Baloise Belgium Tour 2015: etap 2

fot. FDJ

Arnaud Demare (FDJ) triumfował na drugim etapie belgijskiej etapówki. Liderem pozostał Austriak Matthias Brändle (IAM Cycling).

Francuz na finiszu pokonał Toma Boonena (Etixx-Quick Step) i Jurgena Roelandtsa (Lotto Soudal/Joker).

Demare odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2015, wygrywając pewnie chaotyczny finisz z peletonu, który do ostatnich kilometrów ścigał ostatnich atakujących.

W klasyfikacji generalnej na czele pozostaje zwycięzca prologu - Matthias Brändle, reprezentujący barwy szwajcarskiej ekipy IAM Cycling.

fot. Equipe cycliste FDJ

Wyniki 2. etapu Baloise Belgium Tour 2015 (2.HC), Knokke-Heist - Herzele (201,1 km):
  1 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                    4:43:39
  2 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
  3 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
  4 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo
  5 Mathieu Van Der Poel (Ned) BKCP-Powerplus
  6 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
  7 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
  8 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:02
  9 Gaetan Bille (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 10 Dennis Coenen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 11 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 12 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 13 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 14 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 15 Nicolas Vereecken (Bel) Team 3M
 16 Olivier Pardini (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 17 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 18 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 19 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 20 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 21 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
 22 Joeri Calleeuw (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 23 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 24 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 25 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 26 Wout Van Aert (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 27 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 28 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 29 Huub Duijn (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 30 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 31 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 32 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 33 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 34 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 35 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 36 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 37 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 38 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
 39 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 40 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 41 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
 42 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
 43 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 44 Dimitri Claeys (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 45 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha                             00:43
 46 Kirill Pozdnyakov (Rus) RusVelo
 47 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 48 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 49 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
 50 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 51 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 52 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
 53 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            00:56
 54 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M
 55 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   01:02
 56 Berden De Vries (Ned) Team Roompot Oranje Peloton            02:03
 57 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 58 David Boucher (Fra) FDJ                                      02:51
 59 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 60 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
 61 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
 62 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 63 Boros Michael (Cze) BKCP-Powerplus
 64 Jori Van Steenbergen (Bel) Cibel
 65 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace
 66 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
 67 Andrei Solomennikov (Rus) RusVelo
 68 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 69 Kevin Ista (Bel) Wallonie - Bruxelles
 70 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 71 Tim Vanspeybroeck (Bel) Team 3M
 72 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 73 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 74 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 75 Barry Markus (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 76 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 77 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles
 78 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 79 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
 80 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli
 81 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                           03:43
 82 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 83 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 84 Stef Van Zummeren (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 85 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
 86 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 87 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 88 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot Oranje Peloton         03:56
 89 William Bonnet (Fra) FDJ                                     04:40
 90 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ
 91 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 92 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo                     06:10
 93 Antoine Warnier (Bel) Wallonie - Bruxelles
 94 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 95 Marc De Maar (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 96 Adam Toupalik (Cze) BKCP-Powerplus
 97 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles
 98 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           07:11
 99 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         08:17
100 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
101 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ  
102 Philipp Walsleben (Ger) BKCP-Powerplus
103 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step
104 Joeri Stallaert (Bel) Cibel                                  11:02
105 Michael Vingerling (Ned) Team 3M                             11:54
106 Vincent Baestaens (Bel) BKCP-Powerplus
107 Dries De Bondt (Bel) Verandas Willems Cycling Team           13:23
108 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
109 Jake Tanner (GBr) Team 3M
110 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
111 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits
112 Mickael Delage (Fra) FDJ
113 Dimitri Peyskens (Bel) Team 3M
114 Thomas Edward Gibbons (USA) Cibel
115 Kevin Callebaut (Bel) Cibel
116 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
117 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
118 Connor Mcconvey (Irl) Team 3M
119 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo
120 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie - Bruxelles
121 Christophe Premont (Bel) Verandas Willems Cycling Team
122 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
123 Benjamin Verraes (Bel) Cibel
124 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
125 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
126 Kai Reus (Ned) Verandas Willems Cycling Team
127 Timothy Stevens (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
128 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
129 Alfons Vemote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
130 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
131 Thomas Ongena (Bel) Cibel
132 Kenny Goossens (Bel) Cibel
133 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
134 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
135 Jens Adams (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
136 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
137 Daan Hoeyberghs (Bel) BKCP-Powerplus
138 David Van Der Poel (Ned) BKCP-Powerplus
139 Roman Maikin (Rus) RusVelo
140 Stijn Caluwe (Bel) BKCP-Powerplus                            14:12
141 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli                   21:35
142 Alexander Foliforov (Rus) RusVelo
143 Alexandr Komin (Rus) RusVelo
144 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli
145 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles
146 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli
147 Alexander Rybakov (Rus) RusVelo
148 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli
149 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
150 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
151 Egor Silin (Rus) Team Katusha
DNF Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
DNF Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team
DNF Petr Ignatenko (Rus) RusVelo
DNF Kevin Hulsmans (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
DNF Gertjan De Vos (Bel) Team 3M
DNF Niels Van Dorsselaer (Bel) Cibel
Klasyfikacja generalna po 2. etapie:
  1 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                         9:10:56
  2 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                      00:06
  3 Gaetan Bille (Bel) Verandas Willems Cycling Team
  4 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                          00:09
  5 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
  6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      00:11
  7 Mathieu Van Der Poel (Ned) BKCP-Powerplus                    00:19
  8 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
  9 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
 10 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            00:21
 11 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:22
 12 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          00:23
 13 Wout Van Aert (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 14 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     00:25
 15 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 16 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:26
 17 Olivier Pardini (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 18 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 19 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                   00:28
 20 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      00:31
 21 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha                      00:33
 22 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo                    00:34
 23 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 24 Huub Duijn (Ned) Team Roompot Oranje Peloton                 00:35
 25 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              00:37
 26 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 27 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 28 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      00:38
 29 Nicolas Vereecken (Bel) Team 3M                              00:39
 30 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                            00:41
 31 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          00:43
 32 Joeri Calleeuw (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 33 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                           00:44
 34 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 35 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot Oranje Peloton             00:46
 36 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 37 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits               00:47
 38 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  00:48
 39 Dimitri Claeys (Bel) Verandas Willems Cycling Team           00:50
 40 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         00:51
 41 Dennis Coenen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace          00:57
 42 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         01:04
 43 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       01:07
 44 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                01:13
 45 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            01:14
 46 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha                             01:18
 47 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                01:19
 48 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot Oranje Peloton            01:22
 49 Kirill Pozdnyakov (Rus) RusVelo                              01:23
 50 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot Oranje Peloton              01:31
 51 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot Oranje Peloton          01:35
 52 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               01:50
 53 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   01:52
 54 Jimmy Janssens (Bel) Team 3M                                 01:57
 55 Berden De Vries (Ned) Team Roompot Oranje Peloton            02:26
 56 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                    03:05
 57 David Boucher (Fra) FDJ                                      03:09
 58 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo                                 03:10
 59 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                             03:14
 60 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         03:19
 61 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo                      03:23
 62 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 63 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    03:24
 64 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo                         03:26
 65 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli                       03:27
 66 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles                    03:29
 67 Andrei Solomennikov (Rus) RusVelo
 68 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace
 69 Kevin Ista (Bel) Wallonie - Bruxelles                        03:31
 70 Jori Van Steenbergen (Bel) Cibel                             03:33
 71 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        03:35
 72 Boros Michael (Cze) BKCP-Powerplus                           03:40
 73 Barry Markus (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        03:42
 74 Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling                             03:43
 75 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 76 Tim Vanspeybroeck (Bel) Team 3M                              03:48
 77 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                   03:49
 78 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert              03:58
 79 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace         04:08
 80 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       04:12
 81 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                           04:14
 82 Stef Van Zummeren (Bel) Verandas Willems Cycling Team        04:16
 83 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          04:17
 84 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                                 04:20
 85 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits             04:24
 86 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                       04:25
 87 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot Oranje Peloton         04:30
 88 William Bonnet (Fra) FDJ                                     04:57
 89 Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   05:04
 90 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                05:56
 91 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           06:34
 92 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo                     06:39
 93 Antoine Warnier (Bel) Wallonie - Bruxelles                   06:43
 94 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           07:11
 95 Adam Toupalik (Cze) BKCP-Powerplus                           07:12
 96 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step                        08:48
 97 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                        09:05
 98 Marc De Maar (Ned) Team Roompot Oranje Peloton               09:07
 99 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ                                  09:14
100 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         09:21
101 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles                 09:22
102 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                     09:59
103 Philipp Walsleben (Ger) BKCP-Powerplus                       11:24
104 Joeri Stallaert (Bel) Cibel                                  11:50
105 Michael Vingerling (Ned) Team 3M                             12:45
106 Vincent Baestaens (Bel) BKCP-Powerplus                       12:48
107 Benjamin Verraes (Bel) Cibel                                 13:41
108 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo                       13:49
109 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                 13:50
110 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           13:52
111 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            13:56
112 Thomas Edward Gibbons (USA) Cibel
113 Jens Adams (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
114 Christophe Premont (Bel) Verandas Willems Cycling Team       13:58
115 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
116 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         13:59
117 Kai Reus (Ned) Verandas Willems Cycling Team                 14:01
118 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits            14:03
119 David Van Der Poel (Ned) BKCP-Powerplus                      14:04
120 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    14:05
121 Mickael Delage (Fra) FDJ                                     14:07
122 Connor Mcconvey (Irl) Team 3M                                14:08
123 Jake Tanner (GBr) Team 3M                                    14:11
124 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                14:13
125 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
126 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli                     14:14
127 Kevin Callebaut (Bel) Cibel                                  14:15
128 Alfons Vemote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace          14:16
129 Roman Maikin (Rus) RusVelo                                   14:20
130 Dimitri Peyskens (Bel) Team 3M                               14:27
131 Timothy Stevens (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace        14:30
132 Daan Hoeyberghs (Bel) BKCP-Powerplus                         14:37
133 Thomas Ongena (Bel) Cibel                                    14:38
134 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                              14:51
135 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie - Bruxelles                  15:03
136 Stijn Caluwe (Bel) BKCP-Powerplus                            15:31
137 Kenny Goossens (Bel) Cibel                                   15:37
138 Dries De Bondt (Bel) Verandas Willems Cycling Team           16:31
139 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling                             17:17
140 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             17:38
141 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles                 22:10
142 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                22:19
143 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli                      22:25
144 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli                   22:36
145 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli                      22:58
146 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                            23:03
147 Alexandr Komin (Rus) RusVelo                                 23:35
148 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli                    23:37
149 Alexander Foliforov (Rus) RusVelo                            25:44
150 Alexander Rybakov (Rus) RusVelo                              25:47
151 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         29:17

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: