Tour de Suisse 2015: etap 5

Thibau Pinot z grupy FDJ wygrał u podnóża lodowca Rettenbach (2669 m n.p.m.) w Austrii królewski etap Wyścigu Dookoła Szwajcarii, obejmując dzięki temu prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce wywalczył Domenico Pozzovivo (Ag2r), a trzecie Simon Spilak (Katusha). Po 7. pozycję wspiął się Jan Hirt (CCC Sprandi Polkowice), a 11. ze stratą 1:40 zameldował się Rafał Majka (Tinkoff-Saxo).

237-km maraton, rozgrywany w dobrych, słonecznych warunkach pogodowych, zaraz po starcie otworzyła akcja ośmiu zawodników Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), Gregory Rast (Trek), Stefan Denifl (IAM Cycling), Mathias Brandle (IAM Cycling), Ben King (Cannondale), Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), Stefan Schumacher (CCC Sprandi) i Mirko Selvaggi (Wanty-Groupe Gobert).

Uciekinierzy na pierwszym z dwóch podjazdów, leżącej powyżej granicy 2000 metrów przełęczy Bielerhöhe (kat. HC; 109.6 km; 34,4 km; 4%) zyskali 10:22, ale za sprawą ekipy Astana peleton na górskiej premii zameldował się spóźniony o 7:45.

Długie, 47-km zjazdy, pomogły uciekinierom ponownie odbudować przewagę do 10:30, jednak finałową wspinaczkę do Rettenbachgletscher (12,1 km; 10,7%, maks. 15%), rozpoczęli z zapasem poniżej 5 minut.

Czołówka od razu się rozsypała, a samotne prowadzenie objął Denifl. Z grupy zasadniczej pierwszy próbę ataku podjął Igor Anton (Movistar). Z drugiej strony od stawki powoli odpadał lider Tom Dumoulin (Giant-Alpecin).

Tempo pościgu nie było wysokie, prowadzący Austriak utrzymywał 4 minuty zapasu na 8 km przed metą. Zaatakował wówczas Simon Spilak (Katusha). W kilkunastoosobowej grupie zasadniczej kręcili Rafał Majka i tu niespodzianka, Jan Hirt.

Majka spadł do następnej grupki, natomiast Spilak systematycznie odrabiał stratę do kolarza IAM Cycling.

Słoweniec przecenił nieco swoje siły. 3,5 km przed kreską doszli go Domenico Pozzovivo (Ag2), Hirt, Geraint Thomas (Sky), Miguel Lopez (Astana) i Thibau Pinot. Denifl miał nadal ponad 2 minuty przewagi.

Spilak ponowił akcję, pociągając ze sobą Pinota. Nieco dalej jechali Thomas, Lopez i Pozzovivo. Hirt zaczął słabnąć.

Francuz najpierw odjechał Słoweńcowi, a następnie 1500 metrów przed metą dopadł prowadzącego od niemal samego startu Denifla, otwierając sobie szeroko drogę do etapowego triumfu.

