Tour de Suisse 2015: etap 7

Norweg Alexander Kristoff pierwszy przeciął linię mety siódmego etapu Wyścigu Dookoła Szwajcarii.

Kolarzy Katushy na ostatnich metrach pokonał Petera Sagana (Tinkoff-Saxo) i Davida Cimolai (Lampre-Merida).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Francuz Thibaut Pinot (FDJ).

Pagórkowaty odcinek otworzyła seria nieudanych ataków. Bardzo aktywnie jechał Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step), zabierając sie ostatecznie w odjazd z Darylem Impeyem (Orica), Silvanem Dillierem (BMC) i Axelem Domontem (Ag2r).

Czwórka wypracowała 4 minuty przewagi, z której 54 kilometry przed metą pozostała jedna minuta. Prowadzący peleton zespół Tinkoff-Saxo przez długie minuty utrzymywał różnicę na tym samym poziomie, dopiero po osiągnięciu ostatnich 30 kilometrów zaczął przykręcać śrubę.

Trójka, bo osłabł Domont, wcale jednak nie miała zamiaru łatwo się poddać. Do pościgu dołączyły inne ekipy, z Katushą na czele, a mimo tego 10 kilometrów przed metą stoper ciągle wskazywał 30 sekund.

Walka trwała w najlepsze. Wszystkie siły rzuciła do boju Katusha, dopadając "Kwiato" dopiero 500 metrów przed kreską, gdy trasa znalazła się na niewielkim podjeździe.

Rozprowadzony Kristoff w swoim stylu dość wcześnie rozpoczął sprint, Sagan szybko się do niego zbliżył, ale Norweg zdołał odeprzeć atak jadącego po rekord w Tour de Suisse Słowaka.

Wyniki 7. etapu Tour de Suisse 2015 (WT), Biel/Bienne – Düdingen (164,6 km):

  1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                      3:38:07
  2 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
  3 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
  4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  5 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
  6 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
  7 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo
  8 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
  9 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 10 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 11 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo
 12 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 13 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 14 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 15 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 16 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 17 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 18 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         00:05
 19 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
 20 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
 21 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 22 Sergio Luis Henao (Col) Team Sky
 23 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 24 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr
 25 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 26 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 27 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 28 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step
 29 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
 30 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo
 31 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 32 Matej Mohoric (Slo) Cannondale-Garmin
 33 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 34 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 35 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
 36 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
 37 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 38 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin
 39 Larry Warbasse (USA) IAM Cycling
 40 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 41 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
 42 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 43 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 44 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 45 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 46 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 47 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 48 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
 49 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  00:14
 50 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida
 51 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing                       00:17
 52 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
 53 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 54 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                       00:21
 55 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 56 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    00:28
 57 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   00:32
 58 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 59 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
 60 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            00:37
 61 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 62 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
 63 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 64 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin
 65 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
 66 Christian Knees (Ger) Team Sky
 67 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin
 68 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
 69 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 70 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 71 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 72 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 73 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 74 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
 75 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 76 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
 77 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step
 78 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin
 79 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 80 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 81 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step                        01:00
 82 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         01:04
 83 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                              01:05
 84 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge
 85 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         01:12
 86 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge                          01:15
 87 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       01:30
 88 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      01:35
 89 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge
 90 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 91 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                     01:41
 92 Vegard Breen (Nor) Lotto Soudal                              01:43
 93 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida                        01:45
 94 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
 95 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr                                      02:21
 96 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                            02:25
 97 Bert Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       02:27
 98 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 99 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           02:41
100 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              02:51
101 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert                   03:07
102 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      04:29
103 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
104 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing
105 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                              05:58
106 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 09:39
107 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
108 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           09:46
109 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       12:33
110 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
111 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
112 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  17:09
113 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
114 Danny Pate (USA) Team Sky
115 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
116 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
117 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
118 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
119 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
120 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
121 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
122 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
123 Mario Costa (Por) Lampre-Merida
124 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
125 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
126 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
127 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
128 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
129 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin
130 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
131 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
132 Igor Anton (Spa) Movistar Team
133 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin
134 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
135 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida
136 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
137 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
138 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
139 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo
140 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
141 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
142 Kenny De Haes (Bel) Lotto Soudal
143 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky
DNF Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
DNS Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
Klasyfikacja po 7. etapie
  1 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                25:55:03
  2 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                00:37
  3 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    00:50
  4 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
  5 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                     01:07
  6 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         01:22
  7 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        01:27
  8 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr                                  02:29
  9 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                      02:43
 10 Sergio Luis Henao (Col) Team Sky                             02:46
 11 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       02:52
 12 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                               02:59
 13 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         03:12
 14 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida                        03:21
 15 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                        03:22
 16 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     03:49
 17 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            04:27
 18 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                   04:33
 19 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      04:52
 20 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           05:35
 21 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         06:15
 22 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  07:00
 23 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 08:02
 24 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           08:14
 25 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing                      08:55
 26 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin              11:03
 27 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  13:31
 28 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                   15:55
 29 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        16:41
 30 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     17:13
 31 Larry Warbasse (USA) IAM Cycling                             17:16
 32 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                 18:40
 33 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing                   19:02
 34 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                         20:00
 35 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            21:06
 36 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin                        21:42
 37 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       22:23
 38 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                     22:47
 39 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                               23:18
 40 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                              23:31
 41 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      24:18
 42 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida                            25:34
 43 Christian Knees (Ger) Team Sky                               27:25
 44 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling                           27:37
 45 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge                       29:05
 46 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge                            30:44
 47 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         32:48
 48 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   32:54
 49 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            33:39
 50 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               33:46
 51 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             33:51
 52 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin                        35:30
 53 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step                        37:13
 54 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr                                      37:42
 55 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                              40:15
 56 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice                40:39
 57 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  41:56
 58 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo                        42:34
 59 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                            43:50
 60 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing                     44:11
 61 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           44:33
 62 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida                            45:12
 63 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team                        45:23
 64 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr                              45:51
 65 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    46:54
 66 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           47:01
 67 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       47:11
 68 Vegard Breen (Nor) Lotto Soudal                              47:20
 69 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         48:17
 70 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge                          48:48
 71 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           48:49
 72 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   48:53
 73 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      50:22
 74 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           50:32
 75 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   52:35
 76 Matej Mohoric (Slo) Cannondale-Garmin                        52:57
 77 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      53:09
 78 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo                  53:43
 79 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert                   54:49
 80 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      55:45
 81 Igor Anton (Spa) Movistar Team                               56:18
 82 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo                            59:15
 83 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         59:54
 84 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                      01:00:18
 85 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo                    01:00:25
 86 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo                        01:00:59
 87 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing                    01:01:35
 88 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step               01:02:07
 89 Bert Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                    01:02:42
 90 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                   01:03:11
 91 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                   01:03:25
 92 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                       01:03:43
 93 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin              01:04:14
 94 Marco Haller (Aut) Team Katusha                           01:04:54
 95 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                     01:05:08
 96 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                       01:05:16
 97 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                    01:05:41
 98 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                         01:06:09
 99 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                    01:06:21
100 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                        01:06:26
101 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                   01:07:08
102 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing                  01:07:26
103 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                         01:07:32
104 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin                        01:08:24
105 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     01:09:27
106 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                    01:10:24
107 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   01:11:11
108 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                           01:12:03
109 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                          01:12:44
110 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge                          01:12:45
111 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                 01:13:25
112 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo                         01:15:48
113 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin                      01:15:59
114 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo                 01:17:03
115 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                   01:18:32
116 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                  01:18:50
117 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice              01:19:06
118 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step                     01:19:39
119 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin                   01:20:00
120 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                        01:20:22
121 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                       01:21:59
122 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                     01:22:00
123 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                       01:23:03
124 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                     01:23:41
125 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
126 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                     01:23:59
127 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida                        01:25:15
128 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida                     01:25:28
129 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                01:25:49
130 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                        01:26:20
131 Mario Costa (Por) Lampre-Merida                           01:27:18
132 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing               01:29:01
133 Danny Pate (USA) Team Sky                                 01:30:33
134 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo                            01:31:16
135 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert               01:31:36
136 Kenny De Haes (Bel) Lotto Soudal                          01:32:54
137 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                         01:33:54
138 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert               01:34:00
139 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo                         01:35:26
140 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr                                01:35:30
141 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                             01:35:47
142 William Bonnet (Fra) FDJ.fr                               01:37:26
143 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                           01:41:16

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: