowych mistrzostw Europy – wyścigu ze startu wspólnego juniorek (CC), Tartu – Tartu (74,4 km):