Wyniki 5. etapu Tour de Suisse 2015 (WT), Unterterzen/Flumserberg – Sölden/Rettenbachgletscher (237,3 km):
  1 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                 6:22:47
  2 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    00:34
  3 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                              00:37
  4 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                     00:43
  5 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
  6 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         01:15
  7 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                         01:18
  8 Sergio Luis Henao (Col) Team Sky                             01:29
  9 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                              01:31
 10 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        01:37
 11 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                               01:40
 12 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                      02:16
 13 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr
 14 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 15 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 16 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       02:27
 17 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         02:35
 18 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin              03:03
 19 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                        03:05
 20 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
 21 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            03:57
 22 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           04:28
 23 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                   04:30
 24 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         05:03
 25 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing                      05:08
 26 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 05:22
 27 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  05:45
 28 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                     05:47
 29 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin
 30 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  06:35
 31 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                   06:55
 32 Igor Anton (Spa) Movistar Team                               07:23
 33 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 34 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                              07:32
 35 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            08:33
 36 Larry Warbasse (USA) IAM Cycling
 37 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           08:50
 38 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling                           09:47
 39 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
 40 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 41 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            10:37
 42 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                 10:43
 43 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing                   11:04
 44 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  11:19
 45 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida
 46 Christian Knees (Ger) Team Sky                               11:42
 47 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           12:23
 48 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 49 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              12:46
 50 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           13:21
 51 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   14:24
 52 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 53 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       14:31
 54 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      15:08
 55 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 56 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     15:24
 57 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         15:32
 58 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice                16:21
 59 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               17:02
 60 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 61 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 62 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 63 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge                          17:05
 64 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      17:22
 65 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                          17:24
 66 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing                     18:12
 67 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo                        18:41
 68 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      19:20
 69 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr                                      21:16
 70 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
 71 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 72 Matej Mohoric (Slo) Cannondale-Garmin                        21:27
 73 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 74 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge
 75 Bert Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 76 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
 77 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 78 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 79 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
 80 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 81 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 82 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step
 83 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 84 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin
 85 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
 86 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge
 87 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                21:50
 88 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                          22:39
 89 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
 90 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 91 Vegard Breen (Nor) Lotto Soudal                              22:51
 92 Danny Pate (USA) Team Sky                                    23:02
 93 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida                            23:28
 94 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                               23:51
 95 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 96 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 97 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing                     25:37
 98 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing                       25:40
 99 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo                               26:06
100 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  26:18
101 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
102 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr                                   26:38
103 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                     26:47
104 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                      26:51
105 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         26:57
106 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
107 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                        27:07
108 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo
109 Kenny De Haes (Bel) Lotto Soudal
110 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
111 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
112 Mario Costa (Por) Lampre-Merida
113 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin
114 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
115 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           27:39
116 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo                           28:02
117 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
118 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                            28:36
119 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        29:31
120 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      29:34
121 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
122 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo                            29:38
123 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
124 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                            29:41
125 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      30:05
126 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo                            30:12
127 William Bonnet (Fra) FDJ.fr                                  30:31
128 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                       31:17
129 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step
130 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step
131 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              32:39
132 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
133 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
134 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
135 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin                         32:42
136 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo
137 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    32:51
138 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step                  33:14
139 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
140 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert
141 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                             34:08
142 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida                           35:20
143 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida                        35:22
144 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                              36:04
145 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
DNF Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
DNF Ion Izagirre (Spa) Movistar Team
DNF David Lopez (Spa) Team Sky
DNS Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
Klasyfikacja po 5. etapie
  1 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                17:42:01
  2 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                00:47
  3 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                              00:50
  4 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    00:55
  5 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                     01:07
  6 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         01:27
  7 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        01:32
  8 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr                                  02:29
  9 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                      02:43
 10 Sergio Luis Henao (Col) Team Sky                             02:46
 11 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       02:57
 12 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                               02:59
 13 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         03:12
 14 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida                        03:21
 15 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                        03:22
 16 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     03:49
 17 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            04:27
 18 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                   04:33
 19 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin                      04:52
 20 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           05:35
 21 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         06:15
 22 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  07:00
 23 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           07:42
 24 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing                      07:49
 25 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 08:02
 26 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin              10:31
 27 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing                   11:21
 28 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  12:43
 29 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                   15:55
 30 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     16:41
 31 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        16:51
 32 Larry Warbasse (USA) IAM Cycling                             17:16
 33 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                 17:29
 34 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                         18:49
 35 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling                              19:14
 36 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            20:04
 37 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin                        21:30
 38 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                     21:36
 39 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       22:28
 40 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      23:44
 41 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                               23:46
 42 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  24:00
 43 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                24:25
 44 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida                            25:25
 45 Christian Knees (Ger) Team Sky                               26:53
 46 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling                           27:05
 47 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida                            27:29
 48 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge                       28:31
 49 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge                            29:18
 50 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                              30:02
 51 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         31:11
 52 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           31:15
 53 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            32:15
 54 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   32:22
 55 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               32:35
 56 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      32:41
 57 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             33:56
 58 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       34:04
 59 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr                                      34:47
 60 Igor Anton (Spa) Movistar Team                               34:54
 61 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin                        34:58
 62 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step                        36:02
 63 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           36:48
 64 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           37:12
 65 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo                  38:36
 66 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice                40:39
 67 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           41:05
 68 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo                        42:00
 69 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr                              42:22
 70 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                            42:26
 71 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing                     43:00
 72 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team                        44:32
 73 Vegard Breen (Nor) Lotto Soudal                              45:12
 74 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      45:44
 75 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge                          46:46
 76 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    46:59
 77 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      47:43
 78 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         47:45
 79 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                           48:43
 80 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   48:53
 81 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing                     50:22
 82 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert                   51:47
 83 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   52:08
 84 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        52:23
 85 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                       52:41
 86 Matej Mohoric (Slo) Cannondale-Garmin                        52:59
 87 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      53:09
 88 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 54:10
 89 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              54:20
 90 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                      54:34
 91 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin                         55:44
 92 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         55:54
 93 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      57:38
 94 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo                            58:24
 95 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo                            58:44
 96 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         58:47
 97 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                       58:55
 98 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step                  59:32
 99 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo                    01:00:02
100 Bert Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                    01:00:20
101 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo                        01:01:06
102 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing                    01:01:23
103 Marco Haller (Aut) Team Katusha                           01:01:29
104 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice              01:01:32
105 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                        01:02:08
106 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                   01:02:53
107 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                         01:02:55
108 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin                   01:02:56
109 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                       01:03:41
110 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                       01:03:43
111 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                    01:04:04
112 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                     01:04:36
113 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin                        01:05:12
114 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                         01:05:17
115 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                       01:05:34
116 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                     01:05:58
117 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
118 Mario Costa (Por) Lampre-Merida                           01:07:00
119 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                        01:08:37
120 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing               01:10:54
121 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   01:11:11
122 Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge                          01:11:15
123 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                     01:11:31
124 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                          01:11:36
125 Danny Pate (USA) Team Sky                                 01:12:50
126 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                 01:13:09
127 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo                            01:13:33
128 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert               01:13:53
129 Kenny De Haes (Bel) Lotto Soudal                          01:14:40
130 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                         01:16:11
131 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                  01:16:35
132 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr                                01:16:37
133 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert               01:17:02
134 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo                 01:17:08
135 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo                         01:17:43
136 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                             01:18:04
137 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                   01:18:37
138 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step                     01:18:44
139 William Bonnet (Fra) FDJ.fr                               01:20:22
140 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                     01:22:26
141 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                       01:22:36
142 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida                     01:23:18
143 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                           01:23:36
144 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida                        01:25:24
145 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr                                01:25:54

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: