Paulina Brzeźna-Bentkowska 5. w Auensteiner-Radsporttage 2015

Paulina Brzeźna-Bentkowska (Nestle Fitness Cycling Team) zajęła 5. miejsce w niemieckim wyścigu etapowym Auensteiner-Radsporttage (2.2).

Trzydniowy wyścig wokół niemieckiego miasteczka Auenstein wygrała zawodniczka z RPA – Asleigh Moolman Pasio (Bigla). Dwukrotna mistrzyni Afryki przesądziła na swoją korzyść zmagania w rejonie Badenia-Wirtembergia na ostatnim etapie, zwycięstwem etapowym pieczętując triumf w klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce, ze stratą 1:40, zajęła Holenderka Sabrina Stultiens (Team Liv Plantur), a trzecie Słowenka Polona Batagelj (BTC City Ljubljana). Brzeźna-Bentkowska po zajęciu drugiej pozycji na królewskim etapie sklasyfikowana została na 5. miejscu, 2:10 za zwycięską zawodniczką ekipy Bigla.

9. miejsce zajęła kolejna Polka – Anna Plichta (Nestle Fitness Cycling Team).

Zmagania na niemieckich szosach otworzył piątkowy prolog. Najszybszy czas na prologu zanotowała Belgijka Ann-Sophie van Duyck (TopSport Vlaanderen – Pro Duo), na dystansie 6300 metrów o 11 sekund pokonując Asleigh Moolman Pasio (Bigla) i o 12 sekund Sabrinę Stultiens (Team Liv Plantur).

Najlepszą z Polek była Ewelina Szybiak (Aromitalia Vaiano), sklasyfikowana z 17. czasem.

Rozegrany w sobotę 96-kilometrowy etap padł łupem Holenderki Rozanne Slik (Parkhotel Valkenburg), która w końcówce pokonała towarzyszkę ucieczki – Maję Włoszczowską (Reprezentacja Polski). Dwójka do mety dotarła 17 sekund przed grupą pościgową, którą przyprowadziła Dunka Amalie Dideriksen.

Na 6. miejscu finiszowała Paulina Brzeźna-Bentkowska (Nestle Fitness Cycling Team). W czołowej grupce finiszowała także jej drużynowa koleżanka Anna Plichta.

Ostatni odcinek – 127-kilometrową rundę wokół Auenstein – wygrała Moolman Pasio, na metę przyjeżdżając z przewagą nieco ponad półtorej minuty nad Pauliną Brzeźną-Bentkowską i Sabriną Stultiens.

10. miejsce zajęła Anna Plichta, 11. Ewelina Szybiak (Aromitalia – Vaiano), 16. Monika Brzeźna, 18. Agnieszka Skalniak, a 35. Katarzyna Wilkos (wszystkie Nestle Fitness Cycling Team).

Zmagań nie ukończyły reprezentantki Polski – Maja Włoszczowska, Paulina Cywińska, Paulina Guz i Karolina Karasiewicz.