Tour de France 2015: etap 7

Mark Cavendish (Etixx-Quick Step) został zwycięzcą siódmego etapu Tour de France.

Brytyjski sprinter na finiszu z peletonu wyprzedził Andre Greipela (Lotto-Soudal) i Petera Sagana (Tinkoff-Saxo).

Na pozycję lidera wyścigu powrócił Chris Froome (Team Sky), po wycofaniu się kontuzjowanego Tony Martina (Etixx-Quick Step).

Przebieg wydarzeń na trasie był typowy dla odcinków sprinterskich. Ucieczka dnia została zawiązana tuż po starcie, a zdobyta przez harcowników przewaga malała długo i leniwie. Tym razem chodziło o piątkę Kristjian Durasek (Lampre-Merida), Luis Angel Maté (Cofidis), Daniel Teklehaimanot (MTN), Anthony Delaplace i Brice Feillu (obaj Bretagne-Séché Environnement) oraz różnicę blisko 4 minut, osiągniętą na 30 kilometrze.

Kontrolujące wydarzenia na płaskiej trasie ekipy sprinterów zakończyły cała akcję dopiero 11 kilometrów przed metą, gdy wchłonięto Mate i Feillu.

Czoło peletonu we władanie objęły drużyny Giant-Alpecin, Etixx-Quick Step, Katusha, FDJ i Lotto-Soudal. Ci ostatni wyprowadzili do przodu Andre Greipela, ale na prowadzących lekko w górę (150 m; 4,4%) ostatnich metrach najlepiej zachował się "Manxman".

fot. ASO/P.Perreve

Wyniki 7. etapu Tour de France 2015 (WT), Livarot – Fougeres (190,5 km):
  1 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                    4:27:25
  2 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
  3 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
  4 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
  5 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
  6 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
  7 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka
  8 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
  9 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
 10 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
 11 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin
 12 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
 13 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 14 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
 15 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 16 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 17 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 18 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 19 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 20 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 21 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 22 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 23 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 24 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 25 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 26 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 27 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 28 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 29 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka
 30 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 31 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
 32 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 33 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 34 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 35 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 36 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 37 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin
 38 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
 39 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 40 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 41 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka
 42 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo
 43 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 44 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 45 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 46 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 47 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 48 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team
 49 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 50 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing
 51 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
 52 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
 53 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
 54 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 55 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
 56 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
 57 Rui Costa (Por) Lampre-Merida
 58 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
 59 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida
 60 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
 61 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 62 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin
 63 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 64 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale
 65 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 66 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 67 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 68 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 69 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 70 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 71 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
 72 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 73 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
 74 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
 75 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
 76 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step
 77 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing
 78 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
 79 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 80 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
 81 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
 82 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 83 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 84 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
 85 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 86 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
 87 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 88 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 89 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo
 90 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 91 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
 92 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 93 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 94 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
 95 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
 96 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 97 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr                              00:24
 98 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr
 99 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
100 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
101 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
102 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
103 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
104 Winner Anacona (Col) Movistar Team
105 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
106 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
107 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team
108 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
109 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
110 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement
111 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
112 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
113 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
114 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
115 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
116 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
117 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida
118 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
119 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
120 Ian Stannard (GBr) Team Sky
121 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin
122 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
123 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
124 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
125 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka
126 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
127 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin
128 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
129 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              00:35
130 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
131 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
132 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           00:41
133 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            00:43
134 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                              00:51
135 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement              00:55
136 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
137 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
138 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
139 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
140 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
141 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
142 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
143 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
144 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step
145 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing
146 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
147 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
148 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida
149 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
150 José Herrada (Spa) Movistar Team
151 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement
152 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin
153 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo
154 Richie Porte (Aus) Team Sky
155 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
156 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka
157 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
158 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
159 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
160 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
161 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
162 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo
163 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
164 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
165 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
166 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
167 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge
168 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
169 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step
170 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
171 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
172 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
173 Wouter Poels (Ned) Team Sky
174 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
175 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
176 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
177 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge                            01:26
178 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                           01:28
179 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
180 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                01:30
181 Luke Rowe (GBr) Team Sky
182 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 01:33
183 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
184 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       01:38
185 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                               01:45
186 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin                          06:12
DNS Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
DNS Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal

Punkty

  1 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                         50 pkt
  2 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                30
  3 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                                  20
  4 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                         18
  5 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                           16
  6 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                      14
  7 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka                                12
  8 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka                 10
  9 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida                               8
 10 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                                  7
 11 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin                     6
 12 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                                5
 13 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement                4
 14 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                              3
 15 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits                  2

Lotna premia - Argentan, 65.5 km

  1 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits                20 pkt
  2 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement                 17
  3 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement            15
  4 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida                           13
  5 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                        11
  6 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                         10
  7 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                                   9
  8 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                 8
  9 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                          7
 10 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step                            6
 11 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                                5
 12 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                         4
 13 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                             3
 14 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                                2
 15 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                              1

Premia górska

Côte de Canapville (kat. 4) 12.5 km

  1 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                         1 pkt

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                             4:27:25
  2 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
  3 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
  4 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
  5 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
  6 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  7 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
  8 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
  9 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
 10 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 11 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
 12 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 13 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 14 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
 15 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 16 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      00:24
 17 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
 18 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka
 19 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         00:55
 20 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 21 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 22 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin
 23 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
 24 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 25 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 26 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
 27 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge                            01:26
 28 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                           01:28
 29 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     01:30
 30 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           01:33

Drużynowo

  1 MTN - Qhubeka                                             13:22:15
  2 Bretagne-Séché Environnement
  3 Etixx - Quick-Step
  4 Lotto Soudal
  5 Cofidis, Solutions Credits
  6 Team Katusha
  7 BMC Racing Team
  8 Team Europcar
  9 AG2R La Mondiale
 10 Astana Pro Team
 11 Tinkoff-Saxo
 12 Team Giant-Alpecin
 13 Cannondale-Garmin
 14 Movistar Team
 15 Lampre-Merida
 16 Team LottoNL-Jumbo
 17 Bora-Argon 18
 18 FDJ.fr
 19 IAM Cycling
 20 Trek Factory Racing
 21 Team Sky                                                     00:24
 22 Orica GreenEdge                                              02:14
Klasyfikacja po 7. etapie
  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                         26:40:51
  2 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                               00:11
  3 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     00:13
  4 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                             00:26
  5 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      00:28
  6 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                      00:34
  7 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                          00:36
  8 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                       00:52
  9 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                01:03
 10 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      01:07
 11 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing                      01:32
 12 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        01:38
 13 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       01:39
 14 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                           01:51
 15 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 16 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                           01:56
 17 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                         02:00
 18 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                02:07
 19 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin                      02:39
 20 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         02:54
 21 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         03:24
 22 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         03:49
 23 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              03:55
 24 Rui Costa (Por) Lampre-Merida                                03:58
 25 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin                      04:28
 26 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18                             04:34
 27 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     05:46
 28 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team                           06:03
 29 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                   06:18
 30 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 31 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka                     07:27
 32 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                           07:52
 33 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                   07:56
 34 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin                        08:04
 35 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           09:41
 36 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                            09:42
 37 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                09:53
 38 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           10:02
 39 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement         10:05
 40 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                          10:12
 41 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        10:47
 42 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        10:57
 43 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step                  11:36
 44 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                      11:37
 45 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          11:48
 46 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step                        11:51
 47 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             12:36
 48 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge                             12:48
 49 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      12:51
 50 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr                                  12:54
 51 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            13:13
 52 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         13:15
 53 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          13:18
 54 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          13:25
 55 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge                            13:32
 56 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            13:42
 57 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      13:47
 58 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka              14:08
 59 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             14:15
 60 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team                          14:17
 61 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin                 14:46
 62 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       14:48
 63 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                            15:10
 64 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            15:58
 65 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing                       16:00
 66 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              16:12
 67 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                   16:36
 68 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                            17:01
 69 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            17:09
 70 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                     17:19
 71 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18                         17:20
 72 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         17:24
 73 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 17:37
 74 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     17:51
 75 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr                              18:05
 76 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step                        18:11
 77 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       18:33
 78 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           18:42
 79 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       18:49
 80 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo                           19:11
 81 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo                       19:27
 82 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        19:50
 83 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                           19:52
 84 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  20:02
 85 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka               20:30
 86 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr                               20:39
 87 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka                             20:56
 88 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo                  21:20
 89 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       21:21
 90 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement           22:13
 91 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             22:24
 92 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                22:34
 93 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                              23:01
 94 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      23:04
 95 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka                            23:38
 96 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         23:53
 97 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                24:16
 98 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida                          24:20
 99 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement            24:24
100 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      24:47
101 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                             25:11
102 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         25:52
103 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          25:58
104 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          26:07
105 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing                      26:23
106 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing                    26:25
107 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
108 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo                        26:29
109 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement         26:31
110 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr                                      26:32
111 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     26:56
112 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       27:19
113 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                           27:20
114 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                          27:36
115 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           27:41
116 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          28:07
117 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin                          28:14
118 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     28:23
119 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   28:29
120 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                       29:28
121 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               29:31
122 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida                       29:33
123 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              30:24
124 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                     30:41
125 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     30:49
126 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement             30:52
127 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         30:57
128 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                31:06
129 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             31:16
130 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement          32:11
131 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
132 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                               32:46
133 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               32:52
134 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida                        33:00
135 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             33:57
136 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida                           34:29
137 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         34:39
138 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          34:45
139 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                         34:52
140 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 35:01
141 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  35:21
142 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement       35:28
143 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                            36:51
144 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin                  37:01
145 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          37:06
146 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       37:17
147 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr                                37:29
148 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin                     37:39
149 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement              37:50
150 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        38:09
151 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing                   38:29
152 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
153 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                          38:54
154 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                            39:24
155 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              40:20
156 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing                     40:27
157 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                        40:32
158 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                              40:56
159 Richie Porte (Aus) Team Sky                                  41:06
160 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka               41:29
161 José Herrada (Spa) Movistar Team                             42:08
162 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         42:35
163 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                           43:33
164 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              43:43
165 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka                         43:54
166 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                                44:54
167 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                     45:52
168 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                              46:41
169 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida                       46:46
170 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              46:55
171 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida                       46:58
172 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                         47:08
173 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           47:37
174 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar                            48:18
175 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              48:40
176 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              49:53
177 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                          51:18
178 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge                             51:32
179 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement             51:39
180 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale                    51:55
181 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           53:00
182 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     54:31
183 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                57:44
184 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               58:07
185 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             58:15
186 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                    01:02:14

Klasyfikacja punktowa

  1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                               199 pkt
  2 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                                 187
  3 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                        151
  4 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                        148
  5 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                               96
  6 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                          63
  7 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                         58
  8 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                           50
  9 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                            46
 10 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka                        45
 11 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                                44
 12 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               40
 13 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                            34
 14 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                            28
 15 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                      26
 16 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                        26
 17 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida                              26
 18 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step                           23
 19 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                        22
 20 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                        21

Klasyfikacja górska

  1 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                         4 pkt
  2 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                             2
  3 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                              1
  4 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   1
  5 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                               1
  6 Christopher Froome (GBr) Team Sky                                1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                            26:41:02
  2 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      00:56
  3 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                           01:45
  4 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         02:43
  5 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                   06:07
  6 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement         09:54
  7 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step                  11:25
  8 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge                             12:37
  9 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          13:07
 10 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge                            13:21
 11 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                   16:25
 12 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                            16:50
 13 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits            16:58
 14 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           18:31
 15 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo                  21:09
 16 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      24:36
 17 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                             25:00
 18 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     26:45
 19 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     28:12
 20 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               29:20
 21 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         34:28
 22 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits          34:34
 23 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin                     37:28
 24 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                        40:21
 25 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka               41:18
 26 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         42:24
 27 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                           43:22
 28 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              46:44
 29 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              48:29
 30 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                    01:02:03

Klasyfikacja drużynowa

  1 BMC Racing Team                                           80:03:34
  2 Etixx - Quick-Step                                           00:22
  3 Tinkoff-Saxo                                                 01:44
  4 Team Sky                                                     03:38
  5 AG2R La Mondiale                                             05:44
  6 Team Giant-Alpecin                                           05:55
  7 Movistar Team                                                07:27
  8 Team Katusha                                                 07:56
  9 Cofidis, Solutions Credits                                   08:10
 10 Cannondale-Garmin                                            09:00
 11 Astana Pro Team                                              09:55
 12 Lotto Soudal                                                 11:52
 13 Trek Factory Racing                                          13:05
 14 MTN - Qhubeka                                                13:33
 15 Team LottoNL-Jumbo                                           13:59
 16 IAM Cycling                                                  15:40
 17 Bora-Argon 18                                                17:03
 18 FDJ.fr                                                       20:12
 19 Team Europcar                                                22:57
 20 Lampre-Merida                                                33:06
 21 Bretagne-Séché Environnement                                 46:23
 22 Orica GreenEdge                                              50:46

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: