Aviva Women's Tour 2015: etap 1

fot. Boels Dolmans / Wouter Roosenboom / Irmo Keizer

Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans) wygrała pierwszy etap rozgrywanego na Wyspach Brytyjskich wyścigu Women's Tour.

Brytyjka najszybciej finiszowała z peletonu, wygraną nie ciesząc się jednak długo, bo tuż za linią mety w tłoku uderzyła w stojących za metą fotografów i wylądowała na asfalcie. Liderka holenderskiej grupy odniosła na tyle poważne obrażenia, że po kilkunastominutowej akcji sanitariuszy przetransportowano ją do szpitala.

Druga na kresce finiszowała Niemka Lisa Brennauer (Velocio-SRAM), a trzecia Szwedka Emma Johansson (Orica-AIS).

W peletonie przyjechały 12. Małgorzata Jasińska (Alé Cipollini) i 28. Katarzyna Pawłowska (Boels - Dolmans)

fot. Boels Dolmans / Wouter Roosenboom / Irmo Keizer

Wyniki 1. etapu Aviva Women's Tour 2015 (2.1), Bury St Edmunds - Aldeburgh (70 km):
  1 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans                  2:39:53
  2 Lisa Brennauer (Ger) Velocio - SRAM
  3 Emma Johansson (Swe) Orica - AIS
  4 Simona Frapporti (Ita) Ale Cipollini
  5 Jolien D'Hoore (Bel) Wiggle Honda
  6 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv
  7 Pascale Jeuland (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
  8 Alexis Ryan (USA) Unitedhealthcare
  9 Lotta Lepistö (Fin) Bigla
 10 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 11 Coryn Rivera (USA) Unitedhealthcare
 12 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale Cipollini
 13 Iris Slappendel (Ned) Bigla
 14 Hannah Barnes (GBr) Unitedhealthcare
 15 Sarah Roy (Aus) Orica - AIS
 16 Gracie Elvin (Aus) Orica - AIS
 17 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv
 18 Laura Trott (GBr) Matrix Fitness
 19 Marta Tagliaferro (Ita) Ale Cipollini
 20 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Ale Cipollini
 21 Trixi Worrack (Ger) Velocio - SRAM
 22 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur
 23 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
 24 Katie Curtis (GBr) Pearl Izumi Sport Tours
 25 Lucy Garner (GBr) Team Liv-Plantur
 26 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv 
 27 Susanna Zorzi (Ita) Lotto Soudal Ladies
 28 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans
 29 Lieselot Decroix (Bel) Lotto Soudal Ladies
 30 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv 
 31 Elinor Barker (GBr) Matrix Fitness
 32 Brianna Walle (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 33 Stephanie Pohl (Ger) Reprezentacja Niemiec
 34 Lauren Stephens (USA) Reprezentacja USA
 35 Anna Knauer (Ger) Rabo Liv
 36 Leah Kirchmann (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 37 Corinna Lechner (Ger) Reprezentacja Niemiec
 38 Katie Hall (USA) Unitedhealthcare
 39 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans
 40 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans
 41 Lucy Martin (GBr) Matrix Fitness
 42 Hannah Ross (USA) Reprezentacja USA
 43 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 44 Tiffany Cromwell (Aus) Velocio - SRAM
 45 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda
 46 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Soudal Ladies
 47 Lauren Hall (USA) Reprezentacja USA
 48 Sarah Rijkes (Aut) Lotto Soudal Ladies
 49 Eugénie Duval (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 50 Gabriella Shaw (GBr) Pearl Izumi Sport Tours
 51 Carlee Taylor (Aus) Lotto Soudal Ladies
 52 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
 53 Francesca Cauz (Ita) Ale Cipollini
 54 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 55 Elise Delzenne (Fra) Velocio - SRAM
 56 Lisa Küllmer (Ger) Reprezentacja Niemiec
 57 Loren Rowney (Aus) Velocio - SRAM
 58 Sara Headley (USA) Reprezentacja USA
 59 Annie Ewart (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 60 Heather Fischer (USA) Reprezentacja USA
 61 Molly Weaver (GBr) Team Liv-Plantur
 62 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle Honda
 63 Melissa Hoskins (Aus) Orica - AIS
 64 Audrey Cordon (Fra) Wiggle Honda
 65 Chloe Mcconville (Aus) Orica - AIS
 66 Sharon Laws (GBr) Bigla
 67 Nicole Hanselmann (Swi) Bigla
 68 Rushlee Buchanan (NZl) Unitedhealthcare
 69 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
 70 Linda Melanie Villumsen (NZl) Unitedhealthcare
 71 Kimberley Le Court de Billot (Mri) Matrix Fitness
 72 Emilie Aubry (Swi) Bigla
 73 Uenia Fernandes Da Souza (Bra) Ale Cipollini
 74 Sabrina Stultiens (Ned) Team Liv-Plantur
 75 Lauren Komanski (USA) Reprezentacja USA
 76 Danielle King (GBr) Wiggle Honda
 77 Lex Albrecht (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 78 Barbara Guarischi (Ita) Velocio - SRAM
 79 Maura Kinsella (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 80 Kathrin Hammes (Ger) Reprezentacja Niemiec
 81 Vera Koedooder (Ned) Bigla
 82 Claudia Lichtenberg (Ger) Team Liv-Plantur
 83 Melissa Lowther (GBr) Matrix Fitness
 84 Ciara Horne (GBr) Pearl Izumi Sport Tours
 85 Annette Edmondson (Aus) Wiggle Honda                        00:11
 86 Helen Wyman (GBR) Matrix Fitness                            01:03
 87 Ariane Horbach (Ger) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 88 Anouk Rijff (Ned) Lotto Soudal Ladies                       01:50
 89 Dame Sarah Storey (GBr) Pearl Izumi Sport Tours             02:07
 90 Katie Archibald (GBr) Pearl Izumi Sport Tours               02:10
 91 Alexandra Manly (Aus) Orica - AIS
 92 Joanna Rowsell (GBr) Pearl Izumi Sport Tours                17:42
 93 Madeleine Ortmüller (Ger) Reprezentacja Niemiec             17:43
Klasyfikacja generalna po 1. etapie:
  1 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans                  2:39:43
  2 Lisa Brennauer (Ger) Velocio - SRAM                         00:04
  3 Marta Tagliaferro (Ita) Ale Cipollini                       00:05
  4 Emma Johansson (Swe) Orica - AIS                            00:06
  5 Coryn Rivera (USA) Unitedhealthcare
  6 Elinor Barker (GBr) Matrix Fitness                          00:07
  7 Simona Frapporti (Ita) Ale Cipollini                        00:10
  8 Jolien D'Hoore (Bel) Wiggle Honda
  9 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv
 10 Pascale Jeuland (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 11 Alexis Ryan (USA) Unitedhealthcare
 12 Lotta Lepistö (Fin) Bigla
 13 Aude Biannic (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 14 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale Cipollini
 15 Iris Slappendel (Ned) Bigla
 16 Hannah Barnes (GBr) Unitedhealthcare
 17 Sarah Roy (Aus) Orica - AIS
 18 Gracie Elvin (Aus) Orica - AIS
 19 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv
 20 Laura Trott (GBr) Matrix Fitness
 21 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Ale Cipollini
 22 Trixi Worrack (Ger) Velocio - SRAM
 23 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur
 24 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
 25 Katie Curtis (GBr) Pearl Izumi Sport Tours
 26 Lucy Garner (GBr) Team Liv-Plantur
 27 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv
 28 Susanna Zorzi (Ita) Lotto Soudal Ladies
 29 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans
 30 Lieselot Decroix (Bel) Lotto Soudal Ladies
 31 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv
 32 Brianna Walle (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 33 Stephanie Pohl (Ger) Reprezentacja Niemiec
 34 Lauren Stephens (USA) Reprezentacja USA
 35 Anna Knauer (Ger) Rabo Liv
 36 Leah Kirchmann (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 37 Corinna Lechner (Ger) Reprezentacja Niemiec
 38 Katie Hall (USA) Unitedhealthcare
 39 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans
 40 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans
 41 Lucy Martin (GBr) Matrix Fitness
 42 Hannah Ross (USA) Reprezentacja USA
 43 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 44 Tiffany Cromwell (Aus) Velocio - SRAM
 45 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda
 46 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Soudal Ladies
 47 Lauren Hall (USA) Reprezentacja USA
 48 Sarah Rijkes (Aut) Lotto Soudal Ladies
 49 Eugénie Duval (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 50 Gabriella Shaw (GBr) Pearl Izumi Sport Tours
 51 Carlee Taylor (Aus) Lotto Soudal Ladies
 52 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
 53 Francesca Cauz (Ita) Ale Cipollini
 54 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
 55 Elise Delzenne (Fra) Velocio - SRAM
 56 Lisa Küllmer (Ger) Reprezentacja Niemiec
 57 Loren Rowney (Aus) Velocio - SRAM
 58 Sara Headley (USA) Reprezentacja USA
 59 Annie Ewart (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 60 Heather Fischer (USA) Reprezentacja USA
 61 Molly Weaver (GBr) Team Liv-Plantur
 62 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle Honda
 63 Melissa Hoskins (Aus) Orica - AIS
 64 Audrey Cordon (Fra) Wiggle Honda
 65 Chloe Mcconville (Aus) Orica - AIS
 66 Sharon Laws (GBr) Bigla
 67 Nicole Hanselmann (Swi) Bigla
 68 Rushlee Buchanan (NZl) Unitedhealthcare
 69 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
 70 Linda Melanie Villumsen (NZl) Unitedhealthcare
 71 Kimberley Le Court de Billot (Mri) Matrix Fitness
 72 Emilie Aubry (Swi) Bigla
 73 Uenia Fernandes Da Souza (Bra) Ale Cipollini
 74 Sabrina Stultiens (Ned) Team Liv-Plantur
 75 Lauren Komanski (USA) Reprezentacja USA
 76 Danielle King (GBr) Wiggle Honda
 77 Lex Albrecht (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 78 Barbara Guarischi (Ita) Velocio - SRAM
 79 Maura Kinsella (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 80 Kathrin Hammes (Ger) Reprezentacja Niemiec
 81 Vera Koedooder (Ned) Bigla
 82 Claudia Lichtenberg (Ger) Team Liv-Plantur
 83 Melissa Lowther (GBr) Matrix Fitness
 84 Ciara Horne (GBr) Pearl Izumi Sport Tours
 85 Annette Edmondson (Aus) Wiggle Honda                        00:21
 86 Helen Wyman (GBR) Matrix Fitness                            01:13
 87 Ariane Horbach (Ger) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 88 Anouk Rijff (Ned) Lotto Soudal Ladies                       02:00
 89 Dame Sarah Storey (GBr) Pearl Izumi Sport Tours             02:17
 90 Katie Archibald (GBr) Pearl Izumi Sport Tours               02:20
 91 Alexandra Manly (Aus) Orica - AIS
 92 Joanna Rowsell (GBr) Pearl Izumi Sport Tours                17:52
 93 Madeleine Ortmüller (Ger) Reprezentacja Niemiec             17:53

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: