Giro d'Italia 2015: Rigoberto Uran zmienia strategię

Tegoroczny Giro d'Italia to nie wyścig życia Rigoberto Urana. Drugi zawodnik włoskiego touru w dwóch ostatnich edycjach, po etapie do Madonna di Campiglio przesunął się z czwartej na piętnastą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Strata kolarza Etixx-Quick Step do lidera Alberto Contadora (Tinkoff-Saxo) wynosi obecnie 12:15, dlatego Kolumbijczyk przedefiniował swoje cele na ostatni tydzień wyścigu.

Kiepsko się czułem od samego startu niedzielnego etapu i już na pierwszym podjeździe miałem trudności z pozostaniem przy najlepszych. Passo Daone to było już zbyt wiele. Problem w tym, że mam trudności z oddychaniem, przez co nie mogę pojechać najlepiej

- wyjaśnia Uran.

Wiele sobie obiecywałem po Giro i jest mi trochę smutno, ale niestety nie wydobrzałem do końca po przeziębieniu z pierwszego tygodnia. W ostatnich dniach doszły do tego opady deszczu i mój upadek. Poziom wyścigu jest wysoki, trzeba jechać na sto procent, a ja nie mogę. Klasyfikacja generalna mi odjechała, dlatego zmieniam strategię i spróbuję sięgnąć po etapowy triumf

- dodał.

fot. ANSA/CLAUDIO PERI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: