Tour des Fjords 2015: etap 2

Alexander Kristoff (Katusha) wygrał drugi odcinek wyścigu w Norwegii i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Norweski sprinter po raz drugi z rzędu nie miał sobie równych i na finiszu pokonał Jaspera Stuyvena (Trek Factory Racing) oraz Duńczyka Asbjorna Kragha Andersena (Team Trefor - Blue Water).

W peletonie przyjechali dwaj Polacy - 27. miejsce zajął Kamil Gradek, a 64. Paweł Bernas (obaj ActiveJet Team).

Michał Podlaski (ActiveJet Team), Antwan Tolhoek (Rabobank Development Team) oraz Ole Andre Austevoll (Team FixIT.no) sformowali ucieczkę dnia, szybko uzyskując osiem minut zapasu nad peletonem.

Długi odcinek kolarze pokonywali w deszczu, a pogoń nie spieszyła się specjalnie, pozwalając uciekinierom na utrzymywanie sporej przewagi przez pierwsze 100 kilometrów. Koledzy Alexandra Kristoffa zabrali się jednak do pracy w drugiej połowie odcinka, szybko redukując straty do dwóch minut i znacząco zbliżając się do czołówki na 60 kilometrów przed kreską.

55 kilometrów przed metą Austevoll porzucił kompanię Polaka i Holendra i samotnie ruszył na metę, chwilowo powiększając przewagę do 2:30. Jego wysiłki nie zdały się na wiele - długa ucieczka w deszczu kosztowała sporo sił i samotnego śmiałka peleton prowadzony przez Katushę i ekipę Joker dopadł 15 kilometrów przed metą.

Do mety dojechała okrojona grupa, a której najszybszym finiszem po raz drugi popisał się Alexander Kristoff, tym razem ogrywając Jaspera Stuyvena (Trek Factory Racing).

fot. Szymon Gruchalski

Wyniki 2. etapu Tour des Fjords 2015 (2.1), Jondal - Haugesund (205 km):
  1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                      5:42:11
  2 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
  3 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water
  4 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka
  5 André Looij (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
  6 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
  7 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
  8 Fridtjof Roinos (Nor) Team Sparebanken Sor
  9 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 10 Oscar Landa (Nor) Team Coop-Oster Hus
 11 Daniel Hoelgaard (Nor) Team Joker
 12 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 13 Haavard Blikra (Nor) Team Coop-Oster Hus
 14 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
 15 Truls Engen Korsaeth (Nor) Team Joker
 16 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
 17 Thomas Nybo Riis (Den) Team Trefor - Blue Water
 18 Ludvig Bengtsson (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
 19 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 20 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 21 Vegard Robinson Bugge (Nor) Team Sparebanken Sor
 22 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 23 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
 24 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy Pro Cycling
 25 Wouter Mol (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
 26 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 27 Kamil Gradek (Pol) Activejet Team
 28 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 29 Sam Oomen (Ned) Rabobank Development Team
 30 Petter Theodorsen (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 31 Jetse Bol (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
 32 Sebastian Balck (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
 33 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 34 Alexander Wetterhall (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
 35 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
 36 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo
 37 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 38 Sven Erik Bystrom (Nor) Team Katusha
 39 Michael Olsson (Swe) Team Trefor - Blue Water
 40 Robbert De Greef (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
 41 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
 42 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 43 Tormod Hausken Jacobsen (Nor) Team Coop-Oster Hus
 44 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
 45 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 46 Carl Fredrik Hagen (Nor) Team Sparebanken Sor
 47 Fillip Eidsheim (Nor) Team Fixit.no
 48 Frederik Galta (Nor) Team Coop-Oster Hus
 49 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 50 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis
 51 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 52 Soren Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water
 53 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 54 Michel Kreder (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 55 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 56 Jesus Ezquerra (Spa) Activejet Team
 57 Jan Maas (Ned) Rabobank Development Team
 58 August Jensen (Nor) Team Coop-Oster Hus
 59 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken Sor
 60 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling
 61 Marcus Faglum Karlsson (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
 62 Edvin Wilson (Swe) Team Joker
 63 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 64 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 65 Paweł Bernas (Pol) Activejet Team
 66 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 67 Reidar Bohlin Borgersen (Nor) Team Joker
 68 Adrian Aas Stien (Nor) Team Joker                            00:13
 69 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
 70 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 71 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team
 72 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis                         00:16
 73 Ole Forfang (Nor) Team Ringeriks - Kraft                     00:19
 74 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
 75 Paweł Franczak (Pol) Activejet Team
 76 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  00:23
 77 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                      00:37
 78 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka
 79 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         00:44
 80 Torstein Traaen (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 81 Adam Yates (GBr) Orica-GreenEdge
 82 Philip Lindau (Swe) Team Joker
 83 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team               00:47
 84 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge
 85 Rasmus Christian Quaade (Den) Cult Energy Pro Cycling
 86 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
 87 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 88 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         01:20
 89 Ike Groen (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke                02:45
 90 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Fixit.no                      04:00
 91 Thomas Larsen (Nor) Team Sparebanken Sor
 92 Alexander Gingsjö (Swe) Team Tre Berg-Bianchi                05:16
 93 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge                    13:27
 94 Patrick Clausen (Den) Team Trefor - Blue Water
 95 Christer Jensen (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 96 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling
 97 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge
 98 Sindre Eid Hermansen (Nor) Team Fixit.no
 99 Antwan Tolhoek (Ned) Rabobank Development Team
100 Michał Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
101 Taco Van Der Hoorn (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
102 Mitchell Cornelisse (Ned) Rabobank Development Team
103 Adrian Gjolberg (Nor) Team Fixit.no
104 Audun Brekke Flotten (Nor) Team Ringeriks - Kraft
105 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing
106 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
107 Torstein Stokkenes (Nor) Team Fixit.no
108 Karel Hnik (Cze) Cult Energy Pro Cycling
109 Ronan Van Zandbeek (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
110 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka
111 Christian Kaggestad (Nor) Team Sparebanken Sor
112 Daniel Foder (Den) Team Trefor - Blue Water
113 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
114 Reinier Honig (Ned) Team Roompot Oranje Peloton              13:34
115 Michał Podlaski (Pol) Activejet Team                         25:13
116 James Mc Laughlin (GBr) Madison Genesis                      27:21
Klasyfikacja po 2. etapie
  1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                     10:13:46
  2 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing                     00:14
  3 Marco Haller (Aut) Team Katusha
  4 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water        00:16
  5 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
  6 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                        00:20
  7 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
  8 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka
  9 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 10 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 11 Truls Engen Korsaeth (Nor) Team Joker
 12 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy Pro Cycling
 13 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 14 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 15 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 16 Sam Oomen (Ned) Rabobank Development Team
 17 Sven Erik Bystrom (Nor) Team Katusha
 18 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water
 19 Michael Olsson (Swe) Team Trefor - Blue Water
 20 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 21 Michel Kreder (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 22 Paweł Bernas (Pol) Activejet Team
 23 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo                               00:27
 24 Christian Meier (Can) Orica-GreenEdge
 25 Daniel Hoelgaard (Nor) Team Joker                            00:34
 26 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
 27 Thomas Nybo Riis (Den) Team Trefor - Blue Water
 28 Alexander Wetterhall (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
 29 Kamil Gradek (Pol) Activejet Team
 30 Ludvig Bengtsson (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
 31 Wouter Mol (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
 32 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 33 Carl Fredrik Hagen (Nor) Team Sparebanken Sor
 34 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis
 35 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 36 August Jensen (Nor) Team Coop-Oster Hus
 37 Robbert De Greef (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
 38 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 39 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 40 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot Oranje Peloton
 41 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 42 Frederik Galta (Nor) Team Coop-Oster Hus
 43 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling
 44 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 45 Reidar Bohlin Borgersen (Nor) Team Joker
 46 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  00:40
 47 Adrian Aas Stien (Nor) Team Joker                            00:47
 48 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
 49 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team
 50 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                              00:51
 51 Paweł Franczak (Pol) Activejet Team                          00:53
 52 Adam Yates (GBr) Orica-GreenEdge                             01:11
 53 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 54 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                   01:21
 55 André Looij (Ned) Team Roompot Oranje Peloton                01:35
 56 Petter Theodorsen (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 57 Jetse Bol (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke
 58 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                  01:37
 59 Haavard Blikra (Nor) Team Coop-Oster Hus                     01:38
 60 Sebastian Balck (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
 61 Oscar Landa (Nor) Team Coop-Oster Hus                        01:40
 62 Jesus Ezquerra (Spa) Activejet Team
 63 Marcus Faglum Karlsson (Swe) Team Tre Berg-Bianchi
 64 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 65 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot Oranje Peloton                01:48
 66 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing                     01:59
 67 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  02:03
 68 Fridtjof R?in?s (Nor) Team Sparebanken Sor                   04:40
 69 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 70 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis                         04:56
 71 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha                         05:24
 72 Ole Andre Austevoll (Nor) Team Fixit.no                      05:32
 73 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          05:50
 74 Vegard Robinson Bugge (Nor) Team Sparebanken Sor
 75 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
 76 Tormod Hausken Jacobsen (Nor) Team Coop-Oster Hus
 77 Jan Maas (Ned) Rabobank Development Team
 78 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                              05:54
 79 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         06:00
 80 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken Sor                    06:09
 81 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team               06:32
 82 Philip Lindau (Swe) Team Joker                               06:34
 83 Ike Groen (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke                08:35
 84 Fillip Eidsheim (Nor) Team Fixit.no                          10:09
 85 Edvin Wilson (Swe) Team Joker
 86 Ole Forfang (Nor) Team Ringeriks - Kraft                     10:28
 87 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka                             10:46
 88 Torstein Traaen (Nor) Team Ringeriks - Kraft                 10:53
 89 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge                             10:56
 90 Rasmus Christian Quaade (Den) Cult Energy Pro Cycling
 91 Antwan Tolhoek (Ned) Rabobank Development Team               13:55
 92 Damien Howson (Aus) Orica-GreenEdge                          14:01
 93 Karel Hnik (Cze) Cult Energy Pro Cycling
 94 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
 95 Thomas Larsen (Nor) Team Sparebanken Sor                     14:09
 96 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot Oranje Peloton          15:07
 97 Reinier Honig (Ned) Team Roompot Oranje Peloton              15:14
 98 Taco Van Der Hoorn (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke       18:07
 99 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing
100 Audun Brekke Fl?tten (Nor) Team Ringeriks - Kraft            19:15
101 Ronan Van Zandbeek (Ned) Cyclingteam Join's - de Rijke       19:17
102 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka                              19:21
103 Alexander Gingsjö (Swe) Team Tre Berg-Bianchi                20:11
104 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-GreenEdge                    20:47
105 Patrick Clausen (Den) Team Trefor - Blue Water
106 Adrian Gj?lberg (Nor) Team Fixit.no                          22:11
107 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling      23:36
108 Sindre Eid Hermansen (Nor) Team Fixit.no
109 Michał Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
110 Torstein Stokkenes (Nor) Team Fixit.no
111 Mitchell Cornelisse (Ned) Rabobank Development Team
112 Christian Kaggestad (Nor) Team Sparebanken Sor
113 Christer Jensen (Nor) Team Ringeriks - Kraft                 24:58
114 Michał Podlaski (Pol) Activejet Team                         25:44
115 Daniel Foder (Den) Team Trefor - Blue Water                  27:14
116 James Mc Laughlin (GBr) Madison Genesis                      27:55

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: