Criterium du Dauphine 2015: etap 8

Chris Froome z grupy Sky wygrał ostatni etap Criterium du Dauphine, zapewniając tym sobie triumf w 67. edycji wyścigu.

Brytyjczyk na ostatnim etapie pokonał Simona Yatesa (Orica-GreenEdge) i Rui Costę (Lampre-Merida).

20. na mecie zameldował się Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo).

Finałowy odcinek, tak jak poprzednie, od samego startu został poważnie potraktowany przez kolarzy. W akcji dnia znaleźli się Wilco Kelderman (LottoNL), Gorka Izagirre (Movistar), Gatis Smukulis (Katusha), Tony Martin (Etixx), Bruno Pires (Tinkoff), Cyril Gautier, Perrig Quémeneur i Romain Sicard (wszyscy Europcar), Albert Timmer (Giant), Stephen Cummings (MTN), Lars Boom (Astana), Julien Simon (Cofidis) oraz Bart De Clercq (Lotto).

W tak dużej grupie źle się czuł "samotny wilk" Tony Martin, który zaatakował w połowie dystansu, na zjeździe z Côte de Saint-Georges-d'Hurti (kat. 3; 76 km; 4,6 km; 5,4%).

Niemiecki czasowiec piękną drogę pod Lacetes de Montvernier (kat. 1; 108 km; 3,4 km; 8,2%), zdobył z zapasem 1:45 nad resztą ucieczki i 3:45 nad peletonem.

Po zjeździe ostatnie 40 km cały czas prowadziło lekko pod górę. W pościgu pracowali kolarze Team Sky, których lider Chris Froome, tracił do lidera wyścigu Tejaya Van Garderena (BMC Racing Team) zaledwie 18 sekund.

Przewaga "Panzerwagena" stopniowo spadała. Martin na Côte de Saint-André (kat. 3; 142 km; 3 km; 7%) zrezygnował z walki o etapowy sukces, zdając sobie sprawę, że jego szanse są marne. Został tam doścignięty przez uciekinierów, peleton tracił w tym miejscu 35 sekund.

Samotne prowadzenie objął Cummings, natomiast na zjeździe z zasadniczej grupy zaatakował Alejandro Valverde (Movistar). Brytyjczyk finałowy podjazd na Modane Valfrejus (kat. 1; 8,4 km; 5,7%) rozpoczął z zapasem 1:20 nad grupą zasadniczą.

Pracę podjęła ekipa Astany. Valverde szybko został doścignięty, przewaga Cummings również topniała.

Wout Poels rozpoczął narzucanie tempa dla Froome'a. Brytyjczyk zaatakował 2,5 km przed metą, gdy na widelcu pojawił się Cummings.

Van Garderen ruszył za kolarzem Sky, ale metr, po metrze różnica rosła. Mało tego, Amerykanina dopadli Simon Yates i Rui Costa.

Froome nie zwolnił do końca, meldując się na mecie kilkanaście sekund przed trójką, co gwarantował mu triumfować w całym "Delfinacie".

fot. ASO/X.Bourgois

Wyniki 8. etapu Criterium du Dauphine 2015 (WT), Saint-Gervais Mont Blanc - Modane Valfréjus (156,5 km):
  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                          3:59:27
  2 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge                            00:18
  3 Rui Costa (Por) Lampre-Merida
  4 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
  5 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                         00:28
  6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
  7 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin                        00:31
  8 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  00:44
  9 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 10 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
 11 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       00:52
 12 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 13 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 14 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                01:35
 15 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
 16 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 17 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 18 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo                        01:46
 19 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin
 20 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                           01:57
 21 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                02:03
 22 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             02:12
 23 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
 24 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              02:22
 25 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 26 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         02:56
 27 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge                             03:13
 28 John Gadret (Fra) Movistar Team                              03:29
 29 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka
 30 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     03:44
 31 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           03:51
 32 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             03:55
 33 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              04:04
 34 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 35 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 36 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 37 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 38 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka                            04:09
 39 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge
 40 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 41 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                            04:20
 42 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                      04:48
 43 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing
 44 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                           05:02
 45 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka               05:12
 46 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida                       05:23
 47 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  05:38
 48 Eduard Beltran (Col) Tinkoff-Saxo
 49 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 05:56
 50 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         06:38
 51 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 52 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 53 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge                       07:09
 54 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida
 55 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 56 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 57 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka
 58 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
 59 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin
 60 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
 61 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 62 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                             07:28
 63 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 64 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                          08:11
 65 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team                           08:58
 66 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            11:08
 67 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
 68 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 69 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18
 70 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 71 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 72 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
 73 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale
 74 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 75 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
 76 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                     11:27
 77 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            12:48
 78 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                     12:55
 79 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              13:10
 80 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida
 81 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         13:13
 82 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                             14:01
 83 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 84 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
 85 David Tanner (Aus) IAM Cycling
 86 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin
 87 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
 88 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 89 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 90 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                          15:08
 91 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                16:05
 92 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     20:04
 93 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team                          20:06
 94 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
 95 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar                            20:23
 96 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
 97 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          20:58
 98 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin                           22:31
 99 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin                          22:32
100 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              23:20
101 Mickael Delage (Fra) FDJ
102 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
103 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
104 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin
105 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
106 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
107 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo
108 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
109 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing
110 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
111 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka
112 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo
113 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
114 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
115 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
116 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
117 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
118 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
119 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
120 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge
121 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
122 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
123 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
124 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
125 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
126 Ian Boswell (USA) Team Sky
127 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
128 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
129 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin
130 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
131 Ian Stannard (GBr) Team Sky
132 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
133 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin
DNF Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
DNF Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
DNF Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
DNF Kévin Reza (Fra) FDJ
DNF José Herrada (Spa) Movistar Team
DNF Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
DNS Luke Rowe (GBr) Team Sky
Klasyfikacja końcowa:
  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                         30:59:02
  2 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     00:10
  3 Rui Costa (Por) Lampre-Merida                                01:16
  4 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                          01:21
  5 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge                            01:33
  6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         02:05
  7 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin                        02:52
  8 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                         03:06
  9 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       03:12
 10 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin                      04:17
 11 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida                       04:20
 12 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        04:32
 13 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    05:24
 14 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo                        06:43
 15 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            09:51
 16 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits              10:32
 17 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     11:22
 18 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida                       20:14
 19 Gorka Izagirre (Spa) Movistar Team                           20:49
 20 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge                             25:30
 21 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                      27:24
 22 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     28:40
 23 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                29:44
 24 John Gadret (Fra) Movistar Team                              31:08
 25 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           38:23
 26 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              38:54
 27 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       39:13
 28 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                           40:57
 29 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     41:18
 30 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                             41:20
 31 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                41:21
 32 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         44:06
 33 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                        44:10
 34 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           45:46
 35 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida                       46:15
 36 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo                               49:01
 37 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 50:09
 38 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                50:13
 39 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  50:27
 40 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team                          50:37
 41 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             50:42
 42 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing                    50:43
 43 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                52:35
 44 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                  52:47
 45 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         52:56
 46 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo                      54:59
 47 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka                         55:04
 48 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                          55:13
 49 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         56:03
 50 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          56:23
 51 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              56:59
 52 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                           59:16
 53 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               59:23
 54 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits          01:00:48
 55 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge                       01:01:50
 56 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18                     01:03:00
 57 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                             01:03:01
 58 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                  01:03:36
 59 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                       01:04:20
 60 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing                   01:04:52
 61 Eduard Beltran (Col) Tinkoff-Saxo                         01:05:34
 62 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka                         01:07:52
 63 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                         01:08:30
 64 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                         01:10:30
 65 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                       01:11:28
 66 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                           01:11:48
 67 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                         01:12:55
 68 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling                        01:13:03
 69 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin                  01:14:26
 70 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                01:14:58
 71 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                      01:15:30
 72 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling                       01:15:38
 73 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                 01:17:23
 74 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                             01:19:16
 75 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge                    01:20:49
 76 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin                   01:22:47
 77 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:23:32
 78 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                          01:25:03
 79 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin                       01:25:10
 80 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale                 01:25:12
 81 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka                  01:25:28
 82 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                  01:25:49
 83 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits           01:26:06
 84 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     01:26:22
 85 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                  01:27:19
 86 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                       01:27:37
 87 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                           01:28:11
 88 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka            01:28:28
 89 Ian Boswell (USA) Team Sky                                01:28:33
 90 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:29:36
 91 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                      01:29:43
 92 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge                     01:30:36
 93 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida                       01:31:14
 94 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                        01:31:17
 95 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                       01:31:53
 96 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   01:32:43
 97 David Tanner (Aus) IAM Cycling                            01:33:42
 98 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                       01:34:25
 99 Ian Stannard (GBr) Team Sky                               01:34:29
100 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                               01:37:13
101 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                           01:38:00
102 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                    01:40:35
103 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                      01:42:43
104 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                       01:43:29
105 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                     01:43:35
106 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing                   01:43:42
107 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka           01:44:21
108 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                01:44:26
109 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge                 01:44:36
110 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                     01:45:29
111 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                          01:46:03
112 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar                         01:47:39
113 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                           01:48:11
114 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                    01:48:36
115 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin              01:51:26
116 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                         01:52:54
117 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                          01:53:04
118 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                  01:53:05
119 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                01:53:54
120 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                  01:54:02
121 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits           01:55:31
122 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                     01:55:36
123 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits       01:57:19
124 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                     01:58:58
125 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka                          02:00:37
126 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo                  02:01:10
127 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin               02:01:47
128 Mickael Delage (Fra) FDJ                                  02:01:50
129 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                    02:02:24
130 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                      02:02:47
131 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits         02:03:59
132 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin                        02:06:10
133 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin                  02:06:47

Klasyfikacja punktowa:

  1 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 64 pkt
  2 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka                        56
  3 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               42
  4 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                        32
  5 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                            32
  6 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                                 31
  7 Rui Costa (Por) Lampre-Merida                                   27
  8 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                            25
  9 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                   25
 10 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge                               24

Klasyfikacja górska:

  1 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka                        65 pkt
  2 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               26
  3 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                              25
  4 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                            17
  5 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                           17
  6 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                            16
  7 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                        15
  8 Rui Costa (Por) Lampre-Merida                                   14
  9 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                     14
 10 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits                 14

Klasyfikacja drużynowa:

  1 Movistar Team                                             92:07:53
  2 Lampre - Merida                                              13:45
  3 Tinkoff-Saxo                                                 22:50
  4 Ag2r La Mondiale                                             43:18
  5 Astana Pro Team                                              45:33
  6 Orica Greenedge                                              52:57
  7 Team Sky                                                     55:08
  8 Team Cannondale-Garmin                                    01:01:59
  9 Lotto-Soudal                                              01:03:56
 10 Bmc Racing Team                                           01:05:25
 11 Team Katusha                                              01:14:32
 12 Cofidis, Solutions Credits                                01:28:46
 13 Bora-Argon 18                                             01:38:03
 14 IAM Cycling                                               01:57:01
 15 MTN-Qhubeka                                               02:19:47
 16 Team Lotto NL - Jumbo                                     02:21:19
 17 Team Europcar                                             02:38:06
 18 Trek Factory Racing                                       02:41:55
 19 FDJ                                                       03:15:16
 20 Team Giant-Alpecin                                        04:03:32

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: