Tour des Fjords 2015: etap 3

Alexander Kristoff (Katusha) po raz trzeci z rzędu triumfował na norweskich szosach i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Tour des Fjords.

Norweski supersprinter pokonał w końcówce Daryla Impeya (Orica-GreenEdge) i swojego rodaka Edvalda Boassona Hagena (MTN-Qhubeka).

Peleton na początku etapu odwiedził tunel, zlokalizowany 262 metry pod poziomem morza. Liczne ataki ucieczkę wyłoniły jednak dopiero po kilkudziesięciu kilometrach, a na zalanych strugami deszczu szosach Norwegii odjechać zdołali Wouter Mol (Join's - De Rijke), Michael Valgren Andersen (Tinkoff-Saxo), Magnus Cort Nielsen (Orica-GreenEdge) oraz Nicholas Dougal (MTN-Qhubeka).

Czwórki peleton nie odpuścił na więcej niż dwie minuty i utrzymywał ruchy atakujących pod kontrolą. 45 kilometrów przed metą, na mocno pofałdowanym odcinku na atak zdecydował się Andersen, przez kolejne kilometry udanie utrzymując dwie minuty zapasu nad goniącą go grupą.

Przygoda Duńczyka na czele zakończyła się na ostatniej górskiej premii, 20 kilometrów przed metą, gdy tempo podkręcili kolarze MTN-Qhubeka. Nie odstraszyło to harcowników - szczęścia próbowali Amets Txurruka (Caja Rural-Seguros RGA), Rasmus Guldhammer (Cult Energy) oraz Frederik Galta (Team Coop - Osterhus), uzyskując kilkanaście sekund przewagi i licząc na łut szczęścia na mokrej nawierzchni.

Akcję skasowano zaledwie 1500 metrów przed metą, a po raz trzeci z rzędu najszybszy okazał się Alexander Kristoff (Katusha), zostawiając w tyle Daryla Impeya (Orica-GreenEdge) i Edvalda Boassona Hagena (MTN-Qhubeka).

fot. Team Katusha

Wyniki 3. etapu Tour des Fjords 2015 (2.1), Stord - Sauda (166 km):
  1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                      3:57:05
  2 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
  3 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka
  4 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water
  5 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
  6 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling
  7 Alexander Wetterhall (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
  8 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
  9 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
 10 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 11 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 12 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 13 Marcus Faglum Karlsson (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
 14 Petter Theodorsen (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 15 Kamil Gradek (Pol) Activejet Team
 16 Michel Kreder (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 17 Michael Olsson (Swe) Team Trefor - Blue Water
 18 Sam Oomen (Ned) Rabobank Development Team
 19 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
 20 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water
 21 Audun Brekke Flotten (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 22 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 23 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
 24 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy Pro Cycling
 25 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis
 26 Carl Fredrik Hagen (Nor) Team Sparebanken Sor
 27 August Jensen (Nor) Team Coop-Oster Hus
 28 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 29 Frederik Galta (Nor) Team Coop-Oster Hus
 30 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 31 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 32 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 33 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 34 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo
 35 Jan Maas (Ned) Rabobank Development Team
 36 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team
 37 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 38 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 39 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
 40 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 41 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 42 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 43 Paweł Bernas (Pol) Activejet Team
 44 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing                     00:09
 45 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 46 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                              00:15
 47 Adam Yates (GBr) Orica-GreenEdge                             00:25
 48 Sebastian Balck (Swe) Team Tre Berg-Bianchi                  00:35
 49 Antwan Tolhoek (Ned) Rabobank Development Team               00:47
 50 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                  01:48
 51 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  02:24
 52 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          02:27
 53 Wouter Mol (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke               04:49
 54 Reidar Bohlin Borgersen (Nor) Team Joker
 55 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
 56 Sven Erik Bystrom (Nor) Team Katusha
 57 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling
 58 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Fixit.no                      07:18
 59 Daniel Foder (Den) Team Trefor - Blue Water
 60 James Mc Laughlin (GBr) Madison Genesis
 61 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka
 62 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 63 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                       08:21
 64 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge
 65 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka
 66 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
 67 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing
 68 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
 69 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
 70 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 71 Torstein Traaen (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 72 Philip Lindau (Swe) Team Joker                               14:17
 73 Daniel Hoelgaard (Nor) Team Joker
 74 André Looij (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 75 Rasmus Christian Quaade (Den) Cult Energy Pro Cycling
 76 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling
 77 Thomas Nybo Riis (Den) Team Trefor - Blue Water
 78 Reinier Honig (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 79 Haavard Blikra (Nor) Team Coop-Oster Hus
 80 Torstein Stokkenes (Nor) Team Fixit.no
 81 Ole Forfang (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 82 Mitchell Cornelisse (Ned) Rabobank Development Team
 83 Karel Hnik (Cze) Cult Energy Pro Cycling
 84 Fridtjof Roinos (Nor) Team Sparebanken Sor
 85 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken Sor
 86 Robbert De Greef (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
 87 Taco Van Der Hoorn (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
 88 Ronan Van Zandbeek (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
 89 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team
 90 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 91 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 92 Ike Groen (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
 93 Adrian Aas Stien (Nor) Team Joker
 94 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 95 Vegard Robinson Bugge (Nor) Team Sparebanken Sor
 96 Michał Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
 97 Jesus Ezquerra (Spa) Activejet Team
 98 Fillip Eidsheim (Nor) Team Fixit.no
 99 Adrian Gjolberg (Nor) Team Fixit.no
100 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis
101 Oscar Landa (Nor) Team Coop-Oster Hus
102 Paweł Franczak (Pol) Activejet Team
103 Truls Engen Korsaeth (Nor) Team Joker
104 Michał Podlaski (Pol) Activejet Team
105 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
106 Sindre Eid Hermansen (Nor) Team Fixit.no                     18:57
Klasyfikacja generalna po 3. etapie:
  1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                     14:10:41
  2 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge                            00:20
  3 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing                     00:24
  4 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
  5 Marco Haller (Aut) Team Katusha
  6 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water        00:26
  7 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka
  8 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                        00:30
  9 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 10 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 11 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 12 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy Pro Cycling
 13 Sam Oomen (Ned) Rabobank Development Team
 14 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 15 Michael Olsson (Swe) Team Trefor - Blue Water
 16 Soren Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water
 17 Michel Kreder (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 18 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 19 Paweł Bernas (Pol) Activejet Team
 20 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo                               00:37
 21 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
 22 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo                            00:44
 23 Alexander Wetterhall (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
 24 Kamil Gradek (Pol) Activejet Team
 25 Carl Fredrik Hagen (Nor) Team Sparebanken Sor
 26 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 27 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis
 28 August Jensen (Nor) Team Coop-Oster Hus
 29 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 30 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 31 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 32 Frederik Galta (Nor) Team Coop-Oster Hus
 33 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 34 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  00:50
 35 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team             00:57
 36 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                              01:10
 37 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                      01:21
 38 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                   01:31
 39 Petter Theodorsen (Nor) Team Ringeriks - Kraft               01:45
 40 Adam Yates (GBr) Orica-GreenEdge                             01:46
 41 Marcus Faglum Karlsson (Swe) Team Tre Berg-Bianchi           01:50
 42 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing                     02:18
 43 Sebastian Balck (Swe) Team Tre Berg-Bianchi                  02:23
 44 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                  03:35
 45 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  04:37
 46 Sven Erik Bystrom (Nor) Team Katusha                         05:19
 47 Wouter Mol (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke               05:30
 48 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling                  05:33
 49 Reidar Bohlin Borgersen (Nor) Team Joker
 50 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          06:00
 51 Jan Maas (Ned) Rabobank Development Team
 52 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                              06:19
 53 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            09:05
 54 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                               09:18
 55 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Fixit.no                      13:00
 56 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         13:28
 57 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         13:55
 58 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                       14:21
 59 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA           14:47
 60 Truls Engen Korsaeth (Nor) Team Joker
 61 Antwan Tolhoek (Ned) Rabobank Development Team               14:52
 62 Daniel Hoelgaard (Nor) Team Joker                            15:01
 63 Thomas Nybo Riis (Den) Team Trefor - Blue Water
 64 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 65 Robbert De Greef (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
 66 Adrian Aas Stien (Nor) Team Joker                            15:14
 67 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot Oranje Peloton          15:17
 68 Paweł Franczak (Pol) Activejet Team                          15:20
 69 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge                             15:55
 70 André Looij (Ned) Team Roompot Oranje Peloton                16:02
 71 Haavard Blikra (Nor) Team Coop-Oster Hus                     16:05
 72 Oscar Landa (Nor) Team Coop-Oster Hus                        16:07
 73 Jesus Ezquerra (Spa) Activejet Team
 74 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 75 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          16:38
 76 Fridtjof R?in?s (Nor) Team Sparebanken Sor                   19:07
 77 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 78 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka                             19:15
 79 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis                         19:23
 80 Torstein Traaen (Nor) Team Ringeriks - Kraft                 19:24
 81 Audun Brekke Flotten (Nor) Team Ringeriks - Kraft            19:25
 82 Vegard Robinson Bugge (Nor) Team Sparebanken Sor             20:17
 83 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken Sor                    20:36
 84 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team               20:59
 85 Philip Lindau (Swe) Team Joker                               21:01
 86 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                     22:32
 87 Ike Groen (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke                23:02
 88 Fillip Eidsheim (Nor) Team Fixit.no                          24:36
 89 Ole Forfang (Nor) Team Ringeriks - Kraft                     24:55
 90 Rasmus Christian Quaade (Den) Cult Energy Pro Cycling        25:23
 91 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing                     26:38
 92 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka                              26:49
 93 Karel Hnik (Cze) Cult Energy Pro Cycling                     28:28
 94 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge                    29:17
 95 Reinier Honig (Ned) Team Roompot Oranje Peloton              29:41
 96 Taco Van Der Hoorn (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke       32:34
 97 Ronan Van Zandbeek (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke       33:44
 98 Daniel Foder (Den) Team Trefor - Blue Water                  34:42
 99 James Mc Laughlin (GBr) Madison Genesis                      35:23
100 Adrian Gj?lberg (Nor) Team Fixit.no                          36:38
101 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling      38:03
102 Torstein Stokkenes (Nor) Team Fixit.no
103 Mitchell Cornelisse (Ned) Rabobank Development Team
104 Michał Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
105 Michał Podlaski (Pol) Activejet Team                         40:11
106 Sindre Eid Hermansen (Nor) Team Fixit.no                     42:43

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: